Přejít na obsah

Podložky pod pružiny Weitec


Host JardaB

Doporučené příspěvky

Mám Fabii s úpravou pro horší cesty, ale zvýšení o 2 cm nestačí.

Hodlám použít podložky Weitec pod pružiny . Má s tím někdo nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou otázku jsem čekal - po špatných cestách a i v hlubokym sněhu.

Navíc bude auto vypadat fakt Offroadově.

Má s těma podložkama někdo zkušenosti, například s montáží? Musí se pak dělat geometrie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podložkama jenom zvýšíš světlou výšku, ale na děravý silnice to nepomůže :( protože výšku propérování ani tuhost pružení nezměníš.

Paket pro špatné cesty by měl být znatelnější, než to úsměvné, co Škoda nabízí. Asi především to chce jiná ložiska na kola, pružiny, tlumiče, stabilizátor, zesílené nápravnice a tak, to co se dělá při úpravách rally -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiné pružiny, odolnější tlumiče a ochrana spodku vozu je v tom "úsměvným" paketu od Škodovky obsažena. Někde jsem čet, že i ten stabilizátor je jinej, ale nepřipadá mi tak.

O tu světlou výšku mi jde. A ještě to bude dobře vypadat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiné pružiny, odolnější tlumiče a ochrana spodku vozu je v tom "úsměvným" paketu od Škodovky obsažena. Někde jsem čet, že i ten stabilizátor je jinej, ale nepřipadá mi tak.

O tu světlou výšku mi jde. A ještě to bude dobře vypadat.

Přesně a dokonce i toliko omýlané ložiska horního uložení tlumičů jsou jiné, zřejmě pevnější.

Nedokážu si to moc dobře představit, ale myslím, že moc dobře to vypadat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 4500,- za podložky, 1000,- geometrie a peníze za vlastní práci na vsazení těch podložek, a tak to tak rychle nebude. Musim vysvětlit další části rodiny, že je to nesmírně důležité a že bez toho nejde v podstatě jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiné pružiny, odolnější tlumiče a ochrana spodku vozu je v tom "úsměvným" paketu od Škodovky obsažena. Někde jsem čet, že i ten stabilizátor je jinej, ale nepřipadá mi tak.

O tu světlou výšku mi jde. A ještě to bude dobře vypadat.

Opravdu? Tak to sorry -_--_--_-

Já bohužel mám jen "obyč" podvozek, ale myslel jsem, že jsou jen jiné tlumiče a kryt pod agregát a že pružiny jsou normální. Ty ten podvozek ale máš, takže víš líp než já co tam Škoda dává -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otom jestli to bude dobře vypadat máme každej asi jiný mínění ;) , já teď shodil auto asi o 85mm dolu :D:D:skoda::rock::rock: (a to je teprve mrdice!!!)-ale ta ocharna spodku(z toho paketu) by se mi taky líbila(i hodila!)

Se nedivim, že by se ti hodila, když i na dlažkách jezdíš mimo kol ještě vanou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 cm, takže 14 cm normálně + 2-4 cm úprava pro horší cesty + 2 cm podložky.

To je světlost nějakých 18 - 20 cm.

Editováno: , autor: JardaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to jak do nich jezdíš, ale řekl bych, že ty pružiny jsou tužší než normální, a tak je to OK. Zatím tam ty podložky nemám a auto sedí jak přikovaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste se tak zeptam, kdyz mas tu upravu pro spatne cesty:

- ten kryt je pouze pod motorovou casti? jak vypada zbytek spodku vozidla, je tam taky nejaka uprava nebo je to klasika serie. No a ten kryt je potom nejnizsi casti spodku? Jen si rikam jak to byvalo u Felicii - ten plech je pod motorem, ale je tak nizko ze skrtnes i tam kde bys normalne spodek nechytl (pravda chytnes jenom plech a vis ze dal radsi nemas jezdit) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kryt je celej (jak u TDI). Jsou krytý plastovejma chráničema i spodky (snad misky) pružin u zadních kol. Ten plech co neni plech ale takovej nějakej kompozit je asi skutečně nejnižší část auta, ale i tak mi připadá výš, než nejnižší část auta bez této úpravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JardaB> Kdyz jsem si loni kupoval Fabku, taky jsem uvazoval, ze si dam paket pro spatne cesty, ktere jsou v useku 6 Km od meho mista bydliste fakt nechutne.

Jezdi tam drevari s kladovkama a ti dokazou silnicu pekne znicit. Tento usek denne jezdim a neda se jet vic jak 50 Km/h, mimo jine neni den, co mne tam nevybehne srnci, vysoka nebo cerna zver (loni jesm tam trfil lan, nastesti v s120, kterou mam jako druhe auto na cesty do honitby, rozvoz krmiva pro zver atd).

Na druhou stranu zbytek useku do prace (asi 10 km) je nova super cesta a tam ficim i 140 Km/h.

Nakonec jsem si ten paket nedal. Loni jsem mel na jinem foru ohledne tohoto dlouhou debatu s lidma, co tento paket maji a rikali, ze pokud jedou rychleji, tak se auto mnohem vic houpe a nedrzi stopu tak jako Fabky bez tohoto paketu pri stejne rychlosti, takze ty pruziny asi nebudou tvrdsi.

Jeste jsem ale ve Fabce s timto paketem nejel, tak nemuzu posoudit a v salonech bylo sehnani auta na predvedeni velky problem :( , takze jsem se rozhodl tek jak jsem se rozhodl.

Zatim mne to vyhovuje a nejsou problemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,2 47 kw, a tak víc jak 170 jsem s tím nejel, ale do 150 žádnej problém s nějakou stabilitou nikdy nebyl. Pokud jezdíš po blbých cestách tak ten paket za tu cenu by se určitě hodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Jak jsem nad tim zasechvili premyslel a pocital, napadla me dalsi moznost,jak tu Fabuli zvysit. Proste svojestavajici 195/50 R15 zamenit zaOctavacke 195/65 R15 a hned jsem 2cm vys.

Jasne ze bude rychlomer atacho ukazovat jinak, ale spocital jsem too a aspon bude ukazovat presne (skoro, ted samozrejme ukazujevic nez je skutecna rychlost cca 10procent). akorat si rikam jestli uz s tim nema nekdo zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...