Přejít na obsah

Snímač otáček motoru


Bolis

Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám OII 1,9TDI(77kW). Občas se mi stane, že po pár kilometrech jízdy auto zacuká, rozbliká se kontrolka žhavení a napíše to servis. Otáčky na volnoběh se potom drží kolem 1000 a když to zdechnu, tak už potom znova nenastartuju, nebo točím hrozně dlouho. Auto nechám třeba hodinu stát a potom nastrtuju úplně bez problému. Nedělá to ale vždycky. Když se mi povede auto zahřát na 90 stupňů, tak můžu jezdit, startovat, jak chci a auto jezdí normálně. Na diagnostice to vyhodí toto: 16707, P0322 - Snímač motoru bez signálu. Někde tady na fóru jsem četl podobné problémy se snímačem G28. Je to ten stejný snímač? Kde ho v autě najdu, je to ten na setrváku, nebo ten co je u rozvodů? Dá se tento snímač nějak normálně vyměnit?

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Čus prosím o pomoc . Koupil jsem Octu2 1,9 TDi PD s novýma rozvodama. Ze začátku pri akceleraci to trocu trhlo asi pri 2500ot a zhoršovalo se to nešlo skoro jet motor je hlučnější. Dal sem to do servisu a tam diagnostika vyhodila chybu otáček motoru a čidla vačky. Čidlo vačky vyměnili a dali opět na diagnostiku a vše ok akorat auto škube dál a teď se k tomu přidalo blikání kontrolky žhavení. Servis mi auto předal zpět že neví co s tim je diagnostika teď hodila čidlo ot. motoru. Proto prosím o radu možná se už tohle někomu stalo , co s tím může být dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převodovka se demontovat nemusí.Stačí zdemontovat těleso s filtrem a chladičem oleje,aby byl k snímači lepší přístup.Potom se odpojí svorkovnice na snímači a odšroubuje snímač.Šroubek je na inbus ale již nevím číslo inbusu.Potom se snímač vytáhne a dá nový.Následně se vymaže závada v diagnostice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím. Mám OII 1,9TDI(77kW). Občas se mi stane, že po pár kilometrech jízdy auto zacuká, rozbliká se kontrolka žhavení a napíše to servis. Otáčky na volnoběh se potom drží kolem 1000 a když to zdechnu, tak už potom znova nenastartuju, nebo točím hrozně dlouho. Auto nechám třeba hodinu stát a potom nastrtuju úplně bez problému. Nedělá to ale vždycky. Když se mi povede auto zahřát na 90 stupňů, tak můžu jezdit, startovat, jak chci a auto jezdí normálně. Na diagnostice to vyhodí toto: 16707, P0322 - Snímač motoru bez signálu. Někde tady na fóru jsem četl podobné problémy se snímačem G28. Je to ten stejný snímač? Kde ho v autě najdu, je to ten na setrváku, nebo ten co je u rozvodů? Dá se tento snímač nějak normálně vyměnit?

Díky za rady

Ahoj,

taky mám taky takový problém a dělá mi to vždy, když jedu dlouho deštěm a dojíždím se zařazenou rychlosti třeba na křižovatku. Snímač otáček motoru jsem vyměnil, ale občas mi to v dešti auto udělá. Už jsi to vyřešil, nebo to děla stále i po výměně snímače?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

taky mám taky takový problém a dělá mi to vždy, když jedu dlouho deštěm a dojíždím se zařazenou rychlosti třeba na křižovatku. Snímač otáček motoru jsem vyměnil, ale občas mi to v dešti auto udělá. Už jsi to vyřešil, nebo to děla stále i po výměně snímače?

Problém mám vyřešený. Snímač otáček byl v pohodě. Problém byl v kabeláži. V prostoru mezi chladičem a motorem, kolem hadice na servo, vede kabelový svazek a v něm je několik drátů (už nevím které) k tomu snímači otáček. Dva dráty měly porušenou bužírku. Našli to v servise Škoda. Ale ne jen tak náhodou, vyčetli to v nějakých jejich materiálech, takže myslím, že to nebude náhodná porucha. Dráty zaizolovali a od té doby je vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdar ludia mam octaviu 2 1.9TDI nabehane 190 000 km  mam problem zo snimacom otacok motora,najskor sa to prejavovalo za dažďa že motor nereagoval na plyn, ale sa to upravilo po minute a bol zase pokoj, a ani ziadna kontrolka neblikala, ale pred tyzdnom mi to sa stalo ked bolo sucho a teplo, naskocila kontrolka zhavenia a hodilo ma do núdzaku a isiel som do servisu a Vag vypisal ze snimac otacok motora, tak som ho vymenil a potom o 3dni som ledva nastaroval isiel som asi 10km a potom som vypol motor a teraz ide vsetko v poriadku, skontrolovali aj kabel co ide od snimaca do RJ motora a v poriadku. tak prosim poradte kto ma tuto závadu že ako to vyriešit, dakujem zga428E.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...