Přejít na obsah

Kontrolka dobíjení


atomic

Doporučené příspěvky

Ahoj! tuhle se mi stalo, že za vižších otáek se mi rozblikala kontrolka dobíjení s nápisem "Dobíjení - do dílny", potom to nedělalo zase 50km, pak při vyžšíš ot zase, ale vždycky to hnedka zhaslo,když se otáčky vrátili níž a tuhle jsem nasedl do auta a už to sví pořád. Nevim na co bych se měl zaměřit a nebo se odporoučel altík??? :-( Díkys!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

včera se mi stalo při cestě, že se náhle rosvítila kontrolka dobíjení.. po 5km zhasla(altik nedobijel, pokles napětí) pak se opět chytl a po 25km zase svítí a už svítí do teď. Uhlíky byly dost dlouhé když jsem loni měnil v něm ložiska, že by regulátor odešel??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...

Tak pánové, já mám to samé...

Chci předjet na dálnici, bliklo dobíjení, 10 km nic, a pak to začalo blikat při každým přidáním plynu....a než sem dojel 20 km domů, už to svítí neustále :-/

 

Tak jak to tady čtu, asi se připravím na opravu altíku, a to se mi to vrátilo před týdnem po repasi vstřiku za 4500kč.

- Superb I, 1.9-77kw, 2006, 333,000 km -

 

Hned dám pak vědět jak jsem dopadl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen nechápu, kam chodíte na ty ceny. Oprava altíku za 5tis? Může na něm odejít cokoli, ale kdyby to bylo s volnoběžkou, regulátorem a třeba nějaká dioda, ev.ložisko tak oprava kolem 3tis max. Ale většinou to bývá max 2500. Nový altík 13tis? To jste vzali kde? BOSCH - výměnou - 9500 Kč bez slevy se slevou 8500. A to prosím BOSCH. Když pominu mrdkózní Starline za bůra (který v žádném případě nedoporučuji), tak Valeo ho dělá za přibližně stejný peníz

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže já mám hotovo.

 

Byl to vadný regulátor napětí, konkretně totálně KO uhlíky, jde to vyměnit v autě, takže alternátor nemusí ven (jinak by se musel posunout chladič a vyndat vrtule, jinak se nevyndá spodní šroub na alternátoru.)

 

doba opravy cca 10 minut a cena 1500 kč-VALEO a udělal jsem to sám.

Editováno: , autor: SuperBob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To SuperBob: Určitě oceňuji, že jsi šel do toho sám. Je pravda, že většinou odejde jen rego, což se v Tvém případě potvrdilo. Super Tvoje práce, lepší, než cpát někomu do kapsy prachy za pár minut práce. Návod na to snad chlapci nepotřebujete ne? Prostě sundat ten zadní kryt altíku (1matka na plusu a dva šroubky, ale u některých ta matka na plusu není, myslím) a rego na Vás kouká

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SUP1: díky :-)

 

Přesně jak píše SUP1, sundat zadní plastový kryt na altíku a vykoukne na Vas něco takového: http://www.automarg.cz/dily/regulator-napeti-alternatoru-huco-130731/61224583/ , je to tam chycené na 3 šroubkách a opravdu to vymění každý.

 

A pokud by tohle nebylo KO, tak potom je to pravděpodobně diodový blok a ten už se musí odpájet a tudíž musí alternátor ven.

Ten diodový blok stojí cca 500kč, ale musí to udělat fakt někdo šikovnej.

 

Ale ten alternátor bych opravdu z auta vytahovat nechtěl.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj chlapi, dnes se mi právě rozsvítila kontrolka dobíjení. Je to tedy výhradě alternátor a ne třeba špatná baterka? S těmi cenami jste mě nepotěšili. Jak dlouho jste s touto vadou jezdili? S autem jezdím denně do práce, tudíž si nemohu dovolit ho odstavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj chlapi, dnes se mi právě rozsvítila kontrolka dobíjení. Je to tedy výhradě alternátor a ne třeba špatná baterka? S těmi cenami jste mě nepotěšili. Jak dlouho jste s touto vadou jezdili? S autem jezdím denně do práce, tudíž si nemohu dovolit ho odstavit.

Pošli mi udaje o voze mohu zajistit nový mam díly za ceny mimo smrtelníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tip altíku bohužel nevím minulý týden šlo auto do servisu. Tak jsem dostal novou volnoběžku a měnič napětí celkem za 3000,-. Ale stále mi přetrvává problém se startováním, chytá to až na druhý pokus. Co jsem tak koukal tak jsme řešení tohoto problému nikde nenašel. Zkoušel jsem vyčistit škrtící klapku ale stále se mu nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...