Přejít na obsah

XENONY - problémy, závady


Hics

Doporučené příspěvky

No už to mám u elektrikáře říkal že z toho světla vylil 3deci vody :-/ chybí mi tam ta krytka v podbehu zítra už budu mít doma a číslo te jednotky abych mohl sehnat starší?  Je to ta na té fotce pasuje na superba 2002???

Editováno: , autor: Ediky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mám doma. Zítra si vyzvednu auto a pustím se do toho....říkal si že není třeba demontovat nárazník když chci vytáhnout světlo a vyměnit tu jednotku myslíš že bys mi mohl pomoci že bys mi napsal postup?  Vím že jsou 4šrouby které mám povolit.... Taky jsem je měl povolené ale se světlem sem pohyboval málo tak nevím co je třeba ještě udělat dík... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jak to člověk dělá poprvé tak se najebe ale teď úplně v klidu ;-) Horší dnes jel jsem s tím kousek cca 13km a zastavím vypnu motor a za 20minut sednu do auta nastartuju roznu světla s blik závada světel. Mám nervy co s tím zase může být?  Vyndal jsem světlo jednotka suchá bez známky vody zkoušel jsem i jí rozmontovat a suchá jako nová. Tentokrát nebyla ani pojistka 15A praskla tak jsem nešťastný čim to může být 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím takže zase jednotka tentokrát už to funguje ale nivelace světel nejde... 

Známý mi to napíchl na diagnostiku Bosch protože po každém startu závada světel pipne. Píše seřízení světlometů nebylo provedeno a provést nejde koukal jsem na motorky a jsou v cajku. Přes tu diagnostiku to nejde smazat ani seřídit přes vag to píše error a taky s tím nejde nic dělat jen mi po té diagnostice Bosch po otočení klíčkem Rožnou se kontrolky a světla čočky sjedou dolů chvilku to jakoby brni a pak vyjedou nahoru nastartuju a světla svítí ale chyba svítí dal. Stalo se to už někomu ví někdo co s tím? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, mam problem, že mi nesvietia vobec svetlá, ani nepipnu, na VAGU 0 chyb, pri otoceni klucom regulacia sklonu funguje ako ma, ale maxik zahlasi zavadu svetel, nakolko som nedavno menil jednotky sledujuce zataz alebo sklon napravy, proste zase lajk som neni.

Problem zacal tak ze sa mi rozblikal najprv jeden xenon a celkom zomrel a o par dni dalsi. Dalej dam len body co som vlastne robil a nebudem to rozpisovat aby tu nevznikol roman :-D

 

1. Zakupil som klasicke 4300K phillips D2S vybojky len pre istotu ze bude iny problem.....povodne som mal osram cool blue intens....blbec som ich vyhodil :-D

vymena nepomohla.

2. Druhy pokus nastal vo vymene celych svetiel prave za lave.....toto fungovalo chvilu, ale aj tak to svetlo zomrelo, prestali svietit oba xenony, vsetky ostatne ziarovky funguju normalne.

3. Isiel som si do garaze pre cele povodne svetlomety, vsetko som navzajom prehadzoval, trafa,startery, vybojky NIČ nepomohlo.

4. Dalsie, poistky NIČ boli OK, meranie svorkovnice ktoru pripajate na svetlo, nevedel som zistit ako ju merat, lebo nemam moc tychto skusenosti, ale nejako ma logika nepusti lebo pri oboch svetlach je problem rovnaky, vsetko ide okrem xenonu.

5. Kamarat mi vcera povedal aby som urcite pozrel relatka pod volantom, ze na miliardu je problem tam a to je vlastne to co by som rad zistil, toto rele, 393 je jeho viditelne oznacenie a origo cislo je 4B0 919 471 A , vlastne riadiacia jednotka svetlometov plus koncovych svetel (skusil som ju dat von a ozaj zadne svetla nefunguju), celkom schopne vysvetlenie ze to na maxiku hodi hlasku aj ked ju vag nehlasi, vag hlasi len ze svetla su neni nastavene lebo co, jednotka 393 vyzera uplne ok, aj vo vnutri, ako som pisal neviem tieto veci merat, Prikladam foto co vsetko som menil. Inak vsade som nasiel že toto rele sa nachadza aj vo fabii, nokolko mam aj fabiu sice bez xenonu, skusil som v nej hladat, toto rele pokial tam aj je, musi bit dobre schovane :-D .

RJ 4B0 919 471 A  objednana, cakam a dufam ze ako vzdy to zas nebude fungovat.

 

vybojkaD2SIMG_20180928_165807446_HDR.jpg

CelesvetloIMG_20180928_165914280_HDR.jpg

StarterIMG_20180928_165743708_HDR.jpg

TRAFOIMG_20180928_170337069_HDR.jpg

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

No hej len včera sme merali svorkovnicu a na pine čislo 9 nešiel prud a čo viem tak sme mali namerať 12V celkom 5x

1. motorcek sklonu svetlometov

2. parkovačka

3. dialkove

4. hmlovka

5. xenon

a pin na svorkovnici je označený číslom 9 a je to hnedo biely kabel,,,,este sme merali poistky a od nich ide prud normalne su to malé modré 15A

mysliš že je to ozaj tam kde si písal? Pýtam sa lebo momentálne mám auto tak polo rozbabrané a moc sa mi nechce komplikovane hladať, lepšie by bolo keby som vedel kam sa mám presne dostať a aký zhruba zvazok hladat, resp. kolko kablov tam bude dohromady. Berem to ako ked som mal zaoxidovany komfort a docela haluzne skrytý ten zvazok červených kablov, ano vsetci pisali že je rovno pod nohami ale u mňa bol zaizolovany a skrytý že keby som nedal dole celu izolačku hladal by som jak pako, ale dávam na tvoju radu a pojdem dat dole kastlik a rozoberem to tam, všetko nafotim a uploadnem sem pre buducnost, že niekto bude musiet tiež riešiť problem s kabelážéou

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze na toto sa asi necítim ????

948D4A57-5EB5-440B-92F4-EAC994564FB0.jpeg

 

Jedine čo má tak napadlo hľadať to pod kobercom je tam cítiť silná vlhkosť , a aj je dal som dole ten plast nech odhrnem koberec a ruku som mal ako keby som si ju oplachol vodou

405BF96A-57BB-4C75-96E1-94CEA1EF2603.jpeg

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš střešní okno tak si vyčisti odtokové trubičky nebo koukni jestli ti neteče filtrem, a ty svorkovnice odpoj při vyplém kličku a kokni jestli jsou bez oxidace, jestli máš mokro tak je nejlepší vyndat sedacky a zvednout koberec a vysušit 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam stresne okno, skor ako si pisal od toho filtra to moze ist, lebo casto sa mi stava ked prši ze mam hned pod plastom na koberci taky stekanec ako keby sa tam niekto postal, este k tym svorkam, nevies ktorý zvazok je presne na svetlá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte som sa do toho nepúšťal lebo tu v Bratislave začala nejaká vlna mrazu, takze počkám, ale všimol som si haluz, vždy keď idem do nejakej prudšej ľavotočivej zákruty maxik hodí hlasku svetla zavada, tým pádom je ozaj asi len niekde prerušené vedenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska síce pracujem, ale stihol som aspoň tu svorku dať dole a bolo tam toto prekvapko, ale neviem či to bola ta, nestihol som všetky pozrieť, ale určite to spravím a aspoň precistim a streknem kontakt sprejom

1407C6D9-BAB8-43FB-ACD3-FBDA996B0CA3.jpeg

8B28E898-54B7-4D4B-A502-35FB3CDBCD84.jpeg

Editováno: , autor: JS65
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...