Jump to content

motor 1,8TSI - nepravidelný chod


alt
 Share

Recommended Posts

Zdravím mám problém s motorem 1,8 tsi při rozjezdu při přidání plynu motor špatně reaguje na plynový pedál a už se mi několikrát stalo,že motor zdechl.Navíc když motor nastartuji a je studeny tak se mi zdá,že jde nepravidelně a do celého auta se přenášejí vybrace. Byl jsem s tím ve ŠKODOVCE tam přehrávali řídící jednotku nebo co trošku se to zlepšilo stále to,ale není ono.Díky za radu najeto 22000km Octavia MR 2008.

Link to comment
Share on other sites

Tak jaká mám data tak to opravdu nevím,jak se to dá zjistit? Je,ale pravda chvíli potom co jsem byl v servisu tak sjištěné problémy se zdály být odstraněné.Bohužel zanedlouho se vyskytly sice né v tak velké míře,ale znovu.Co jsem ted zjistil je to,že pokud natankuji více oktanový(98-100) benzín tak se mi zdá,že nepravidelnost studeného motoru není tak markantní.Jinak tankuji OMW,SHELL,BENZINA zkrátka u kvalitních čerpacích stanic,alespon podle mě. S motorem jsem jinak velmi spokojen ve všech směrech tohle mě,ale opravdu štve.

Link to comment
Share on other sites

Parkuji v garáži.dneska jsem byl ve škodovce zítra mi dají vědět kdy jim to mam dovést.Jinak dneska jsem byl u známého a taková čísla jsme tam nenašli bylo tam nějaké 0101 a ještě nějaká další jsem z toho jelen.Když jsem auto s tímhle motorem kupoval tak jsem měl dojem,že je to jediná správná volba ted už si zase až tak jistý nejsem.navíc mi připadá,že si s tí kluci ve škodě něvědí zase až tak rady. no uvidím jak to dopadne.

Link to comment
Share on other sites

prosím tě mohl by si blíže popsat co jsi s tím dělal? já už jsem z toho opravdu neštastný. škodováci si stí totiž nevědí rady navíc dneska mi volali,že to snad ani nepůjde přehrát.po jejich posledním zásahu už jede auto docela v pohodě dokonce bych řekl,že má i menší spotřebu.dneska ráno jsem ho,ale nastartoval a motor a celé auto vybrovalo jako by šlo na tři válce až se vypne sytič a otáčky klesnou z těch cca 1200-1300ot.min na cca 800ot.min. tak je po problému motor se ustálí a přestane vybrovat.nevím co si o tom mám myslet a hlavně mě zaráží,že si s tím nikdo neví rady,auto v záruce a je mi to naprd. odkud jsi,že bych ti to dovezl,že by si se na to podíval?

Link to comment
Share on other sites

Co jsem dělal to jsem už napsal,podrobněji už to nejde.prostě výmaz adapt.hodnot a základní nastavení klapky.jinak ti to udělám ,není problém-Kopřivnice

zdravým chci se tedy domluvit kdybych za tebou mohl přijet.Dneska jsem byl totiž ve škoda servisu tam mi řekli,že mám přehranou řídící jednotku na nejnovější data.Byly tam data s označením 0030,která byla přehrána na data s označením 0040(nejnovější).To znamená,že nastavení je takové jaké má být a v současné době s tím nejde nic víc dělat.Musely by si tam auto nechat a snažit se přijít na to kde je zakopaný pes to znamená výměna půlky motoru a do toho se mi tedy nechce.Napiš mi tedy kde tě v Kopřivnici najdu adresa atd.a kdy se ti to bude hodit.Díky. Zatím. D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Co jsem dělal to jsem už napsal,podrobněji už to nejde.prostě výmaz adapt.hodnot a základní nastavení klapky.jinak ti to udělám ,není problém-Kopřivnice

Čaute, tak jak to nakonec dopadlo? Jak mi Cosby montoval odblok obrazu na Columbuse tak se mě ptal, jestli mi nekolísají otáčky na volnoběh a nekolísaly ... až do včerejška. Ve SHADE servisu mi řekli, že když se nic nerozsvítí, tak je to OK, ať příště vypnu a zapnu motor a bude to OK.

Edited by Skulosch
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Napdlo mě.

Vím jedná se o naprosto jiný motor (mám 1.4 63kW), ale nemůže to být vadný vstřikovač? Mě to dělalo.

Diagnostika nic nehlásila, chtěli se na to vysrat, ale pak změřili tlaky na vstřikovačích a bylo jasno.

Výměna a pokoj.. do poruchy dalšího vstřikovače.

rip.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Kolísání otáček po startu: Vyčištění a nastavení klapky mi nepomohlo. Ještě zkusím vyměnit svíčky, nebyly měněny min 60 tkm, spíš pro klid duše, že jsem se na to nevybodnul. Nicméně nečekám, že to zabere a asi se smířím s tím, že jde o charakteristický projev tohoto motoru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...