Přejít na obsah

Nejde nastartovat, 1.2 HTP, 47Kw


jayd

Doporučené příspěvky

auto (1.2 HTP, 47Kw) projelo myckou a od te doby nejde nastartovat.

Nechali jsme ho par dni vysusit v garazi a porad nic. Motor jen toci naprazdno a nic. Zkusili jsme i propojit pres kabely s jinym autem-jestli to neni slabou baterkou.

Jinak na Vagu zadna zavada.

Mohl byt to byt prohliny kabelovy svazek popr vstrikovaci civky? popr neco dalsiho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, taky bych to viděl spíše na el. Když jsem měl dříve htp, taky jsem měl tento problém, ale mě odešla cívka. Nešlo to natočit, pak to jednou chytlo a auto se klepalo jak zetor se zadženým motorem. Na dvojku jsem to doskákal do servisu. S tou myčkou bych to viděl jen jako náhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

se omlouvam, ze jsem se dlouho neozval..ale auto neni moje tak jsem cekal na kolegu

jinak je to asi AZQ, 2003, a asi 120t najeto

udajne byly potkany vyfukovy ventily a bylo to skoceny o 2 zuby

ted uz vse vymeneno a jezdi to jak ma

diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udajne jen najel do mycky - vypnul motor..a kdyz dojel na konec mycky tak uz nenastartoval a museli jsme ho odtahnout

jo jeste vlastne nemenil olej 16t ..tak jestli to nebylo i tim, prej HTP jsou nachylny na olej

Editováno: , autor: jayd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ja mel chlapi problem cca zari 2009, prijel sem k pritekyni, vypnul motor, za pul hodiny uz sem nenastartoval, odtah sem domu, procetl forum, zjistil pricinu - preskoceny rozvod. rozebral jsem viko ventilu, zjistil že je to opravdu ono, koupil sem komplet rozvodovou sadu + delsi napinaci listu, a gufero pres prsa motoru. vymenil a mam pokoj. byl preskoceny o 1 zub smerem k chladici. naradi - co dilna dala, zadne pripravky :)

pro uplnost mam AZQ, rv. 03/2003 najeto pri preskoceni 80t km, po vymene mam ted 92tis km. olej menim co 12.5t km. jo a cca 3dny po rozchozeni mi odesla zapalovaci civka 1valce, toz klepalo se to jak zulc, kdyz se dari tak se dari lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pred mesicem jsem si koupil hatapku 12v rv.12/2004 a pri cteni vasich zkusenosti se hrozim jestli to nebyla osudna chyba mohl by jste mi nekdo doporucit kdy udelat rozvody? najeto 105000km. diky mira

Ahoj, aky mas kod motora? ja mam 10/2004 a mam AZQ, v novsich /faceliftovych/ by mal byť /co som sa niekde docital BME/. Ja mam facelift, len neviem ci to s tym nejako suvisi, resp. v com je rozdiel v kode motora. Nevie niekto nahodou od kedy sa davali tie dlhsie vodiace listy na rozvod ? Dik Pato

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takový pocit, že se to tu kdysi dávno probíralo a zlom byl 2003/2004, sám mám 08/2004 AZQ předfacelift, ale pevně věřím že už mám dlouhou lištu, mám 181 000 km a bez problémů. Uživatel Jar_da měl tuším 2003 a dělal si někdy ve 190 000km cvičně rozvody, aby nám dal odpověď na životnost, tak ten snad by to mohl rozseknout, zda už měl dlouhou či ještě krátkou lištu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, aky mas kod motora? ja mam 10/2004 a mam AZQ, v novsich /faceliftovych/ by mal byť /co som sa niekde docital BME/. Ja mam facelift, len neviem ci to s tym nejako suvisi, resp. v com je rozdiel v kode motora. Nevie niekto nahodou od kedy sa davali tie dlhsie vodiace listy na rozvod ? Dik Pato

zdarec ja mam taky po faceliftu azq tak ti nevim,kdyby to vedel driv tak bych vzal 1.4 nebo ropaka. doufam ze to vydrzi aspon tech 6let co to budu splacet. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se omlouvam, ze jsem se dlouho neozval..ale auto neni moje tak jsem cekal na kolegu

jinak je to asi AZQ, 2003, a asi 120t najeto

udajne byly potkany vyfukovy ventily a bylo to skoceny o 2 zuby

ted uz vse vymeneno a jezdi to jak ma

diky za pomoc

Mám stejný problém, a chci se zeptat kolik stála oprava? Má to cenu opravovat nebo vymenit za jinej motor. AZQ a 1.2 HTP 47kW r.v.2003. Akorád já kokot se to snažil roztlačit, takže počítám že to je zvohybaný.

Editováno: , autor: AfrodCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takový pocit, že se to tu kdysi dávno probíralo a zlom byl 2003/2004, sám mám 08/2004 AZQ předfacelift, ale pevně věřím že už mám dlouhou lištu, mám 181 000 km a bez problémů. Uživatel Jar_da měl tuším 2003 a dělal si někdy ve 190 000km cvičně rozvody, aby nám dal odpověď na životnost, tak ten snad by to mohl rozseknout, zda už měl dlouhou či ještě krátkou lištu.

Ani v skodovke mi nevedia povedať, jedine rozobrat a do toho sa mi nechce. Dufam ze je tam dlhá lista, nakolko v lete chcem na nej absolvovať dovolenku cca1700 km a nerad by som ostal niekde vysiet :feve: ,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani v skodovke mi nevedia povedať, jedine rozobrat a do toho sa mi nechce. Dufam ze je tam dlhá lista, nakolko v lete chcem na nej absolvovať dovolenku cca1700 km a nerad by som ostal niekde vysiet :feve: ,

asi to necham vymenit kdybych kupoval auto s remenem tak bych ty prachy do vymeny stejne vrazil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani v skodovke mi nevedia povedať, jedine rozobrat a do toho sa mi nechce. Dufam ze je tam dlhá lista, nakolko v lete chcem na nej absolvovať dovolenku cca1700 km a nerad by som ostal niekde vysiet :feve: ,

toho bych se nebál, já na mé absolvoval v létě dovolenou 1600 km jedna cesta a to už měla na hrbu nějakých 165 000km :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted mi mechanik rekl takovy voditko pry pokud jsou svicky s hora je tam kratka kladka,jestli jsou s boku je tam uz dlouha

dik, zajtra pozriem, z boku ako na felde myslel? Mne kamarat vcera pozeral v ETKE a na nic neprisiel, rozdiel motora AZQ a MBE je asi ten ze ich bolo niekolko typov. rozdiel v skrtiacej klapke, nejakych kabloch... o listach nic. Som zvedavy na tie moje sviecky... ty si to uz pozeral? ako mas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik, zajtra pozriem, z boku ako na felde myslel? Mne kamarat vcera pozeral v ETKE a na nic neprisiel, rozdiel motora AZQ a MBE je asi ten ze ich bolo niekolko typov. rozdiel v skrtiacej klapke, nejakych kabloch... o listach nic. Som zvedavy na tie moje sviecky... ty si to uz pozeral? ako mas?

My asi budeme mat rovnake typy, nakolko tento typ sa robil od 8 - 12/2004 /aspon podla etky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...