Přejít na obsah

TDI přestalo táhnout..


sprg

Doporučené příspěvky

Zdravím. Dnes jsem při nájezdu na dálnici vytočil trojku a najednou zhruba pri 3500ot/min přestal motor úplně táhnout. 6ádná kontrolka se nerosvítila jen to prostě nejelo ani na vyší kvalty. Při zhasnutí a znovu nastartování se situace opakovala. Při určitýchotáčkách nastane obrovský propad výkonu. Motor tdi 81kw. Je to turbo? Jak se to dá opravit..Auto mám chvilku a jestli budu muset koupit druhý turbo tak mě asi jebne..Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

synku mel jsem uplne ten samy problem. a vysedek?? vypadla hadicka z podtlakoveho ventilu pod steračama.a ja uz sehanane druhe turbo...takže mala blbost hodně neštěstí. na vagu jsem měl tu samou chybu. čili překontroluj ty hadičky všecky, dale zkus zda se ti hybou klapky v turbu zkus vymenit podtl. ventil.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Dnes jsem při nájezdu na dálnici vytočil trojku a najednou zhruba pri 3500ot/min přestal motor úplně táhnout. 6ádná kontrolka se nerosvítila jen to prostě nejelo ani na vyší kvalty. Při zhasnutí a znovu nastartování se situace opakovala. Při určitýchotáčkách nastane obrovský propad výkonu. Motor tdi 81kw. Je to turbo? Jak se to dá opravit..Auto mám chvilku a jestli budu muset koupit druhý turbo tak mě asi jebne..Díky

když je zanesené turbo tak to obvykle padá do nouzáku okolo 3tis. otáček /hlásí to překročena mez plnícího tlaku ventil n75 a n71/ nejdříve bych překontroloval všechny hadičky jak již bylo zmiňováno, a když by bylo vše OK, tak bych nechal vyčistit turbo. Měl jsem stejný problém hned po koupi, dnes bych si ho vyčistil sám. To turbo potřebuje čas od času vzít u huby, a ne to jen lochtat na bůra při 1800ot. za min. zadruhé je to tím že je u nás nekvalitní nafta/nejlepší naftu má u nás benzina/ a třeba vůbec nejlepší Aral.de no posuďte sami, a z vlastní zkušenosti hned jsem zkusil a je to kurva znát na spotřebě, výkonu a kouřivosti. http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty-ben...41_automoto_fdv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidím, že mám asi docela podobný problém. Jedu a najednou auto přestane jet a rozsvítí se mi kontrolka ASR a druhá kontrolka, co je definována jako závada na motoru. Počítač hlásí EMISE DO DÍLNY. Ve škodovce zjistili jen sporadické chyby. Není to prý ani váhou vzduchu, protože by ji to prý napsalo jako vadu. Čtu tady, co to vše může být. Pokud to nebude nic z vámi napsaného, tak už snad jen nové turbo, nebo byla by ještě nějaká rada? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nové turbo..Zjišťuju možnosti. Nevím jakým způsobem to jde nebo nejde opravit. Vyčistit? jak? na kolik to přijde??

Jsou to zatuhlé lopatky,pokud ti to padne do nouzáku,vypneš klíček a zase nastartuješ a jedeto normálně a když to zase vytočíš a udělá to to samé jsou to zaseklé lopatky,stačí vyčistt firma REPASTURBO Strakonice stojí to 3000,-kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem tyhle problémy řešil. To turbo se dá rozložit,vyčistit a pak zas funguje pokud nejsou ty lopatky třeba poškozene nebo rozsypane. Já beru za vyčistění i s vyndáním turba 2000. Ty 3000 už jsou trochu moc ale záleži kdo to dělá. Proti těmhle poruchám hodně pomáhá zalepit EGR ventil a tím se to turbo tak nezasirá karbonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...