Přejít na obsah

O2 RS- Výměna molitanu u předních sedáků


mirek 009

Doporučené příspěvky

Ten sedák je až neskutečně měkký, na delší cesty je to pro zadek únavné a tlačí mě akorát boky sedadla. Kamarád to má tvrdší a lepší sezení je hned znát.Takto jsem to koupil a chci to změnit co nejdříve. Viděl jsem někde postup výměny na O1 sedadla, psali tam že ty drátěný očka co se odcvaknou nahradili elektr. plast. sponami, nebo tam jdou dát ty původní? Ještě mi není jasné ,jak se vyvlékne ten vypínací drát na spodním obvodu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím..co jsem měl možnost vidět, tak z výroby jsou tam některé tak nasekané, že by jeden brečel. navíc pokud někdo trvá na tom dát zpět očka, tak se nechají koupit v servisu. Já osobně ale jinak použil stahovací pásky..celkem kvalitní a nevím, co by se tím mohl stát. Když si představím, kde všude se používají, že bývají vystaveny daleko horším podmínkám než jsou v sedačce uvnitř auta, a drží a nezlobí, tak proč se jich bát..rozhodně se s nimi i dělá příjemněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da se koupit i zvlast

1Z0 881 375 Q Vlozka polstare

1Z0 881 375 N Vlozka polstare pro sportovni sedadlo

a pokud mas kuzi, tak tam jsou jine indexy:

1Z0 881 375 T Vlozka polstare pro vozidla s vybavenim v kuzi

1Z0 881 375 S Vlozka polstare pro sportovni sedadlo pro vozidla s vybavenim v kuzi

Cena je jednotna a je PRIBLIZNE 2 500 KC

SuperB ma stejne cislo, jen jine indexy (AC, AD, AB, AE) - podle vybavy

Nevim jestli to ma i ruznou tvrdost nebo ne ...

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Da se koupit i zvlast

1Z0 881 375 Q Vlozka polstare

1Z0 881 375 N Vlozka polstare pro sportovni sedadlo

a pokud mas kuzi, tak tam jsou jine indexy:

1Z0 881 375 T Vlozka polstare pro vozidla s vybavenim v kuzi

1Z0 881 375 S Vlozka polstare pro sportovni sedadlo pro vozidla s vybavenim v kuzi

Cena je jednotna a je PRIBLIZNE 2 500 KC

SuperB ma stejne cislo, jen jine indexy (AC, AD, AB, AE) - podle vybavy

Nevim jestli to ma i ruznou tvrdost nebo ne ...

Dík. naprosto vyčerpávající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

kluci,kdysi davno jsem mel praxi jeste ze skolou ve skodovce,a k tem hackum k molitanu....meli by se podle postupu skodovky davat jenom nove a klesti k tomu urcene,duvod je kvuli bezpecnosti!!pri nehode se muzou pasky ktere by jste tam dali popraskat a vy vylitnout i se sedakem.Jen pro info jaky je urceny postup. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me jsou krouzky nejlepsi volba. Sice je s tim vic prace, ale vyplati se to.

Ty plastove stahovaci pasky bych nepouzival, protoze pri nizsich teplotach paska krehne a neni problem ji pretrhnout. Myslim si, ze v zime by mohly klidne popraskat pri sednuti nebo skoceni na sedacku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vzhledem k tomu, že stahovací pásky se používají normálně v autech, i na podvozcích náklaďáků, autobusů, tak určitě nehrozí jejich praskání mrazem..ono i roztrhnout ji je docela problém, spíš to nejde. Pokud se použije kvalitní, tak určitě nepraskne ani nepovolí v zimě. Tím se ničeho nezastávám, ale zbytečně bych se jich nebál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ty elektrikářské stahovací pásky mají něco do sebe, ale zdůrazňuji - je potřeba použít nějaké kvalitní, ty levné např z OBI "1500 ks za 100,-" praskají už při montáži - první sedačky jsem s nimi dělal, je potřeba najít fígl, jak jse podvlékat pod drátama v molitanu, ale jakž takž

Ale při dalších sedačkách jsem si "zvykl" i na ty originál drátěné očka - používám dvoje kombinačky, jedny klasické + druhé špičaté elektrikářské s dlouhými čelistmi, a řekl bych, že to jde líp a rychlejc, než s těma plast. páskama. Jak demontáž, tak i montáž. Asi je potřeba najít ten správný grif, to očko při demontáži roztáhnout překryté konce od sebe do strany a pak vytočit a vyvléct, očko nesmí se natáhnout. Při montáži se to pak jenom natočí zpátky a kombinačkama stlačí k sobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...