Přejít na obsah

Vyplé a zamknuté auto - svítí mi brzdová světa (v zimě)


RichardD

Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé,

mám problém a nevím v čem je problém.

Když dojedu ráno do práce a normálně zamknu auto, tak při příchodu mi svítí zadní brzdová světla (vč. toho v zadním skle). Když auto opouštím tak je vše v pořádku a dělá mi to jen když mám teď co jsou ty mrazy auto na parkovišti. Když ho mám přes noc v garáži tak se nic nestane. Bojím se o baterku a nechápu jak je možné kdy a proč se brzdová světla sama rozsvítí? Až po nastartování zhasnou.

Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?

Díky moc za každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý auto je v zimě hlučnější - jak jsou ty všechny plasty zmrzlý, tak víc vržou... a když je námraza, tak skutečně praská led jak se kroutí kasle za jízdy a jsou to dost hlasitý zvuky - praskání.

Ten brzdový spínač - to moc s mrazem nedává smysl... kdyby to svítilo když odcházíš, tak ano. Je zmrzlý a zůstal viset ve sepnuté poloze... Ale sám se stlačí (překoná pružinu..) a zafixuje se tak??? To je dost nemožné...

Jestli je to svázaný s nějakou elektronikou (né jen jednoduchý obvod spínač baterka žárovka) tak to spíš vypaadá na tepelnou závislost té elektroniky.

Obecně - problém studené elektroniky je známý a častý. Jak se to zahřeje, je vše OK. Proto používáme při hledání závad dusíkové spreje kterými obstříkáváme součástky a pokud má vadu "studená nepracuji" tak to hned vidíme...

Měl jsem takový mobil... pokojová teplota, v kapse... vše OK Stačilo ho mít v zimě (+- kolem nuly) v báglu na zádech a už kolaboval. Položil jsem ho na okno - táhnul na něj studený vzduch a už kolaboval. Nechal jsem ho tam ležet, jen jsem připojil nabíječku a za 30min běžel OK - baterka ho při nabíjení zahřívala zevnitř a proud chladného vzduchu zvenku už nevadil... (Značkový servis Nokia na to ani na 4 pokus nepřišel... musel jsem si to najít sám a říct jim čím to je a pak odstranili závadu výměnou desky...) Nepřipomíná vám to jiné značkové servisy?? :D

Takže s tím brzdovým spínačem to může být něco takového... možná ... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...