Přejít na obsah

Řazení jde ztuha


johnxx

Doporučené příspěvky

Dnes jsem sedl do auta a opet radici paka sla ztuha. Uz me to takhle jde asi 2 mesice, treba kdyz auto stoji dele nez tyden, ted bych vinu prikladal nizkym teplotam, po zahrati, jizde asi 10 km se to rozchodi. Olej v prevodovce byl vymenen pred cca rokem, je mozne ze mi tam nalili nejaky nevyhovujci olej?

Jeste mam problem s razenim, pred cca rokem me byla delana spojka, ale asi ne zrovna odborne myslim, od te doby jde razeni jakoby lehce pres zoubky, nic moc, pedal spojky jde z lehka seslapnout, nevim co vse bylo vymeneno, ale myslim ze pritlacny talir tam nechal puvodni a byl menen i setrvacnik, prej byl upalenej nebo co, tak nahrazen jinym z vrakace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně stejný problém, olej měněn lonina jaře (za správnou specifikaci ale noname). Za tepla vše bez problémů, v zimě jde zejména jednička hodně špatně, jakmile se motor zahřeje, už je to ok. Vzhledem k jménu toho servisu a zkušenostem s nimi zvažuji další výměnu, ale nevím zda si tím pomohu. Dělalo to i před výměnou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě stejný problém, po výmeně spojky a instalaci constructu razení nefungovalo tak jak melo . Jednicka z tuha a podrazeni z pet na ctyri to bylo umorne hledani. Jinak po výmene tahel a ujetych cca 1000 km to vypada ze si to nejak seda, a aj ted v tech mrazech rano ztuhla radicka , ale po zahrati auta uz v poho .. tak nevim zdali je to u teto motorizace normalni 1.6 74kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

benzíny maji řazení táhlama a na převodovce je to přes takový páky a kyvný pouzdra občas to jedno z pouzder jde zruha a dělá co všechne ten problem chce to postupně rozebrat a promazat naposled sem to dělal před 2ma lety a jako na potvoru až to poslední pouzdro to dělalo (předem radim že jen postříkání sprejem nepomáhá)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem sedl do auta a opet radici paka sla ztuha. Uz me to takhle jde asi 2 mesice, treba kdyz auto stoji dele nez tyden, ted bych vinu prikladal nizkym teplotam, po zahrati, jizde asi 10 km se to rozchodi. Olej v prevodovce byl vymenen pred cca rokem, je mozne ze mi tam nalili nejaky nevyhovujci olej?

Jeste mam problem s razenim, pred cca rokem me byla delana spojka, ale asi ne zrovna odborne myslim, od te doby jde razeni jakoby lehce pres zoubky, nic moc, pedal spojky jde z lehka seslapnout, nevim co vse bylo vymeneno, ale myslim ze pritlacny talir tam nechal puvodni a byl menen i setrvacnik, prej byl upalenej nebo co, tak nahrazen jinym z vrakace.

aj mne to robí 1 a 2 ide ťažšie a niekedy poráta zuby, dá sa s tým dačo robiť ? ako som menil olej tak ide troška lepšie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanik mi to neříkal kvůli kšeftu, ale říkal mi to proto, protože je to fakt... Jinak, že se doporučuje výměna oleje v převodovce po ujetí 150 000 a více km ti tu skoro každý potvrdí a po najetí tolika kilometrů výměnou oleje určitě nic nepokazíš. Mě se například po výměně oleje řazení zlepšilo asi o 30% (výměna proběhla v asi 180 000 km)... :)

EDIT: teď jsem si vzpoměl, že mi to říkal i kamarád, který je taky automechanikem, že se doporučuje výměna toho oleje po určitých kilometrech (a vím na 100% procent, že mi to neříkal kvůli kšeftu nebo nečem podobném)

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nemusel to říkat kvůli kšeftu, ale ať Ti ukáže z čeho to vyčetl.Těžko to najde.To, že mě to tu skoro každý potvrdí je o to horší, že to tolik lidí neví.Já mám najeto 230000km a nemám s řazením problém.Podle mne je to po různých opravách kolem převodovky následně špatně seřízené.Pak vznikají problémy.Jediná pravda je, že výměnou nic nepokazíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono i po 230 000 km může být olej pořád dobrej, ale prostě kdo o auto dobře pečuje a pravidelně mění všechny provozní kapaliny, tak prostě jednou za život auta vymění i ten převodovej olej, protože jak jsi mi potvrdil, výměnou oleje se nic nepokazí (samozřejmě se tam musí dát olej se správnou specifikací). Ukončil bych tuto debatu o oleji s tím, ať si každej sám rozhodne (např. podle stavu řazení apod.) jestli si ten olej vymění nebo ne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v převodovce neni výměna předepsaná ani doporučená to ten mechanik kecal každopádně tim rozhodně nic nezkazíš a já osobně to po novým roce budu dělat taky jen čistě zdobrý vůle k autu jinak v příručkách škodovky je psáno max doplňování výměna jedině pokud byl nějakej mech problem a byl v oleji bordel s poškození jinak to prostě předepsaný u manuálních pževodovek neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

mám tak trochu podobný problém .... když vytočím motor na jedničku tak je docela zápas tam tu dvojiku narvat a zase při podřazení z dvojiky na jedničku je zhola nemožné :--D musím jet opravdu pomalu abych mohl dát jedničku ... někde sem tu četl že u oktávek je to normální ale moc se mi to jako normílní nezdá .... pokud by se někdo ptal co si má představit pod pojmem "zhola nemožné" tak pokud podřadím a rvu za řadičku je to jako bych vůbec neměl sešlápnutou spojku a rval to přez zuby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem cetl o celozivotni naplni, ale vzhledem k tomu, ze bych tam tu napln mel uz 12 let a nemenila se ak nevim, kdyz se obcas zadarilo zaradit pres zoubky, tak z toho treba usuzuju, ze v tom oleji plavou nepatrne kousky ze spatneho razeni. Kdyz tam naliju novy olej tak myslim ze se tim nic neskazi, ale u me mam olej vymenen uz rok a asi to bude spatne serizene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...