Přejít na obsah

Jaký olej pro 1.6 MPI


dandy

Doporučené příspěvky

...no nevím, nevím.

Mogul do Boxera, ano,

do GII ano, doporučená výměna max po 10 tis. km

ale dál bych nešel. Podle mých zkušeností olej nemá takový km proběh a rychleji odchází jeho deklarované vlastnosti na začátku použití oproti jiným, které drží vlastnosti po celou životnost , 15 - 20 tis. km.

Prý je to tím, že mogul vyrábí z parafinovaných, aditivy upravených olejů s příměsí upravených ( vyčištěných, aditivovaných atd...)starších použitých olejů.

A praktické zkušenosti: když jsem nalil tento olej ( Mogul 15W-40) do staršího vozu, žigula, tak po jedné výměně bylo hned zanesené víko ventilů více jak po 150 000 tis. km na předchozí olej Mobil stejné viskozity.

Rozhodnutí je každém uživateli......

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme usudek je na kazdym.

;)

Ja prosazuji jen plnou.syn. i kdyz je to benzin.Olej mam za super cenu a proto mi nevadi ho menit po 10tis.Samozrejme si myslim ze 15tis take v pohode zvladne.

Je jasne,ze do zigula nebudes lit plno.syn.,asi by to pro nej byl obrovsky komfort :D

takze chapu ze odsuzujes nejaky mineral od mogulu.Do mineralu bych nesel.

Ja si myslim,ze do tdi patri jen plna.syn. turbo je velice haklive na olej.Hlavne studene starty at v zime nebo v lete.Ta hustota oleje je velice rozdilna mezi mineralem,polo.syn. a plno.syn. a to hlavne po zahrati oleje.Plna.syn ti zacne plnit ukol okamzite po startu jelikoz je ridka a zustane ridka,coz se u ostatnich druhu oleju zarucit neda. To same je i u benzin.motoru.

Po pravde,kdybych nemel Mogul za cca 140-150,- za 1litr(plna.syn.),take bych hledal a ptal se. Jenom mi to proste prijdou vyhozene penize davat treba za 5litru 1500 kacek.Tento olej mohu nabidnout i Vam.Neni problem zaslat.V origo baleni!!!!

:disgust:

Ale,mas pravdu ze kazdy si musi udelat usudek sam.Samozrejme nikomu nic nevnucuji. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mogul Racing 5W-40 je absolutně bez problémů a je na 100% lepší, než Castrol!!!

osobní zkušenost.

Optimální poměr výkon/cena, dle sdělení špičkového tribotechnika

1 - Mobil 1, 2 - Shell, 3Mogul, ........................... Castrol. Selenii a francouze nezkoušeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahojte, mám jeden dotaz. Blíži sa mi na mojej 1,6-55kw Octávii výmena oleja. Doteraz som používal Madit Prima 5W40. Už nehodlám platiť 45,-Eur za 4 litre. Našiel som v jednej predajni Gulf TEC Plus 5W40 s tou istou viskozitou. Môžem ho nahradiť týmto lacnejším olejom a poprípade ak ho bude málo doliať Primou?

Za odpoveď Ď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mám jeden dotaz. Blíži sa mi na mojej 1,6-55kw Octávii výmena oleja. Doteraz som používal Madit Prima 5W40. Už nehodlám platiť 45,-Eur za 4 litre. Našiel som v jednej predajni Gulf TEC Plus 5W40 s tou istou viskozitou. Môžem ho nahradiť týmto lacnejším olejom a poprípade ak ho bude málo doliať Primou?

Za odpoveď Ď.

vyzkousej tohle: http://oleje.cz/esho...prod.php?id=738 tento olej jsem ted pouzil, siec mam TDI, ale asi uz jiny nekoupim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím všechny na fóru!

 

Vlastním Škodu Octavii Tour 1,6 MPI, rok výroby 2009.
Ročně ujedu asi jen 8000 km.
Každé 2 roky (při servisní kontrole) jsem měnil olej "Shell Helix Ultra VX 5W-30 (plně syntetický)".
Uběhl první rok a jeden známý z autoservisu mi tvrdí, že tím, jak najezdím málo kilometrů ročně, bych měl olej měnit každý rok a doporučil mi jiný typ a to "Shell Helix HX7 10W-40 (částečně syntetický)".

 

Můžete mi toto někdo potvrdit nebo vyvrátit:

 

Jde mi také o to, že za výměnu oleje se v servisu platí a tudíž bych se chtěl zeptat, zda v mém případě nebude stačit výměna oleje 1x za 2 roky a samozřejmě také o radu, jaký typ oleje používat.

 

Komukoliv za odezvu budu moc vděčen.

 

:kol-142:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k častým, krátkým trasám bych spíše doporučil olej 5W40 s normou pro tvůj motor, tj VW502.00 A je jedno, zda to bude Shell, Mogul, Q8, Millers, Valvoline atd.

Syntetika...polosyntetika --> přečti si tento článek: http://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske-myty--Mytus-treti---mineral--polosyntetika--syntetika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám taky 2009 ale najeto 70.000km, jezdím 100-300 km trasy a s LL olejem nemám problém, dolil jsem asi celkem 1 L oleje za celou dobu, dodrž VW normu a vyměňuj po 15.000km, tvůj ročník mě zajímá protože mi krátce po sobě nedávno odešly obě ložiska předních kol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

čau hoši.chtěl sem se zeptat na olej,jaký mám nalejt do své octy 1,6 74kw. rv99. tacho 170000

jezdím krátké trasy do práce deně 8km,ročně nalítám asi 6000km.do těd sem tam lil 10w40,olej mi to nežere,ale nebaví mě měnit olej každej rok,když nalítám takhle málo.mohli byste mi doporučit nějaký vhodný olej?děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Můj syn má jedničkovou Octavii tour 1.6 75kw BFQ. Před týdnem se na ní měnily pístní kroužky a gufera na ventilech, protože žrala litr oleje na 600km. Momentální olej tam je Total 5w40, ale uvažujeme o Castrolu EDGE Titanium FST 5W-40. Myslíte, že je tento olej vhodný. Auto má plnit EURO4.

Olej motorový, syntetický, balení 5 litrů, specifikace: SAE 5W-40, API SN/CF, ACEA C3, GM dexos2®, BMW LL-04, MB-Approval 226.5/ 229.31/ 229.51, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C917-A, Renault RN0700/ RN0710, VW 502 00/ 505 00/ 505 01

Castrol.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...