Přejít na obsah

Zamrzla mi voda


Rexton

Doporučené příspěvky

Aj mne len v zadnom ..a to som mal zimnu so SHELL pumpy .. ked som tam daval z tesca nikdy nezamrzla . .hm . . pozn. nikdy to neriedim . .ani letnu ani zimnu.

no jedine garaz alebo ttak.. vsak aj aky trik by si chcel . .nemozes vedet kde to presne .. cesta dozadu je dalekaaa :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj mne len v zadnom ..a to som mal zimnu so SHELL pumpy .. ked som tam daval z tesca nikdy nezamrzla . .hm . . pozn. nikdy to neriedim . .ani letnu ani zimnu.

no jedine garaz alebo ttak.. vsak aj aky trik by si chcel . .nemozes vedet kde to presne .. cesta dozadu je dalekaaa :D

no však to že cesta je daleká a ked to zamrzlo v hadičkách tak mi pomoze jedine ta garáž no garáž mám ale mam tam auto jedno a ked kuknem kolko je tam stupnov tak vonku je -8 a tam je asi -3 to mi asi nepomoze :D jedine do nejakého centra do podzemnej garáže no uvidim s tym liehom to vyskusam ale nechcem na silu to striekat nahodov prasnke hadicka a je to v cicine lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud do nádržky leješ nemrznoucí směs, tak v hadičkách to nezamrzne. Většinou zamrzne jen samotná tryska, protože přístupem vzduchu se odpaří líh a pak to tam zamrzne. Dej auto do garáže, nebo to zkus nahřát, a až to rozmrzne, tak pusť ostřikovač, aby se do hadiček dostala čerstvá směs. Ale pokud se jedná o zadní ostřikovač, tak bych to neřešil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi to bola tryska .. Lebo dnes je este vacsia zima ako vcera ale zrazu to ide :D . .stal som cely cas vonku a nic som nenahrieval. (motorcek siel aj vcera len sa voda dozadu nedostala). Predne mam vyhrievane takze tie nezamrznu .. Ked uz robili vyhrievane predne mohli uz aj zadne .. asi sa to dorobit neda co ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já to třeba dělám tak,že začátkem října už tam liju zimní směs,a neměl jsem nikdy problém.Ono se to postupně doplní zimní kapalinou a paráda.Jen je třeba dávat pozor na ty lagrice třeba z lídlu.Sice tam píšou -20,ale kamošovi to zamrzlo při -10 a to neředil. ;) Jo,ty vyhřívaný trysky jsou dobrý.Myslím že tam byl příplatek 500kč :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 let později...

Ahoj. Dost často čítám o rozpojených spojích hadiček ostřikovačů u Fabia 1 generace většinou při situace kdy jsou trysky zamzlé a spoje nevydrží tlak kapaliny.

Jak je to ale u dvojkový Fabie ( Combi r.v. 2013 )? Je to častá závada? Moje pani jela v -15 tupních a mermomocí si chtěla ostříknout a očistit pření i zadní sklo. Z trysek ani kapka, ale motůrek v nádržce při pokusu o ostříknutí čelního i zadního skla normálně "vrčel".

A myslim, že tomu čerpadýlku dala pěkně zabrat než to vzdala. Holka no.

Čekám na teplo abych to znova odskoušel. 

Jde mi o to  abych případně věděl co mě čeká-jestli bude někde v autě v případě vedení k zadnímu ostřikovači pod plastovýma krytama v autě nějaká spojka co může povolit a nebo je ta hadička vcelku bez spoje vedená až do zadních pátých dveří.

Stává se jako F1 že prý sice ostřikovače stříkaj, ale i tak si kapalina ucintne někde ve spoji?

Nedávaj třeba do dvojkový Fabie po poučení z jedničkový do nádržky nějakej přetlakovej pojistnej ventil kterej když cítí, že se kapalině nechce správnou cestou do trysky, tak pustí kapalinu zas do nádržky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa žiadne poučenie nebude, pretože tebou popisované vady z jednotkovej Fabie sa mi prejavujú aj v trojkovej Fabii. Ľad mi roztiahol spojku... ono to strieka normálne, ale aj tak som cítil zimnú zmes v interiéri = únik. Ak budeš hľadať únik, ideálne ísť po čuchu..

Túto zimu riešim druhú roztiahnutú spojku - nie som si istý, či ju vyrval servis pri oprave zadného stierača alebo mráz (šanca 50:50), tiež v pohode strieka kde má, ale zároveň je popri ňom únik vody.

Priprav sa na všetko možné - aj na to, že všetko bude ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si. A aute bude určite viac spojek. Napríklad v F3 je jedna spojka hneď za zadnými sedadlami - tá nás potrápila pred 2rokmi.

2018-12-08-20_01_53.thumb.jpg.0c7532b19f62b8d034c1f671686ab8ec.jpg

 

Ale ako som písal, priprav sa aj na to, že po rozmrazení bude všetko ok. :)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Tak jsem odzkoušel funkci a zdá se, že to stříká se silou a tak daleko jak má. Sundal plastovej kryt stěračů mezi víkem motoru a čelním sklem-tam jsou T kusu a spojkách do trysek styčný místa suchý.

Pak jsem ještě sundal vnitřní kryt pátých dveří-taky suchá spojka. V autě-zatim-žádnej odér ostřikovací kapaliny. Ale kro klid duše se schválně někdy podívám kde je ta spojka jakou ty máš na FIII.

Kdo je připraven-není překvapen.

Ale dík za foto-nemusel si kvůli mě vydrbávat tapecírunk ve svojem autě.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...