Přejít na obsah

OI combi - nastavení climatronicu


Kevvin

Doporučené příspěvky

No, dobře, byl to pokus o vtip a teď trochu konstruktivněji: myslím, že problém by mohl být v tomhle. Pod sedačkama, blíž k tunelu jsou výdechy teplého vzduchu. U mě to tak je, že jsou takový docela zplacatělý. Pokud by se tam vložila a zajistila nějaká distanční vložka, která by zajistila, že ty výdechy budou otevřený, tak by to mohlo docela vyřešit Tvůj problém. Nejlíp se to bude dělat, když demontuješ přední sedačky, ale myslím, že se k tomu dostaneš méně pohodlně po zasunutí sedadel dopředu nadoraz.

Nic jiného mě nenapadá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně je třeba to tam pustit ofukama pokud to necháš spíš jen na sebe dozadu se to moc nedostane upřimně jezdim spíš sám a mam vyhřívaný sedačky tak nevim jak by bylo těm vzadu ale stačí to jen nasměrovat a případně nemít na automat, ale zapnout na nohy a střed a teplotu na max aby se to vytopilo rychle pak ubrat na 22°C a zapoměl sem dodat žádný věci pod předníma sedačkama

Editováno: , autor: notobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně je třeba to tam pustit ofukama pokud to necháš spíš jen na sebe dozadu se to moc nedostane upřimně jezdim spíš sám a mam vyhřívaný sedačky tak nevim jak by bylo těm vzadu ale stačí to jen nasměrovat a případně nemít na automat, ale zapnout na nohy a střed a teplotu na max aby se to vytopilo rychle pak ubrat na 22°C a zapoměl sem dodat žádný věci pod předníma sedačkama

Je potřeba mít puštěný vzduch jen dolu na nohy, pak fouká vzduch dolu na nohy a je veden i pod přední sedačky kde fouká na zadní nohy a ohřívá zadní část vozu.

A nastavovat teplotu na max a pak ji vracet zpět na 22°C je úplně zbytečné, od toho je to automatická klimatizace, sama začne foukát maximální teplotu vzduchu dokud se prostor nevyhřeje na požadovaných 22°C a poté už sama reguluje teplotu přáváděného vzduchu. Sám mám přes zimu nastaveno ofuk předního skla a dolu na nohy na 21°C Econ a rychlost větráku na čtyři čárky a celou zimu na to nešáhnu a užívám si krásně teplo a nemusím nic nekde nastavovat a přepínat, to je prostě účel Climatronicu- zvýšení pohodlí a komfortu ve voze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nevim kam to nacpat tak se zeptam tady,mam climatronic a pokud mi na displei sviti ECON,znamena to co?pokud tam je AUTO,znamena to co? a pokud tam neni nic,znamena to co? a jake je nejlepsi nastaveni klimy,jako co by tam melo byt aby to makalo ucine a efektivne? ja to porad prepinam ale zmeny moc nepozoruji.diky za odpovedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prosté, mod ECON nepoužívá klimakompresor. Teplotu tedy nahání mícháním teplého vzduchu od motoru a chladného z venku + zapínáním ventilátorů. Mod auto podle potřeby použije kompresor. Econ tedy nedokáže některé teploty udržet nebo je doprovázen nepříjemným fučením ventilátorů. V zimně je zase lepší jezdit na econ protože připojení kompresoru může způsobyt nežádoucí zamlžení interiéru. Teoreticky připojení klimakompresoru zvyšuje nepatrně psotřebu, ale příliš poznatelné to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vidím že o fungování Climatroniku taky nemáš moc informací.

Econ = vypnutý klimakompresor, ale stale regulace teploty na požadovnou nastavenou.

Auto = klimakompresor běží téměř stále a přimíchává teplý vzduch na potřebnou teplotu.

V zimně nebo za deště je právě klimatizace dobrá věc protože odstranuje ze vzduchu vlhkost a nemlží se ti okna, ale je tam teplotní omezení které dovolí sepnutí klimy a je to 0°C a výše aby nezamrznul výparník.

Více info v návodu k autu, dá se najít na internetu, nejspíše i zde na foru ke stažení.

další info http://obd.ec.cz/climatronic/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za korekci, čili je to jak jsem psal: ekon je bez kompresoru a auto s kompresorem.

To zamlžování jsem psal ze svých zkušeností, pokud je venku velká zima tak režim auto v mém případě někdy opravdu zamlží. Na druhou stranu nevím proč vůbec používat klimakompresor když už je vzduch chladný "od přírody", to už je skutečné plýtvání výkonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...