Přejít na obsah

Velká spotřeba:


Bompar

Doporučené příspěvky

Zdravím. Už jsem tady psal, že mi můj Forman r.v. 93 střikačka propouštěl někde vzduch u posilovače a tudiž to špatně brzdilo ... chyba je vyřešena bylo tam špatne těsnění to je vyměněno a je to ok auto brzdí dobře. Jenže jsem si nechal namontovat LPG a spotřeba se hýbe nějakých 14 l/100km tak jsem jel za plynařem tak dal to na ty hodnoty, které to má být a auto drželo jakoby na sytič kolem 3000 otáček a nechtělo spadnout .... až když to nějak našteloval jinač ... změril to taktéž na benzín a říkal, že je strašně chudá směs a že pokud nebude vyřešen benzín tak se nedá vyštelovat plyn aby spadla spotřeba. Tudiž se chci zeptat jestli nevíte, kde může byt chyba s chudou směsí a jinač už mi tam nikde nic nesyčí ... ještě mi říkal, že může být špatná lambda sonda...a když je špatná tak pry co je na straně řidiče v motoru ten černý váleček na odsávaní nějakých pár z nádrže nebo co a když to děla takové zvuky takové pukavé za sebou tak je pry nejspíš špatná lamba sonda. Pry se musí hýbat od 0V do 1V. Jak to mohu proměřit? Díky za rady..... PS: Auto ma najeto cca 78 000 a ta lambda sonda myslíte že by mohla odejít ? :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A do te doby než si namontoval plyn byla spotřeba normální? pokud ano tak to spis vypada ze neco udelal spatne plynař. Jinak k té lambdasondě, zkontroluj pojistky v motorovém prostoru, zkontroluj kontakty na konektoru u lambdasondy a u řidicí jednotky, změř jestli je na lambdasondě napětí pro vyhřívání sondy (cca 12V) a co leze z lambdasondy, napětí by mělo cyklovat mezi 50 a 950mV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A do te doby než si namontoval plyn byla spotřeba normální? pokud ano tak to spis vypada ze neco udelal spatne plynař. Jinak k té lambdasondě, zkontroluj pojistky v motorovém prostoru, zkontroluj kontakty na konektoru u lambdasondy a u řidicí jednotky, změř jestli je na lambdasondě napětí pro vyhřívání sondy (cca 12V) a co leze z lambdasondy, napětí by mělo cyklovat mezi 50 a 950mV.

No žralo to i takových 9 - 10 l/100 km :-( takže žádná hitparáda to nebyla ... kámošovi to žralo takových 7 a to jezdi slušně taky jsem jezdil slušně a pod 9 sem nešel :-( a co zjisti na VAG? A co to je ? Nějaká diagnostika? A kde to mají? I na STK? To asi ne že ? Koukal sem ted na net a tam je ten program ke stahnuti, ale je potřeba nějaky HEX-CAN kabel ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to diagnosticky program (VAG). K nemu potrebujes samozrejme aj kabel. Zapojenie na Favo striekacku je taktiez na nete. No zistis udaje z riadiacej jednotky. A taktiez signal zo sondy. Dnes tato sranda uz nie je draha a stoji par korun. Ja som nevahal a kupil si. Davno to mam splatene. :) Teda na Fabiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde se da ten kabel pořídit? A v jaké cenové relaci? Nevíte někdo v okolí Havířova, Karviné, kde je nějaký servis, který toto měření provádí ? Jdu zkusit proměřit ty hodnoty co mi tady někdo napsal tak jsem zvědav ... je tam trošku víc vodičů... tak uvidime :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...