Přejít na obsah

Přístrojová deska (rychlost, počítadlo km)


ksadis

Doporučené příspěvky

Ahoj, tachometr mi ukazuje o cca 15% méně než je skutečnost a to jak rychloměr tak počítadlo km. Jedu ji podle tachometru 130km/h tak je to podle gps 160km/h a najedu li podle počítadla 100km dle gps je to nějakých 125km. V servisu mi řekli, že to může být jinou velikostí kol. Kola jsou, ale klasika 195/55R15 a navíc se mi zě tato odchylka už dost velká. Napadlo mě, zda to nemůže být způsobeno čidlem ABS. Občas mi při dobrzďování a rejdu do leva kope ABS Zde na fóru jsem četl ze to může být způsobeno vzdáleností mezi čidlem a impulsním kotoučem. Může to mít vliv i na rychlost.

Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octávku mám měsíc předtím jsme měl Feldu takže kodování přístrojů mi nic neříká, ale je to r.v. 2004 1,9TDi Elegance č.d. 1U0 920 811 J jestli je to ono. U škodovky čidla ABS měřili a řekli mi, že buť ukazuji uplné bldosti nebo pracují v pořádku a že tyto prý jsou ok. Čidlo měření ujeté vzdálenosti jsme měl vymontované vyčistil jsme ho a zkontoroloval zda není nejak mechanicky poškozené zdalo se být OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužěl nemám možnost diagnostiky. Také jsem zjistil že nesvítí kontrolka otevřených dveři. Po té co jsem odpojil přístrojovku a znovu připojil kontrolka začala svítit, ale jen do chvíle než jsem otočil kličkem. Po otočení (poloha 2 zapnutá elektrika) zhasla. Zkusil jsem tedy konektor přístrojovky znovu odpojit a připojit. Bohužel to fungovalo zase jen do otočení klíčku. Může to mít souvislost v temi kilometry a znamenat že je přístrojovka poškozená?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Taky nebudu zakládat nové téma

budíky ukazujou víc než je skutečná rychlost

 Tacho     ABS

   30           25

   50           40

   60           48

   80           63

   100         80

   130         103

kola originál 195/65/15

 

když načtu budíky tak to co čte vag to ukazujou budíky akční členy ok

co myslíte ?? asi čidlo na převodovce 1,6 75 kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...