Přejít na obsah

Halogenová x xenonová x náhražky xenonu


jirka1022

Doporučené příspěvky

Zdravím,

chtěl jsem se jenom zeptat na otázku, která mě napadla při výměně klasické halogenové žárovky v mé OII. Chtěl jsem vědět jakou žázovku používáte vy?? Patice H7 je jasná ale co takhle nějaké ty OSRAM halogeny ala XENON, je to lepší? A je to vůbec dovolené? Nějak nechápu rozdíl mezi HID sadou a těmito náhražkami. Docela bych koupil třeba nějaké ty modře svítící halogeny, které svítí více, podobně jako xenony. Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší jsou origo xenony s dynamickou regulací sklonu a ostřikovačem světel :) jenže taky nejkradenější. Pokud ti jde o efekt tak jsou modré žárovky fajn, ale většinou hůř svítí a v mlze, dešti, sněžení... jsou na nic. Někde jsem četl, že lidské oko víc vnímá žlutou barvu světla (proto bývají mlhovky na některých autech dožluta). Hodně lidí mi teď povídalo dobré zkušenosti s Philips NightGuide Double Life... HID sadu nedávej, ty jsou pro šeroslepé křupany, co chtějí prudit ostatní. Já zatím dobře vidím s Tungsram Megalight Plus a občas mě někdo i problikne, i když mám kolečkem nastavený sklon jak má být...

Jinak na téma žárovky už tu něco je, mrkni taky na test autožárovek

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak psal kolega nahoře, tak HID sada je nelegalní a pokud budeš mít nedejbože dopravní nehodu, kterou ani nemusíš zavinit a někdo si toho všimne, jde o auto nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích a hned dostaneš spoluúčast na zavinění a u dost pojišťoven nemusí pojišťovna ani plnit, takže je to sázka do loterie.

a další věc, u některých HID sad odejde motorek stěračů (3500,-)

tak asi tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informace, a co takhle žárovky OSRAM night braker?? je to jen reklamní trik nebo svítí více?? Jinak o efekt mi nejde, spíš si myslim že bílé světle je více podobné dennímu, takže bych bral nějaké takové žárovky. Do přestavby se mi nějak nechce, takže spíš poradte vy, co máte nějaké ty lepší žárovky at už OSRAM nabo třeba PHILIPS, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych ty co mají HID sady postřílel a posbíral techničáky.. na silnici to nemá co dělat!!!!!!!!!!!!!!! a co takhle ostřikovače a automatická nivelace chytráku!!! já jsem xenony dodělával, ale tak jak to má být se vším co k tomu patří a sám.......

Editováno: , autor: Milhausek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Ti k tomu mám jako říct?! Já chápu tvé rozhořčení, když proti Tobě jede dement a má ve světlometech výbojky, co nejsou seřízené. To chápu. Ale pokud to seřídíš, není v tom žádný problém. Kecy, že to má být jenom v čočce zkuste říct Renaultu. Laguna kolem roku 2002 měla xenony bez čoček. A nikoho to neoslňovalo. lol Existuje jenom jedna nevýhoda těch sad a to že nejsou homologované. Jestli už nějaké jsou, nevím, ale myslím si, že určitě jednou budou. No a machrovat, že sis něco udělal sám? Ano, velice Ti závidím. :smich: Existují lidi, co mají peníze a nechcou si špinit ruce. Potom Ti, co to neumí nebo nemají možnosti. Nechci Tě urazit, ale každý umí něco jiného. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za informace, a co takhle žárovky OSRAM night braker?? je to jen reklamní trik nebo svítí více?? Jinak o efekt mi nejde, spíš si myslim že bílé světle je více podobné dennímu, takže bych bral nějaké takové žárovky. Do přestavby se mi nějak nechce, takže spíš poradte vy, co máte nějaké ty lepší žárovky at už OSRAM nabo třeba PHILIPS, díky

Používám PHILIPS X-treme Power 12V 55W H7+80%svítivost.Už když jsem vyměnil jednu tak byl rozdíl vidět.Svítí opravdu o něco lépe.Na zadek si asi nesedneš,ale jsem spokojený.První sada odešla asi po 11ti měsících.Jedna a po 14ti dnech druhá.Skoro přesně načasováno.Jezdím denně,město,asi 6-8 startů,cena-829kč/sada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Ti k tomu mám jako říct?! Já chápu tvé rozhořčení, když proti Tobě jede dement a má ve světlometech výbojky, co nejsou seřízené. To chápu. Ale pokud to seřídíš, není v tom žádný problém. Kecy, že to má být jenom v čočce zkuste říct Renaultu. Laguna kolem roku 2002 měla xenony bez čoček. A nikoho to neoslňovalo. lol Existuje jenom jedna nevýhoda těch sad a to že nejsou homologované. Jestli už nějaké jsou, nevím, ale myslím si, že určitě jednou budou. No a machrovat, že sis něco udělal sám? Ano, velice Ti závidím. :smich: Existují lidi, co mají peníze a nechcou si špinit ruce. Potom Ti, co to neumí nebo nemají možnosti. Nechci Tě urazit, ale každý umí něco jiného. ;)

nemám potřebu machrovat.. asi tak... a nebudu ti tady vykládat kolik mám peněz, auto jsem kupoval nové v 21... taky bych si to mohl nechat udělat, ale to bych z toho neměl moc velkou radost.. asi tak... ale debata je o světlech, zk....né čínské žárovky.. prostě hnus..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenomže všichni jsou naočkovaní jedním názorem, že je to na nic, tak tu musím vnést názor, že jsou dobré ty "čínské žárovky" :smich: Asi většina sad z tama pochází, to ano. Ale vydrží dýl než žárovky Osram atd. Když koupí slim sadu s těma ptákovinama, ať mu to nehlásí vadnou žárovku, nebude mít problém s ničím. Stěrače budou taky oka. Neříkal bych to, kdybych to neměl podložený. Kamarád s tím jezdí více než rok a vše je v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny náhražky typu OSRAM Cool blue a já nevím co jsou k ničemu. Ani z dálky se nepodobá xenonu a navíc je to proti předpisům. Baňka žárovky musí být bezbarvá. A u těchto žárovek se mordého efekru dosahuje modrou fólií krerá se časem olupuje stejně tak jako stříbrná špička baňky. a pak taky ta životnost činí asi tak půl roku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...