Přejít na obsah

Auto se my z ničeho nic vypne a nejede


Balrog

Doporučené příspěvky

Tak mám jeden problém docela velkej: Už se mi to stalo docela hodněkrát a poslední dobou je to čím dál horší.Normálně si jedu a najednou z ničeho nic se mi vypne motor,svítí baterka a musím ke krajnici,auto po té vypnu klíčkem a zkouším znovu nastartovat,motor se protáčí,ale nenastartuje až třeba na po 4 auto nastartuje a můžu jet,ale svátá ASR a nejde vypnout.Když jsem jel s autem naposled tak to bylo ještě horší a auto ani na po 4 nešlo nastartovat a pak už ani nešel pořádně otočit klíč a auto se zamklo,vyřešil jsem to jen vytažením baterky a pak jsem nastrtoval na poprvé,ale opět známá chyba kdy zase svítilo ASR a už nešlo vypnout.Mám komplet předělávku octavii RS.Byl jsem i v servise a tam si neví rady,píše to pořád 14 chyb.Kámoš říkal,že by to mohl být imobilizér,ale nevím?nemáte někdo zkušenosti s tímhle?díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá to spíše když je to za tepla motoru,zkoušeli vyměnit čidlo na klikovce a nic,před tím to ukazovalo 15 chyb a teď po té výměně jen 14.říkali mi v servise že hodně těch chyb je kvůli tomu,že jsem ho pak znovu zkoušel nastartovat,nešlo to a proto se tam udělalo tolik chyb.Těch 15 chyb se mi objevovalo pokaždé když to zlobilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám jeden problém docela velkej: Už se mi to stalo docela hodněkrát a poslední dobou je to čím dál horší.Normálně si jedu a najednou z ničeho nic se mi vypne motor,svítí baterka a musím ke krajnici,auto po té vypnu klíčkem a zkouším znovu nastartovat,motor se protáčí,ale nenastartuje až třeba na po 4 auto nastartuje a můžu jet,ale svátá ASR a nejde vypnout.Když jsem jel s autem naposled tak to bylo ještě horší a auto ani na po 4 nešlo nastartovat a pak už ani nešel pořádně otočit klíč a auto se zamklo,vyřešil jsem to jen vytažením baterky a pak jsem nastrtoval na poprvé,ale opět známá chyba kdy zase svítilo ASR a už nešlo vypnout.Mám komplet předělávku octavii RS.Byl jsem i v servise a tam si neví rady,píše to pořád 14 chyb.Kámoš říkal,že by to mohl být imobilizér,ale nevím?nemáte někdo zkušenosti s tímhle?díky moc

mal som tento isty problem s O1 66kw, stacilo precistit kontakty rele 109.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypnutí motoru a neochota startovat bych sváděl i na problém s přísunem paliva. Ve spojení s tím že se uzamkne zapalování to vede na imobilizér. Problém je zjistit co imobilizér spouští. Můj postup by byl zjistit si co přesně je to za chyby co se ti na Vagu zjevili. Pokud se nevyčte nic z nich tak je smáznout a provést kontrolu opět ihned poté co k tomu dojde. (před opakovaným pokusem o startování).

Ovšem jezdit normálně po silnici s autem které má tendence se vypínat je přinejmenším riskantní - dokud jen zhasíná motor je to ještě jakž takž, ale stejně může vysadit posilovač brzd, řízení nebo v nejhorším případě dojde k uzamknutí řízení. Pozor na to!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jak se my uzamklo zapalování bylo jednou a to jsem to zkoušel hodněkrát a proto se možná zamkl imobilizér.Normálně se to nestávalo,stačilo počkat a asi 3 nastartovat motor a motor naskočil.Je pravda že mezi 1 a 2 vypadkem byl týden a pak se čas zmenšoval a poslední dobou to bylo po každé jízdě.Takže si myslím,že chipem to nebude.To relé jak jste psali najdu kde?nebo je to jen u dieslu?díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem zatím nic nezjistil,ale myslím si,že imobilizérem to nebude,možná tím čerpadlem?Je divné,že to dělá pokaždé v jiné časové ose a že se intervaly zkracují? a že po znova nastartování a nebo vyndáním baterky to přejde,sice jen na chvíli,ale přejde?Myslím si,že to moc na mechanický problém nevypadá?Poradí mi prosím někdo?chtěl bych jezdit a tu chybu vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem rozebíral box se vzduchovým filtrem a když jsem ho rozdělával tak jak je to těsnění co vede k té hubici co je do blatníku,tak bylo napůl urvané a to odvětrávání (myslím klikovky) co vede z Filtru tak netěsnilo nemůže to být příčina toho,že mi auto hází ty chyby a jede jen občas?díky moc

Editováno: , autor: Balrog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...