Přejít na obsah

Kamínky, kamínky a zase kamínky


Pavel Knor

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci. Zdravím a zároveň přeju príjemné svátky. Taky máte takový problém s odletujícími kamínky od ostatních vozidel? Dneska jsem umyl auto a při detailnějším pohledu jsem zjistil, že na kapotě a na předku auta mám místo vedle místa malinké tečky od odletujících kamínků. Pár místeček jsem dokonce musel opravit korekční tyčinkou, protože lak byl odlouplý doslova až na plech - jediný výsledek toho však je, že má pak člověk "potečkované" auto jak trumpeta! Jsem už z toho nešťastný... přitom se snažím jezdit za ostatní auty s docela velkm odstupem, abych se tohoto vyvaroval. Pár drobných rýh od kamínků jsem dokonce našel i na předních sloupcích (kamínek se od kapoty nejspíš odrazí a poškodí lak na sloupku a dokonce i na přední části střechy). Tohle všeco je jen výsledek našich rozpadajících se a drolících se silnic, na kterých se zkrátka nějaká ta šotolina objevuje i v létě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně o větších kamíncích nemá smyslu ani diskutovat. Když ti od před tebou jedoucího auta ustřelí šutr, je to jako kulka :-) ale myslím, že folie dost dobře auto ochrání od drobnějších předmětů. V hlavě se mi však honí myšlenka, jestli poroce používání folie na ní nevzniknou otřepy a zda výsledný efekt nebude ještě horší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

ja s tim mam take problemy, koupil jsem to bez jedineho sutru a stacilo par km a hned diry a to take dodrzuji odstup...

proble masi vidim ve 3 vecech:

1) ten odstup, kazdej pak vidi ze muze predjizdet - nedrzet takovej odstup a jet na care (perfektne tim stinis a musi si hodne najet do protismeru aby videl)

2) zadni zasterky - kdyz ty sutry odlitavaj i od tebe, tak si drzej vetsi odstup a pokud maj slabsi auto, tak nepredjedou ani omylem

3) nejezdit podle predpisu, staci 5km vic a vetsina lidi uz da pokoj

vse co jsem sem napsal jsem vypozoroval od ostatnich ridicu, tak kdyz kamenovat, tak ne me, ale ostatni... ja se snazil jezdit jako clovek, ale neda se to, mam predni hauptnu jak berusku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstup je fajn věc, radši jej dodržuju. Na čáře nejezdím, tímhle stylem jezdí můj táta a 90% poškození od kamínků na autě mu vytvořily ty co přiletěly z protisměru. (2x sklo hlav. světlomet, 1x plastová krytka zámku dveří, 1x přelakování celé kapoty, 1x oprava téměř "průstřelu" LP blatníku). Letí podstatně rychleji, takže dělají i větší škody. Jinak hlavně dávat pozor v levotočivých zatáčkách na zemědělskou techniku a náklaďáky&jejich náklad...

Jediný spolehlivý návod jak se šutrům na českých silnicích vyhnout, je:

nevytahovat auto z garáže :)

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravim, taky mě podobná věc trápí. Odletující kamínky z aut přede mnou je děs. Jediný co ti na to poradim je lakovna express-lakovna v Březiněvsi, auto jsem tam nechal dát dohromady a do hodiny bylo jako nový a za super cenu. Navíc novej lak je tak kvalitní, že teď mě už žádný kamínky netrápí, protože prostě nejdou vidět.. Hodim ti sem odkaz a koukni na to. Měj se a hodně štěstí!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...