Přejít na obsah

výměna tlumičů


headerTDI

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám komplet nové tlumiče a pružiny od HP, chci se zeptat co bych měl všechno vyměnit když budu měnit přední tlumiče a pružiny, je mi jasný že budu měnit doraz tlumiče a prachovku, dále bych měl asi vyměnit to axiální ložisko..... a dál? nevim! jinak pro info napíšu že mám 1,9 TDI AGR najeto 155tkm. uvítám i nějaké rady a zkušenosti s výměnou tlumičů budu to dělat poprvý tak bych to nerad...... proto se raději nejdřív zeptám

Editováno: , autor: headerTDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem při výměně KW teláků měnil axiální ložiska, horní "gumový" uložení tlumiče a gumy stabilizátoru i s objímkama. Viz moje fotos: http://www.skywolker.wz.cz/podvozek.htm

Pokud nejsou dorazy a prachovky viditelně popraskané či jinak poškozené, nechal bych je tam. dál.

PS: ty axiální ložiska před montáží opatrně "rozloupni" a řádně je namaž grafitovou vyzelínou! Kupoval jsem si je originál ve škodovce a namazaný byli velice mááálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jo, a kolik mají ty ložiska v provozu otáček za min.?

Ložiska elektromotoru, nebo převodovky bych tím asi nemazal, ale tam, kde se to někdy trošku pootočí...

No jak myslíš.

Už jsem se k tomu nechtěl vracet. Ale ty jsi mi to napsal přímo z úst!

Jinak otázka na notobiho: čím myslíš, že když jsem to nový ORIGINÁLNÍ axiální ložisko rozdělal a kouknul se jak mááálo je namazaný, tak čííím to ve fabrice asi tak namazali?????? Žlutá vazelína to určo nebyla. Ta by za čas vyschla a na její místo by natekla voda.

pak další věc, ty původní který jsem teď vydělával, jsem před víc jak 5 lety taktéž máznul grafitkou. Vypadali pořád dobře. Ono totiž taková výměna těchto ložisek není práce na 10 minut, tak jsem je raději vyměnil za nový a tím pádem mám na dalších x let pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty si jako myslíš že sou jen 3 druhy vazelín? (klouby poloos, Ložiska a grafitová) si vedle je jich jak nasr.... každý maji spešl složení pro přesně daný místa už mi prošlo rukama min 7 druhů a nejsou zrovna levný (jasný originál je drahej ale taky k tomu má svý duvody) konkretně na ty axilální ložiska bych použil mazací tuk s obsahem lithia který právě nevyschne ale na uličkový ložiska (jakýkoliv) prostě grafitová nepatří učilo se to i v učňáku Grafitový jsou určený pro plochy co o sebe třou plochou a grafit zanechává povrchovej film ale valivým ložiskům prostě dobře nedělá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...