Přejít na obsah

Škoda RAPID


djpetr

Doporučené příspěvky

s-talker: A odkedy sa robia tieto nové 55kw prevedenia? Zisťoval som priamo v Indii, a nikto tam o 55kw nič nevie... Určite robíte RJ pre HTP 55kw? Ak by sa ti podarilo zistiť presné číslo dielu, pomohlo by mi to.

P.S.

1.2 s výkonom 55kw bude - ale bude to 3-valcové TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vim, to berte s rezervou o tom,ze se najedou po zvyseni zacaly u nich Fabky prodavat lepe :) Je to jednak verze SW, ale i sani je jine ;) A to jeste nevite, ze 1.2 6V uz odzvonilo :ph34r:

Co to je za blbost...vyřadit z nabídky prakticky nejprodávanější motor...s 12V nebude základní cenovka tak příznivá...nesmysl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomas: U HTP 44 a 51 se menil retez za novy, jestli vis. Bohuzel u verze 44 to prinosem nebylo. Ted se vyrabi jen jeden motor a to 12V a softem se ridi jeho vykon. Tato zmena je cca od listopadu, takze uz tato "udusena" verze by mohla nekde jezidt.

Delame jednotky 1.2HTP 12V 55kW a jsou urcteny pro Indii, jesti se tam uz montuji nebo ne, to netusim. Jen skodovka zaznamela zvyseny zajem po tomto zvednuti kW. Vic informaci ti k tomu rict nemuzu. Az budu v praci, tak zkusim sehnat cislo dilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že se začal montovat do HTP ozubený řetěz samo vím, ale co si mám představit, že " u 44Kw to přínosné nebylo" ??? Jako že hluk se stejně nesnížil? Mě vždy přišlo naopak 12V HTP hlučnější než ten 6V.

Čili se teď dělá HTP jen ve 12V variantě se dvěma druhy software??? A to 44Kw HTP je i s 12V za stejnou cenu jako bylo 6V HTP?

Někde jsem kdysi slyšel poznámku že v M.B. chtěli původně HTP naladit ještě "ostřeji", ale v rajchu to zatrhli, protože pak by 12V začal konkurovat až příliš 1,4 16V 55Kw. Takže jestli bude 1,4 a 1,6 vyřazen z nabídky a nahrazen 1,2TSI, je možné, že budou smět HTP naladit trochu líp než doteď.

Osobně si myslím, že nejideálnější by ve Fábce byla řada: 1,2 12V 47Kw, 1,2 12V 55Kw, 1,2 TSI 66Kw, 1,2 TSI 77Kw + RS s 1,4 TSI.... :palec2:

Pak by se ta 1,2 12V 55Kw dala použít jako základ i do Popularu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nepracuju ve Skodovce, informace od nich je, ze tenhle retez delal neplechu, predstav si pod tim co chces...cena by mela byt stejna, zakaznik se nema dovedet, ze ma tento motor....proto uz se v tomto tematu nebudu tady na foru vyjadrovat....Snad to chapete :) Chtelo by to overit, jestli ma nekdo FII koupenou ted nekdy a auto bylo vyrobeno v prosinci, nebo jeste lepe nyni, tak overit si tento fakt. U nas se delaji jen RJ a hazi se tam soft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda asi nějaká třída nějaký školy chybí, ale může mi někdo vysvětlit, co je ozubený řetěz? Znám řetěz, v různých provedeních, znám řemen, ozubený řemen, ale o ozubeném řetězu jsem ještě neslyšel. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm představ si pod tím co chceš...to musím mít teda bujnou představivost... :smich:

Nebuď zase tak paranoidní...šak my to nepovíme :palec2:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jenže já už si před rokem na stránkách škody všiml, že tam 1,2 44Kw mají psanou jako 12V. Tehdy jsem to považoval za chybu na stránkách, ale chvíli mě to leželo v hlavě. Jestli neudělají prostě 12V ve dvou variantách. Podobně jako kdysi 1,4 MPI(44 a 50Kw). Pak jsem několik těch 44Kw viděl a podle víka motoru tam nemůžou být dva vačkové hřídele.... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja vim, to berte s rezervou o tom,ze se najedou po zvyseni zacaly u nich Fabky prodavat lepe :) Je to jednak verze SW, ale i sani je jine ;) A to jeste nevite, ze 1.2 6V uz odzvonilo :ph34r:

Na podlahové plošině Pola? Takže rozvor 2462 mm? Vlastně Fabia II sedan a ne náhrada O I Tour...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tahle škodovka bude zaměřená na nízkou cenu, pochybuju že tam osadí 1.2 TSI. A taky je tu otázka - co je lepší? Jestli nová platforma Polo nebo stará platforma Golf. Jsem moc zvědavej, jak to bude vypadat. Shrnutí: platforma polo + sedan + 1.2 HTP + levnější materíály = KUP TOURA DOKUD TO JDE :-) A teď vážně - třeba POPULAR překvapí a TOURKU důstojně nahradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jestli tahle škodovka bude zaměřená na nízkou cenu, pochybuju že tam osadí 1.2 TSI. A taky je tu otázka - co je lepší? Jestli nová platforma Polo nebo stará platforma Golf. Jsem moc zvědavej, jak to bude vypadat. Shrnutí: platforma polo + sedan + 1.2 HTP + levnější materíály = KUP TOURA DOKUD TO JDE :-) A teď vážně - třeba POPULAR překvapí a TOURKU důstojně nahradí.

Pokud je pravda co jsem slyšel, tak budete všichni překvapeni. lol:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...