Přejít na obsah

Škoda RAPID


djpetr

Doporučené příspěvky

4 Bojler

Dotaz - z tvých příspěvků předpokládám, že pracuješ někde blízko u Mladé Bolelavi, takže máš trošku přehled:-))) V současnosti řeším výběr nového auta, které by mělo nahradit Fabii combi. Nová se mi stále nějak nemůže zalíbit a zdá se mi drahá..Tour 4 už je passé...nová Octavia facelift je buď drahá nebo osekaná tak, že bych si připadal jak kupující z rozvojové země (absence ESP, hlavových airbagů, atd. u Primi)..a proto mě moc zaujala ta zmínka o Tour 5..

1.Je to už jisté nebo jen ve stádiu úvah?

2. Pokud je to jisté, co si lze představit pod pojmem "osekaná"? Chci u nového auta 6 airbagů, ESP, aut.klimu, elektriku i vzadu, centrál na dálku. To vše považuji u aut nad 300 tis. za standart..

3. Existují úvahy o ceně a motorizaci? Pokud ano, je reálné dostat motorizaci 1,2 TSI s popsanou výbavou plus drobnosti typu metla a výhřev sedadel do nějakých 35O tis?

4. Bude i combi u tour 5?

Mně se to totiž celé nějak nezdá, protože se jedná vlastně kromě úpravy zevnějšku a interiéru o technicky stejná auta ( O 2 před fac. kontra O2 fac.), je to jiná situace, než Tour 4 kontra O 2 fac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> mělo nahradit Fabii combi. Nová se mi stále nějak nemůže zalíbit a zdá se mi drahá..

no, tady bych nesouhlasil, ony se ceny nižší a vyšší třídy vždycky překrývají. je to i u jiných značek a u nás je nižší střední opravdu superlevná; importéři vycítili šanci a snaží se byť za nízké ceny prosadit

> Tour 4 už je passé

pokud chce člověk vybavit auto, tak jo; imho má smysl základ s balíčkem Plus a případně sportpaket, dál už ne

> ...nová Octavia facelift je buď drahá nebo osekaná tak, že bych si připadal jak kupující z rozvojové země

souhlasím, Octavia se zatím narozdíl od ostatních modelů nesrovnala a je dokonce NAD golfem

co se týče A5 Touru - já sbírám info z různých zdrojů, combi potrzený nemám, ale přijde mně logický; výbavu a motory můžu jenom odhadovat. zkusme trochu spekulovat, momentálně stojí 1.4/59kW 359 900Kč ve výbavě Classic Plus. Climatic, ESP, hlavový airbagy, centrální zamykání, el. okna vpředu a vyhř. a ovl. zrcátka; motor 1.4 bude muset kvůli emisím tuším na konci roku končit, takže ho nahradí varianta 1.4/63kW EU5 a nebo 1.2TSI/63kW; když bude novej Tour mít starej ksicht, nebude mít ESP, hlavový airbagy a klimatizace bude v balíčku za 10 000Kč, mohla by cena imho bejt dejme tomu 309 900Kč. kupci citliví na cenu stejně dražší verze OII nekupujou a starej ksicht je podle mě spolehlivě odradí

Já osobně bych teď za předpokladu nepotřeby vlastností Roomsteru neváhal a bral Golf. S TSI 77kW se člověk včetně akčních balíčků vejde pohodlně do 400 000Kč a za sebe říkám, že při testovací jízdě (během dne projížďka s Ceedem, Meganem, OII, Focusem, ..) na mě udělal dojem zdaleka nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Variant taky nic?

1.2TSI 77kW Trendline v aktuální akci 431 400Kč

paket Comfort (corner mlhovky, kožený paket, koberečky) 5000Kč

paket All in (tempomat, Climatronic, bederní opěry, kola 16 palců) 15 100Kč

Bolero 12000Kč

zpětná kamera 5000Kč

Paket světla a výhled 1 ("Coming-/Leaving Home", vnitřní zpětné zrcátko s aut. clonou, osvětlení prostoru

pro nohy, dešťový senzor) 6100Kč

Celkem 474 600Kč, minus sleva prodejce

Nevim jak ostatni, ale krom rozmysleni jeste nad zakladem Tiguana bych mel v tomhle okamziku dost jasno a na Feliciu bych necekal.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku moc, ne,:-)))) to je nějakých sto tisíc nad podobně dovybaveným grandtourem. Takže asi tak:-)))

Rendlík stojí v odpovíadjícím provedení 390k a když se odečtou věci jako zadní kamera, Bolero atd., seš na cca 450. za sebe bych neváhal, ale zkus si to vyzkoušet sám.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grand Tour, 1,6, Expression, dovýbava : automatická duální klimka, vyhřívání předních sedadel, metalíza, zadní parkovací senzory. ceníková cena, b ez vyjednávání 373.tis. Auto má kromě kůže a litých kol naprosto vše, co může auto této třídy v roce 2O1O mít. Záruka pět let zdarma při leasingu renaultu. navíc zvýhodnění 2Otis. při něm.

100 000,- kč za lepší pocit z Golfu Variant si nedovolit opravdu nemůžu a myslím, že to platí pro každého, kdo platí ze svého:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

> Auto má kromě kůže a litých kol naprosto vše, co může auto této třídy v roce 2O1O mít

vtipazion

> myslím, že to platí pro každého, kdo platí ze svého:-)

mně auto nikdo neplatí (jak pořizovací cenou, tak provozníma nákladama) a megan bych nekoupil ani kdyby opravdu o těch 100 000Kč dražší. ale zaplať pámbu, že je takovej výběr.

jestli kupovat teď a nebo ještě čekat, to už je opravdu loterie, zvlášť při současný situaci. myslim, že před koncem roku by už o Touru mohlo bejt jasno, uvidíme. Škoda na tom aktuálním supluje prodeje Fabie, takže cenu asi nebude úplně přehánět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak více se chceš přiblížit k tématu, chytrolíne?!

Neexistuje auto, není znám název, cena, datum uvedení, tak o čem KONKRÉTNĚ chceš debatovat k TÉMATU než tím, co děláme - bavíme se o možných variantách nového auta, řešíme jestli bude před jeho uvedením nějaký mezistupeň a probíráme možné konkurenty. Myslím, že TO JE K TÉMATU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

A zase hodne vedle :)

Docela mne vrta hlavou, proc se mluvi porad o roku 2012. Rika se, ze auto se vyviji cca dva roky a sama Skoda priznava, ze vyvoj je za polovinou. No uvidime. Dalsi zajimava vec - Tour konci s vyrobou nakonec uz v srpnu a zatim ticho po pesine, krom dealeru nikde ani slovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...