Přejít na obsah

Servocerpadlo 6Q0 423 155 AD. Pls. Help.


archer1

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych,

Kamaratke na fabii 40 KW 2004 zahadny vydychlo servo.

Normalne dosla domov a ked vecer chcela odist z parkoviska, nastartovala a nemohla otocit volantom.

Dnes som to bol pozriet a riadenie je naozaj zablokovane. Nie vsak spinackou, odpor je makky a nasilu sa volant potocit neda, nehovorim teda iba o nefungujucom serve.

Kontrolka pochopitelne svieti.

Chybovu pamat som zatial nevycital, ale tento tyyzden by som to mal stihnut.

Uz sa s tym niekto stretol?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uznavam, ze pravopis nieje idealny, ale keby si posledny tyzden spal tolko co ja, mozno by si pisal podobne.

Takze : ak tom nahodou niekto neporozumel tak ZAHADNE VYDYCHLO SERVO, volant nieke zaseknuty ako od spinacky co sa proste sekne - Kovovy jazycek, ale ide otocit sposobom, ako ked stlacis flasu od CocaColy - trohu povoli ale iba trohu... .

Key som vedel, ako to ze sa neda otocit volantom, tak sa to asi nepytam, skrinu riadenia Fabie som este nemal rozobranu, tak neviem, ci sa cast niecoho nemohla odlomit a spadnut do hrebena, ktory zablokovala.

Navyse som mal auto bez posilovaca, tak to poznam, ale ved to som pisal...

Hovorim o nefunkcom serve, co urcite suvisi so zablokovanim riadenia, kedze na KOMBI (To je take zariadenie, ktore ukazuje akou rychlostou ides, ake mas otacky a su tam aj take kontrolky... ) svieti oranzova kontrolka serva.

Navyse viem, ake problemy mali a maju Fabie so servami, tak som sa spytal ci niekto pozna takyto problem, lebo je urcite veeelmi neobvykly.

Editováno: , autor: cartmanko
citacia predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ide nastartovat, a skusal som sa s tym aj pohnut par metrov, ale bez zmeny.

Volant je zablkovany rovno a sevo je urcite nefunkcne, nieje pocut, ze by sa snazilo pomahat pri nastarovani a aj ked som ho odpojil poistkou nad bateriou, nic sa nezmenilo.

Obavam sa, ze do hrebenovky naozaj padol nejaky ulomok, ktory cely mechanizmus zablokoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte Chalani,

Mam problem so servocerpadlom KOYO 6Q0 423 155 AD.

Uz som pisal, ze bolo zablokovne riadenie a viem preco, vytiekla baterka a prezrala dieru do expanznej nadobky, kam natiekla voda, ktora sa zmiesala s olejom apri -13 zamrzla.

Podla oficialneho servisu sa uz ta nadobka neda objednat, stala okolo 17 eur, ale iba cele servo za 600.

Ked vsak klesli mrazy tak sa servo zase rozbehlo, tak by som rad iba skusil vyplachnut system, vymenit nadobku a zlozil system, robim to totiz kamaratke a nema skoro ziadne peniaze... .

Neviete, kde by som zohnal tu nadobku, ktora je dvomi srobami a dvomi ´´maticami´´ prisrobovana o cerpadlo , pripadne nejake servocerpadlo za dobru cenu???

Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Este jena otazka na Skusenejsich:

Ja tam mam servocerpadlo 155 AD, a nasiel som 155 AJ a 155 AB.

Viete mi niekto povedat aky je medzi nimi rozdiel?

Z planov sa mi to nepodarilo vycitat a tak neviem, ci mozem pouzit aj ine, pripadne, ci ho potom budem musiet prekodovat, aby fungovalo??? :kol-72:

:help:

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všetkých,

Nechcem nikoho urazit, ale nemilo ma prekvapilo, ze mi nikto z celeho fora nevedel s normalnym technickym problemom pomoct. Riesim Kamaratkinu fabiu, co je aj moja prva skusenost s fabiou a tak som dufal, ze sa najde niekto skusenejsi, ako som ja. Bahuzial sa tak zjavne nestalo a kedze som nechcel vediet, ake elektrony, ci ake ziarovky tam mam dat, nikto mudrejsi sa nenasiel a musel som si to zistit vsetko sam.

Takze zacnem servom 155 AD,ktore bolo uvolnene v roku 2003, a v roku 2004 prislo servocerpadlo 155 AH, kde vypadla jedna matica, ktorou sa uchtava nadrzka, lebo niekoho napadlo, ze tym usetria. Zistilo sa vsak, ze su tieto serva netesne a preto ich nemozem ani odporucit.A tak v roku 2005 prislo 155 AJ, ktore malo uchtenie nadobky optimalizovane. Na tie AH, bola podla vsetkeho aj stahovacka.

Takze to su jedine rozdiely medzi tymito servami a pevne dufam, ze to niekomu pomôze ked uz som to, ako "stary skodovak" zistil.

Takze vela zdaru :palec2:

Miro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...