Přejít na obsah

rezanie zavitou


suppressu

Doporučené příspěvky

Zdravim vas majstri.

Mam problem so zatekanim do F1 (ako vacsina) a kedze ma F1tku z roku 04,mam samozrejme ten plech za tapacom nitovany.

Viem ze to tu uz bolo spominane (len to neviem akosi najst,alebo som nieco prehliadol) ako vyriesit tento plech ked ho chcem dat dolu a nasledne dat spat.Dat dolu by nebol problem ,vrtacku mam,len ma trapi ako ho dat spat aby som ho nemusel nitovat.

Da sa do toho plechu co drzi plech so stahovackou narezat zavit?Skusal to uz niekto?Alebo su moznostou len nove nity?Ak tak aka velkost?

Dik za kazdu radu.

Inac nasiel som aj temy ohladom nitovacych matic,ale aj toto:

CL-21fb4k - 4 dverove centralne uzamykanie.......(montazny navod)

...a tam je (neda sa to skopcit fu...pdf)

...ak by ste nemali moznost nalisovat nit.matice,pouzite matice ,ktore musite i s vejarovymi podlozkami ansadit z vnutra nosnika (uolnit vsetky sroby po obvode a nosnik odchylit)

Mohol by mi to niekto vysvetlit ako???

Ospravedlnujem sa ,ale vlozil som tento prispevok aj do instalacnych manualov.Prosim vymazat.Dakujem.

Editováno: , autor: suppressu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ehm...no ,ale ja nechcem tlmit hluk,aj ked napad to nie je zly.Ale to asi casom.Najprv tie dvere.:o))

Skusit pozriet ten link s maticami a poslat ho este raz?Dakujem

A este ..mozno sa niekomu moze zdat ,ze sa pytam na preniekoho jednoduche veci,ale som stolar.Cize su mi niektore veci cudzie.A myslim ,ze auto je lego ktore si dokaze sikovnejsi clovek opravit sam.....a neuctuje si 20eur za montaznu hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiložený obrázeka

bavime sa o tomto???Narazacie matice (Prispevok od Vikino1) .alebo su to tie nitovacie?

Lebo pises tam ze nitovacie klieste nepotrebuje (ten typek co si mu radil),ale zanitujes ich do plechu a dotiahnes aj srobou.

Mam tomu rozumiet tak ,ze ich tam len nejakym sposobom natisnem a "zanitujem"tou srobou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diok dik dik.Tan link som si pozrel,len nie som si moc isty ci dokazem stiahnut ocel bez poskodenia zavitu.No ,ale dost si mi pomohol ako aj vsetci ostatni.Dik moc.Mozem zhanat matros a praxovat na necisto,kedze su minusove teploty a nemam garaz.Takze skusim pobehat po nasej "dedine" mozno nieco zozeniem.:o) a ked nie,skocim do druhej dediny.....Ale estraz velke dik.

ups vsimol som si aj Al.Ale tomu moc neverim

P.S.....ale aj tak sa nikto nevyjadril k tomu rezaniu zavitov.Pytal som sa kolegu z prace (ten ma skusenosti so zelezom) a ten povedal ze je to mozne.....nevrtat ,ale prebit dieru a potom tam narezat zavit.Z fyzikalnehoo hladiska by to mohlo fungovat ,kedze ten srob bude stahovat ten plech proti sebe.....co si o tom myslite?

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz som nitoval matice srobom na vela autach. :) IDE TO.

SUPPRESSU: Mas 3. moznosti ako uchytis dverny modul naspet do dveri.

1. Znovu nanitovat original nity. ---- Specialne klieste potrebujes na tie nity.

2. Nalisovat tam tie matice.--- Kup matice a nalisujes.

3. Navarit tam matice do dveri.----- Potrebujes zvaracku CO2,PLAMEN.

Ako chces narezat zavit do tich dveri???? Ved ten plech ma hrubku 3mm myslis ze tam ten zavit narezes a bude drzat.?????

Daj tam lisovacie matice. ;):)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si ma potesil.

Inac k tomu rezaniu ....teoria je myslim v poho,kedze som nieci podobne uz videl,ale.....Tie matice budu asi najlepsim riesenim.

No a dalsia vec.Kde ich kupim?Neviem ci ty alebo niekto iny vravel ,ze sa daju kupit aj v Baumaxe,ale v tejto.....diere pod nazvom Dolny Kubin to asi ani nikto nepozna.Bol som dnes asi v piatich obchodoch so spojovacim matrosom.....pozerali na mna ,ci chcem hodinky s vodotriskom.

Takze daju sa v Baumaxe v BA kupit?Nemas nahodou cestu okolo toho Bau.... a potom nahodou cestu okolo Incheby????

Lebo robim aj vystavne stanky a teraz (15.1-18.1) by sme tam mali byt.Daj vediet ci je to realne.Nejako by sme sa vari dohodli (aj na cene). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ups.Zeby som stlacil nejake ine tlacitko???Ale ked som teraz skusil stlacit "citovat" ,tak mi vyskocilo len + a -.A aj mi nejako divne zobrazuje odpovede.Do nejakych malych riadkov a nezobrazi mi aktualnu odpoved.Cize musim si rozkliknut moj prispevok ,aby som sa vobec dozvedel ,ci mi niekto odpisal.

Takze ak som nieco citoval,tak len nechtiac.

Dik za otvaraciu dobu ,var sa tam dokazem dostat.

A este jedno....hlinikove alebo ocelove?A priemer?A uz nebudem vycerpavat.Slubujem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je přesně ono

stačí když dáš tlačítko rychlá odpověď a nebo odpovědět a tlačítko citovat použij pokud chceš odpovědět na příspěvěk, který má pod sebou už nějaké jiné příspěvky, aby bylo poznat na který odpovídáš

P.S. tohle je vše vysvětleno v pravidlech a nebo se podívej do admin sekce

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...amp;hl=citování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som bol tu.

Pýtal som si najprv narážacie matice, ale mali len také, ktoré sa nedali použiť. Mali veľmi nízku tú hranu, ktorá by ju mala držať v materiáli. Iné nemali.

Čo sa týka nitovacích matíc, tak tie síce mali, ale tvrdili mi, že bez nitovacích matíc nie sú použiteľné.

Nitovacie kliešte mali len veľké za cca 160 ečiek, ktoré sú ale pre môj účel zbytočne drahé.

Tak ešte pojdem kuknúť do toho Hornbachu a niekde mimo auta skúsim ich niekde zanitovať na skúšku.

Alebo tam dám naspäť tie nity a bude :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kupil som len 4 na skusku.....a musim povedat,ze s tymito maticami nevidim spolupracu ruzovo.Lebo su hrube a ani ked ju nabijem do diery 9 (maju 9,2) tak neexistuje moznost aby sa dokazala stiahnut len tak srobom.Kolega mi ju drzal najprv v kombinackach,potom vo zveraku.....smolaJedina moznost-zalisovat ju KLADIVOM.Mal som zalusk na take ake spominal Cartmanko ,ale v nasej 200000 dedine je to nemozne zohnat.Uvidim ako pochodim v tom Baumaxe....ale tomu tiez nejako neverim.Takze to vyzera skor na normalne nity s podlozkami.Do toho sa mi moc nechce,ale investovat do kliesti sa mi nechce.A v robote by mi to asi nepreslo ,ze ich potrebujeme. :)

Alebo mate iny napad?

PROCHY Mozes mi prosim povedat montazny postup,kedze tebe to islo a mne nie??

Ja som to robil takto.Diera-do diery matica-skrutka m6-tocit-tocit-tocit=zacalo sa to pretacat bez zmeny matice.

A pokial sa nemylim,tak by ju malo zacat roztlacat,alebo skor stahovat.Urobil som niekde chybu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Onehda jeste kdyz jsem mel Feldu, tak jsem dodelaval hagusy a ty byly presne pridalene temito nytovacimi maticemi. Matice meli v Hornbachu, kleste jsem si pujcil. Na te strese byla trosku nevyhoda, ze se na diry z druhe strany nedalo dostat, tudiz jedine reseni bylo sehnat ty kleste.

U dveri je vyhoda, ze se tam da dostat z obou stran, takze se da "oblafnout". Poradim, ze je k tomu potreba krom nytovaci matice jeste jedna matice normalni, delsi sroub (o velikosti matice) a dva klice (idealne mala racna a plochej).... Nasroubovat sroub, vlozit do diry, druhou matici stahnout, dorvat na krev az se ten drik nytu zdeformuje a rozebrat... tot vse

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...