Přejít na obsah

1.8 20 V - přestavba na turbo


Andrew

Doporučené příspěvky

Zdravím,

zajímalo by mě, co je pravdy na tom, že motor 1.8 20V 92 kw je stejný jako 1.8 20V Turbo 110 kw. Jen je tam prý jiná řídící jednotka, sací a výfukové potrubí, turbo, elektrika, jinak blok a ostatní věci jsou stejné. Tudíž je prý možné přestavět 1.8 92 kw v autě na verzi s turbem pouze výměnou komponent na něm uložených a ne celou výměnou motoru. Jen informativně - co je na tom pravdy ???? Děkuji za vaše názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to správně chápu :

Na motor 1.8 20V 92 kw

Sehnat :

Řídící jednotku

Elektriku

Převodovku

Napínák řetězu sací vačky

Turbo

Sací a výfukové potrubí

..

a někoho kdo si na to troufne :D

Takže to teoreticky lze přestavět, to jsem chtěl vědět. Děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Podstata tych motorov je rovnaka. Ale myslim ze tu nenajdes ani jedneho cloveka co by ti neporadil vymenit cely motor za 1,8 T. Urcite menej pracne a cenovo najvyhodnejsie. Pripadne prehadzat vsetky veci do bloku aby ti sedel kod motoru.... Ak sa to da....

[/quoteaha.-.-talkze nejlevnejsi varianta je..prodat auto a koupit new.. :) a je to bez starosti :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

citovej vztah k bouranej oktavce za 21tisic fakt nemam :-D jen me to proste zajimalo... jak se to lišilo a zdaly by to slo... pac jsem mel jenza to ze ty motory jsou uplne stejny..ale jak se zda tak asi není... jj ale mate pravdu,proc vymejslet toco uz vymysleny je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 let později...

Přidám se s otázkou, když už bych ten motor prohodil, jaká je šance to protáhnout přes technickou a emise, popř. jak se to dá legalizovat? Někdo už tu motor prohazoval za jinej typ, vím že  se to dá nějak přepsat po testech, ale moc do toho nevidím... Dále, když bych dál zvažoval zvedání výkonu, komplet přestavbou, co mě limituje, co mi ještě projde? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...