Přejít na obsah

Nefunguje ABS a ESP - rady


Luky15

Doporučené příspěvky

Tak si představte, dal jsem auto asi po čtvrtý do opravny, zase jinam. A tam zjistili, že po výměně obyčejnýho čidla brzdy za 250kč nikdo nenastavil hodnoty v počítači. Tak to nastavili a auto šlape jak hodinky. Na pár minut práce a já jsem zbytečně dal přes 5000kč za drahej senzor tlaku a lítání po servisech. A to mě už posílali si koupit novou řídící jednotku ABS. Koukám, že v servisech se už neopravuje, ale jen mění za nové díly a čekají, že to bude dobrý. Dneska najít dobrýho mechanika je nadlidský úkol.

zdravím, mám stejný problém po výměně čidla brzdy se mi sem tam rozsvítí ABS + ESP, ale jen někdy a né hned po nastartování :-( jaké hodnoty se prosím nastavují, mechanik tvrdí že to vždycky jen mění kus za kus

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímalo, co si představujete pod pojmem čidlo brzdy.

U ABS čidla se nic nenastavuje a u seznzoru opotřebení brzd.destiček už lautr nic. A žádné další čidlo S1 nemá

Nikde se nic nenastavuje, kromě čidla snímání úhlu, které je u volantu

Jinak např svítící kontrolka ESP nemusí nutně znamenat, že je to něco na brzdách, např. u 2,5Tdi to rozsvěcují rozhozené rozvody, resp.špatně nastavené čerpadlo VP44

Jakmile se rozsvěcují ale ESP i ABS je to skutečně závada jednoho ze 4 čidel ABS nebo ABS jednotky samotné (popř.vadná kabeláž). A v 50% není vadné čidlo, ale může to dělat třeba vadné ložisko kola, nebo špatná vzdálenost od ABS kroužku (např.po výměně čidla nebo ložiska)

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha dekuji :-) čidlo brdzy - myslím ten spinač brzdy co je u pédálu brzdy :-)

dělal mi rozvody na 1,9 PD a měnil toto čidlo :-) měnil to včera a dnes ráno se mi 3x rozsvitilo to ABS+ESP :-) nedělá to pokaždé :-) když vypnu motor a nastartuju tak ujedu třeba 200m a pak se to rozsvítí, a ted jsem ujel 2 km a nic :-), rano jsem měl nastartováno a čekal v aute a asi po 10 min staní se to rzsvítilo taky :-) po zhasnutí motoru a ujetí cca 3 km nic nesvítilo

2 chyby 1435 a 18258

tak ted jsem byl va diagnostice a když stojím na brzdě nebo i ne :-) tak nedrží tlak na stjené hodnotě , ukazuje to že líta nahoru o cca 0,5 baru, v klidu i když se stojí na brzde

v klidu 0 až 0,33 bar a při sešlápnutí např 87 až 88 bar , pořád to skáče :-)

Další poznatek

Řídící jednotka ABS , 003 , blok 005 ,3 , tlak , v klidu mi problikavá 1325 a 0 bar

ale hlavně kdyz jedu víc nez 25km/h tak přestane ŘJ komunikovat a připojí se az kdyz zase zpomalím pod 25km/h

Editováno: , autor: ZdeněkTr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo mi svítit ABS a ESP někdy svítilo někdy ne když se rožlo stačilo zastavit a vypnout motor a potom to zase nesvitilo někdy to tak šlo někdy ne. Na diagnostice to napsalo zadní čidlo levé otáček a závada nešla smazat. Tak jsem ho vyměnil a zase se to rožlo ale pro změnu závada jde smazat. Nevíte na co se mám zaměřit toto mi vyjelo na diagnostice.

Vyměnil jsem čidlo za úplně nové,ložisko s nábojem je v pořádku. ABS občas při startováni svítí někdy ano někdy ne. Na co se mam zaměřit teď?post-83423-0-38702500-1454839128_thumb.j Editováno: , autor: Danofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Co je to za naprosto debilní fekální odpověď servisu?

Řekli, že by to bylo drahé a tím to jako hasne?

Kdyby to bylo bůhví co, ale jsou tam čidla, kabely a jednotka, nic vícpřeci !!!

Další servis alá Pepík Vopršálek z Dolní Lhoty :kol-44:

To jsi sem ani neměl psát, jsem rozčílen opět. Zase se mi chce zvracet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No blbě asi ne (pokud jsi skutečně koupil správný). Ale mohl jsi kápnout na špatnou součástku třeba. Kdo ví....

Důležitá je též vzdálenost čidla od ABS "kroužku"

Také už jsem třeba viděl špatně nalisovaná ložiska, resp. otočená. Ložiska kol mají v sobě ABS kroužek, který právě dává signál ABS čidlu. Kdo to nezná, jednoduše dokáže ložisko otočit a problém je na světě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj kluci, svítí mi ABS a ESP, předcházelo tomu blikání žhavení, zjistil jsem, že mi nejdou brzdový světla... vyměnil jsem tedy spínač brzdových světel pod pedálem a světla svítí a kontrolka žhavení nebliká, VAG mi ukázal, že v ŘJ ABS je sporadická chyba 00526, což je již zmíněný spínač...jinou chybu VAG neukazuje...co jsem vypozoroval, tak je to, že kontrolka ABS a ESP se rozvítí až když šlápnu za jízdy na brzdu...takže jsem to zkusl jet cca 10 km bez brzd a kontrolky se nerozsvítily, až když jsem zabrzdil...může to teda mít souvislost se spínačem brzdových světel , který jsem vyměnil?,...ikdyž chybu smažu objeví se znovu...díky za radu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyba 526 je špatný spínač brzdových světel a je skutečně doprovázen blikající kontrolkou žhavení

Je možné, že že může být chyba i v kabeláži / konektoru, nebo jsi zakoupil vadnou součástku (méně pravděpodobné).

Tato chyba se může objevit i když je vadná žárovka/ky na brzdových světlech. Vyměň je preventivně také

Pokud máš VAGínu, čti měřené hodnoty skupina 002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem tu psal že mám problém s abs par řádku víše. Ale tohle vám musím napsat. po celém dni ježdění když mi svítily kontrolky abs a prokluz jsem zapojil tažné zařízení nastartoval a nesvítilo nic a děje se mi to pokaždé jak jezdím s vozíkem a po odpojení to docela dlouho nesviti. Co si o tom myslíte? Kdybych to neviděl tak sám tomu nevěřím taky mi to zní jako blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

myslis?? to by bylo uplne nejlip. TAk na to kouknu, Jen se zeptam. To bude popr. prepaleny jako klasicka pojistka??

Skoda ze nemam schema pojistek:-/ Na netu sem nasel jen na 05 a ja mam 07:-/

Ono to je tezky urcit co odeslo, pac to muze byt od senzoru na brzdovym pedalu az po vymenu jednotky ABS/ESP:-/

Jinac ABS funguje jak ma.

 

Editováno: , autor: PcGamer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, problikávalo mi ESP a auto ztratilo na chvilku výkon. Po výměně homokinetických kloubů přestalo problikávat ESP ale auto výkon ztrácí výkon pořád objevuje se to po startu a rozjetí na jedničku a potom na trojku při cca 2 tisících otáček pak až do zhasnutí motoru nic po startu se všechno opakuje. Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj mam take problem dnes mi menili homokinetak u leveho kola a kdyz jsem odjizdel ze servisu rozsvitilo se abs a asr tak jsem zajel zpet zkusili to vymazat ale hned se to rozsvitilo znova po ujeti par metru tak mi rekli ze se bude muset vymenit cidlo abs ze se pry mohl zlomit kabel kdyz je venku takova zima jak stim hybali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj ...měl bych takový dotaz ... také kolem ABS a ESP, po nastartování svítila pouze kontrolka motoru ale po delším staní se rozsvítilo ABS a ESP, při jízdě když jsem opět nastartoval už nesvítily .. ale opět při delším stání se opět rozsvítí a takhle pořád do kola je to takové nepravidelné  ... VCDS vypsalo levé přední kolo ... před pár dny mi měnili těhlici a také ABS kroužek také se vyřešila kontrolka motoru ... vyměnila se chcípací klapka, chyba se nechala smazat ale problém s ABS a ESP přetrvává ale k tomu po každé když se rozsvití ABS a ESP se rozsvítí i kontrolka motoru a opět emise do dílny což nechápu jakou to má spojitost přitom klapka pořád funguje,  poznám to při vypínaní motoru že se nezatřese ... nechám vyměnit snímač otáček ale kdyby se stim to někdo setkal byl bych rád za každou radu 

jedná se o supa 1 rok 2005 2.5tdi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...