Přejít na obsah

Stahovačka okna


jakataka

Doporučené příspěvky

Ahoj, máte někdo zkušenost s problémem stahovačky okna. Včera jsem si jen tak ťuknul o ovladač okna a najednou mi okno přestalo fungovat. Zůstalo dole a když zmáčknu čudlík, tak jen slyším jak se tam motají nějaká ocelová lanka. Předpokládám, že přístup k tomu bude na prd, protože přes to bude nanejtovanej ten plech ve dveřích a já se k tomu nedostanu. Už jste někdo něco podobnýho řešil? Musí se měnit celá stahovačka, nebo tam mohlo odejít jen něco menšího? Auto je už po záruce a jedná se o PP dveře. Jedná se o O2.

Editováno: , autor: jakataka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to nebude tím, že to asi ještě nikdo neřešil..asi ti sem každý nebude hned psát, že s tím zkušenosti nemá.. Ty ses taky rozepsal, co tomu bylo, když už remcáš na druhé, že nikdo neporadí

:) máš pravdu, sorry. Byla to klasika jako u O1. Zamotaný lanka. Jenže tady nepraskla žádná kostička, ale vyrval se uprostřed stahovačky takovej plastovej trojúhelník. No a to byl původ všeho. Uvolnila se lanka, zamotala se a nezbylo nic jinýho, než to celý vyměnit. Je to škoda, protože já si taky myslel, že u O2 se tohle dořešilo a už se to nebude stávat.

post-17384-1263503532_thumb.jpg

post-17384-1263503555_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
:) máš pravdu, sorry. Byla to klasika jako u O1. Zamotaný lanka. Jenže tady nepraskla žádná kostička, ale vyrval se uprostřed stahovačky takovej plastovej trojúhelník. No a to byl původ všeho. Uvolnila se lanka, zamotala se a nezbylo nic jinýho, než to celý vyměnit. Je to škoda, protože já si taky myslel, že u O2 se tohle dořešilo a už se to nebude stávat.

Ahoj a můžu se optat zase já??? Mám O2 a pravý zadní okno jde spustit zcela bez problémů dolů,ale když jedu nahoru jde to hodně ztuha a je slyšet, jako by motorek jel z posledních sil, jak píšu, dolu ok, ale nahoru problém. Jakoby tam byla nějaká překážka, nevíte někdo co by s tím mohlo být??? Díky za vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

už to tady někde na foru někdo psal. Problém byl v špatném promázání vodících lišt okna. Ten někdo tam popisoval, jak po sundání papecu musel vydloubnout gumové krytky otvorů pod nýtované plechy a nastříkal tam olej. Jestli to neuděláš, předpokládám, že můžeš očekávat podobný problém, jako se stal mně. Moje okénko taky vrzalo a šlo hůře. Já tomu nevěnoval takovou pozornost. Já vůl... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc vseci v zime stahujte okynka? Je to primrzly, tak se neni cemu divit ze to praskne...

No tak já nevim, asi jsem si myslel, že u takovýho auta nebude problém s otevíráním okna. Hlavně, když už ta možnost je, no tak jí využívám. Když si sednu do auta tak taky nastartuju motor a jedu. Je ale fakt, že bych ho mohl tlačit. Aby se mu něco nestalo... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz je bocni okno primrzle po celem obvode ke gumovem tesneni a vy date prikaz motorku aby se okno spustilo, tak motorek nema slitovani a proste plni rozkaz a na nejake zamrzle okno se vam vykvakvakne. Pri manulnim stahovani by se to nestalo, protoze nikdo nebude prekonavat takovy odpor ve stahovacce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím všechny,mám problém- už jsem vyměnil na své oct.1 všechny stah.mimo předních lev. dveří do kterých jsem se pustil dnes s rutinou znalce a ejhle,stahovačka nová, sice z auto kelly ale vypadá normálně.Tak sem jí namontoval bez okna jezdí dobře ale jakmile namontuju okno v půli mele z posledních sil,někdy sotva dojede nahoru a vypne a hned letí dolu,jindy vypne v půlce okna a zas hurá dolu,a jde stále od polovičky okna nahoru ztuha.Nevíte co s tím. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napohodu stane se. :)

Než začneš něco seřizovat, překontroluj vodítka, zda je nemáš přicpané nějakým sajrajtem. Já jsem při seřízování nejprve kartáčkem vše vyčistil. V horším případě pomůže mydlinová voda.Sklo je upnuté přes dvě svěrky od stahovačky (M6 matky). Ve spodní poloze decentně povol matky, zvedni do 3/4 tak aby jsi mohl matky zpět přitáhnout. Opakuj tak dlouho, až sklo ve vedení chodí.

Tak jsem to dělal já a do dneška vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napohodu stane se. :)

Než začneš něco seřizovat, překontroluj vodítka, zda je nemáš přicpané nějakým sajrajtem. Já jsem při seřízování nejprve kartáčkem vše vyčistil. V horším případě pomůže mydlinová voda.Sklo je upnuté přes dvě svěrky od stahovačky (M6 matky). Ve spodní poloze decentně povol matky, zvedni do 3/4 tak aby jsi mohl matky zpět přitáhnout. Opakuj tak dlouho, až sklo ve vedení chodí.

Tak jsem to dělal já a do dneška vše OK.

Díky,takhle podobně jsem to dělal u ostatních oken,až na ty vodítka - tam asi bude zakopanej pes,protože okno nebylo v provozu asi tak rok - hned jdu čistit .díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Ahoj klubaci. koupil sem si OII před fl. Ale mám problém se stahováním okna u řidiče. po sundání tapecu, Jsem objevil toto a nevim co s tim dál dělat. to ozubene kolecko bylo spadle dolu. snad to z fotek jde poznat Zkousel jsem to dát do kupy, ale nevim jak tam ti lanka správně mají bejt, a nevim zda ješte někde nevyskocily.  Bojim se, že když odvrtam ty nejty, tak se to vše rozpadne diky za případné radypost-99627-0-64152000-1462715346_thumb.jpost-99627-0-71179100-1462715434_thumb.j

Editováno: , autor: Tomino89
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...