Přejít na obsah

Automaticke otvaranie kufra


Napster050

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdar chlapi, dal jsem pružiny i podložky, ale při otevírání pomocí dálkače to nějak nefachčí. (i při delším podržení prostř. tlačítka) se kufr sám neotevře, při namáčknutí rukou vyjede už od spodní hrany sám až nahoru. Zkrátka mi dálkač jakoby neodblokuje tu západku naplno.

Díkes za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze dneska jsem to hodil jak na OII tak i na FIIC... Prvni poznatky - OII absolutne bez problemu (snad dodam video) a u FII to je trochu s problemy - mozna ze je zima a vzpery jsou ztuhle ????

Jen rikam narovinu ze OII ma pruziny o dost delsi a tim padem i trasa napnuti pruziny je delsi...

Zatim jsem ve fazi testovani :unsure:

PS: dale jak jsem vyporozoval je rozdil v ulozeni vzper u FII je kolmejsi nez u OII

Ahoj, mohl bych poprosit o kontakt na prodejce. Rád bych si také pořídil tuto vychytávku. Díky Motofanda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takze dnes som dastal od penty balicek a hned som to isiel montovat len ze ako som ich namontoval a skusil som zavret dvere pomali co to bude robit tak len tak pukali panty po zatoreni som pozrel fugu nad svetlom a zvedcila sa tak som to hned stade vybral tak ze kdo chce mam doma SZ8020 25x032. Inak to fungovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dnes skočil koupit také pár pružin. Nedalo se odolat. :) Je pravda, že oproti Octavii už předtím šlo víko kufru zavírat těžko, po instalaci pružin je to ještě protivnější. Bez sáhnutí na špinavé dveře se mi to nedaří. Ale logicky to nemůže být jinak, musím si na to zvyknout (copak já, ale slečna... :) ).

Vyzbrojen informacemi jsem se do toho pustil, narazil jsem ovšem na plastový konec pístu, který drží na dveřích... a jak ho sundat? Jako člověk zatím žijící v bytě jsem nemohl do akce zapojit svěrák a kleště prostě ne a ne držet... No vzal jsem si tedy celý píst z auta, že s tím něco vymyslím. :) A povedlo se, řešení nebylo elegantní, nejsem na něj pyšný, ale zabralo to na 100 %. :) Řešení bude vidět na fotkách... Prostě tavná pistole má 1000 + 1 využití. :D Celou vytvořenou "konstrukci" jsem pak jen chytil mezi nohy a povolil plastový konec. Pružinu jsem pak ještě tavnou pistolí přilepil, aby nedělala rámus. Natavený plast jsem pak odstranil, vše promazal a neměl by být problém...

Tak uvidíme, kdy si omlátím dveře o nízký strop...

post-868-0-73486800-1313518409_thumb.jpg post-868-0-79442700-1313518415_thumb.jpg post-868-0-23855000-1313518489_thumb.jpg post-868-0-84551000-1313518498_thumb.jpg post-868-0-62430200-1313518503_thumb.jpg post-868-0-01538600-1313518514_thumb.jpg

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Na krátké Fabii první generace to asi opravdu nejde, co jsem koukal, má těžší dveře než nová Fabia. Ale třeba doba pokročila a je nějaký nový druh pružiny a už by to šlo...

Ono to tlačítko na otevření se musí celkem silně celkem dlouho držet zmáčknuté, takže se moc nebojím, že bych náhodou šel kolem svého auta a náhodou to tlačítko držel asi ty 3 vteřiny zmáčknuté. To už bych se rovnou mohl bát, že takhle půjdu kolem a podržím tlačítko odemykání auta - stáhly by se okna... A navíc minimálně já tak často kolem svého auta s klíčem v kapse nechodím, když ho nehodlám využít, takže to alespoň u mě nehrozí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když zmáčkneš omylem odemikání a neotevřeš dveře tak se po několika sekundách automaticky zamkne, kufr zústane sice odemklý ale ne otevřený do kořán. A podle mích skušeností dalkové ovládání funguje celkem na velkou vzdálenost a dokonce i přez zeď. Pokud mám klíče v kapse v riflích a sednu si někde ,tak není problém to tlačítko přidržet. Já bych si to na auto určitě nedal, ale jinak je to každého věc a je dobré vědět i to na co si dát bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Pridám moju skúsenosť.

Pružiny som si namontoval asi pred pol rokom.

Najprv všetko išlo ako malo, dvere sa otvárali krásne, ľudia pozerali čo to je že fabia otvára dvere sama.

No asi po mesiaci sa už dvere otvárali len do polovice, tak som tam dal ešte po jednej podložke a fungovalo to zas super.

No cca po mesiaci zas len do polovice...bolo mi jasné že sa nikde niečo muselo posunúť resp. pohnúť.

Predsa je tam potrebný dosť veľký tlak na zatvorenie dverí, nehovoriac o tom že sa mi cca o 2-3 mm zväčšila medzera na zadnými svetlami, medzi blatníkom a dverami,dvere mierne odstávali...

bolo poznať že ten zámok toho musí držať požehnane...dosť veľkú silu tých pružín, no to nebolo všetko...začalo sa deformovať uchytenie vzpery, tam ako je uchytená do karosérie pri blatníku a to bol aj ten problém že sa dvere otvárali len do polovice...jednoducho ten tlak tých pružín sa musel nikde prejaviť a prejavil sa na najslabšom mieste a to na tom uchytení...ten plech v tom mieste ako je tá vzpera uchytená nieje konštruovaný na taký tlak a ohýba sa....

hoci to otváranie dverí bolo super tak pružiny šli dole nechcel som riskovať zdeformovanie poprípade vytrhnutie toho uchytenia z karosérie..

toľko moja skúsenosť...

Editováno: , autor: karol 2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...