Přejít na obsah

Automaticke otvaranie kufra


Napster050

Doporučené příspěvky

Montáž je opravdu jednoduchá, ze začátku sem ale vyndával spony úplně a pak je zase pracně nasazoval. Koupil sem modrý pružiny s půl cm v průměru navíc a kratší délkou. Vypadá to, že by se tam ale vešly i ty původně doporučované. S těmahle to nefunguje. Když se kufr sklopí dolů, pružiny ho nepustí. Když se ale otvírá nahoru, pružina nemá sílu, aby tlačila. Zkusim modrou 32mm a uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, musim priznat, ze mna to tiez zaujalo. No rozmyslam nad tym, ci to v konecnom dosledku nema viac nevyhod ako vyhod. Z mojej strany:

+ efekt

+ pohodlnost otvarania

- zivotnost / mechanicke poskodenie plynovych vzpier a pantov

- zatvaranie kufra - ten je casto spinavy. momentalne staci potiahnut sa snurku a zavrie sa to samo.. potom bude nutne na kufor vzdy tlacit

- riziko poskodenia kufra - ked sa clovek pozabudne, moze mu to ustrelit hore a narazit do niecoho nad/za nim

Zabudol som na nieco?

Vypadá to perfektně,

ale mám strach z možnosti nechtěného otevření kufru (třeba stisknutím odemykacího tlačítka klíči v kapse).

Pokud se to stane normálně, dveře se odemknou a za půl minuty zase zamknou.

Tady se kufr úplně otevře a auto po delší době určitě někdo vykrade, nebo do něj aspoň naprší :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to zmáčknu v kapse třeba při sedání, tak to může být i mnohem delší doba.

Často jsem si takhle odemknul OI - ale to bylo neoriginální DO s jinými tlačítky.

Bohužel tam nefungovalo automatické zamknutí, pokud se do 1/2 minuty neotevřou dveře.

Dost často jsem přišel před dům a auto bylo odemknuté...

Tady to bude ještě horší, auto se nejen odemkne, ale i otevře.

Tlačítko originálního DO se ale mačká hůř, než u starého DO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milosi , rekl bych ze je lepsi kdyz se ti to otevre ne ?? Alespon to vidis, protoze - kdyz to otevřeš bez pružin dveře stejně odskočí a zůstanou otevřeny dokud s nima nepraštíš ( samo se to nezamkne ne ?? / dveře jsou odskočenéé )

Pokud jsem u auta a vidím na něj, tak je to v pohodě.

Jenže když se mi otevře kufr auta před domem, tak to bude sranda :-)

Nadskočeného víka kufru si každý nevšimne, je to vidět jen zblízka, ale otevřená vrata jsou vidět dost dobře biggrin.gif

Ale asi to taky risknu, vypadá to moc pěkně...

Možná zkusím upravit D.O., buď tlačítko (aby se muselo víc zmáčknout),

nebo zapojím dvě tlačítka v D.O. do série (muselo by se současně zmáčknout tlačítko odemknutí kufru i auta).

Pak bych se nebál, že otevřu nechtěně, ale zase by to chtělo dvě ruce na otevírání a praktičnost by byla pryč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj pánové nechci vám do toho kecat, ale z vlastní zkušenosti vím, že není vůbec žádný problém s klíčema v kapse kufr alespoň u SII otevřít. Stalo se mi to naštěstí v areálu a né na parkovišti. Čuměl jsem jak vydra. Od té doby si dávám obzvláště velký pozor, kde mám klíče a to i doma. D.O. má sakra velký a dosah na všechny tlačítka včetně kufru. Není žádný problém odemknout, nebo zkontrolovat zamknutí auta na 200 - 250 metrů vzdušnou čarou z balkónu na parkoviště. Chtělo by to, aby se kufr taky uměl sám zavřít, ale to neumí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

 Panove, pac se to znamymu moooc zalibilo tak to chce taky na auto a ma Fabia I combi a ja tu nikde nedohledal ze by to nekdo doresil na fabce jeslti mu to chodi a protoze bych to potrebaoval neni tu nikdo kdo by to mel na takovym aute namontovany??

Meril mi zavreny vzpery a prej je tam 16mm, coz by odpovidalo pruzine od Alcomexu ktera ma stlacena 15,9mm a otevrena 31,8 v zelene barve, takze to bych videl jako spravne pruziny, jenze bojim se ze to bude malo a nebude to chodit. 

A protoze vim ze zkusenosti s moji OII ze i kdyz merim tak ve skutecnosti tam vleze i pruzina o malo delsi, proto se ptam, zkousel tam dat nekdo delsi?? mam moznost koupit a sem rozhodnutej koupit pruzinu v zelene ktera bude mit stlacena 19,1mm a roztazena 38,1mm. 

Co vy na to?? je tam rozdil 3mm a to ma kdyztak ta plastova cepicka na vzpere tak se prinejhorsim oddela, stejnak je tam jenom jako estetika si myslim, poradte diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak panove vcera probehl pokus z pruzinama , 38.10    19.10    665.00    35.00    ST11460  zelene, na FI combi a ani prd, pruziny se tam vlezli opravdu tak tak, spis bych rekl ze to bylo asi spis tak ze to uz bylo moc a povim vam zase nic. Kdyby je chcel nekdo zkusit na jinym aute jsou k mani, vcera koupeny cena 300kc oboje, jeslti je nekdo chcete jen na pokus tak je dam levneja, jinak je budu mit doma k nicemu.

Moje poznatky z FI combi: testovali sme dvoje vzpery jedny starecky a druhy novatory a stejne nic, kamos ma kufr se steracem bez nejakejch dalsich serepeticek ale i tak ty pruziny sotva ten kufr odzduchou a potrebna vzdalenost by byla tak 10cm aby se ty vzpery vubec chytili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...