Přejít na obsah

2.0 TDI PD 103 kW - motorový olej


TTomas

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Menil jsem olej ted o vikendu na moji ORS 2 PD, je tam fakt blby pristup.

Vpravo nad filtrem je drzak kďe drzi plastovy kryt motoru a nejaka vedeni.Oba srouby jsem vyhodil ven a tim padej mohl tohle trochu posunout doprava a mista bylo trosku vci.Potom vysroubovat 19 golovkou plastovy uzaver olejoveho filtru.Pak trosku nervu ale dostanes ho nahoru.Ja mam filtr Mann 719/7x mozna mas ten stejny tak se ti muze stat jako mi ze vyndas filtr a zustane cast filtru dole - takova plastova tycka.Vyndat pak kombinackama.Nezapomen vymenit tesneni na krytu filtru a samozrejme obe tesneji lehce maznout olejem.

Mej se R.

Jo, podařilo se. Je tam fakt přístup jak do hodinek, ale dá se to no.. Filtr s tyčkou, ale tyčka zůstala při filtru :-)

Dík za rady F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li můžu smíchat motorový olej Castrol 5W-30 LongLife s novým Castrol 5W-30 bez LongLife. Potřebuji ho jen doplnit, jelikož se mi dnes rozblikala nízká hladina oleje a příští výměnu oleje mám až za rok. Jedná se o motor 2.0 TDI 103 kw, typ motoru BKD. Děkuji
Zdroj: https://www.poradte.cz/auto-moto/25541-motorovy-olej-5w-30-a-5w-30-longlife.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz návod k obsluze. ;-)

- Při plnění můžete oleje vzájemně míchat. To však neplatí pro vozidla
s proměnlivými servisními intervaly (QG1).

- Z důvodů zachování vlastností oleje, které jsou dány jeho specifikací, doporuču-
jeme doplnění oleje pouze olejem stejné specifikace. Ve výjimečném případě smíte
doplnit max. 0,5 l motorového oleje specifikace VW 502 00 (pouze zážehové
motory), resp. specifikace VW 505 01 (pouze vznětové motory). Jiné motorové
oleje nesmíte použít - nebezpečí poškození motoru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, rád bych se zeptal na to, že když přejdu z proměnlivého intervalu výměny oleje na pevný (15.000Km), moc se nevyznám ve specifikacích oleje. Aktuálně dle toho, co jsem pochopil, pokud bych dodržoval proměnlivý, je potřeba využívat longlife oleje s normou VW503.00, 504.00, 507.00 dle servisní knížky. Pokud přejdu na pevný interval, specifikace olejů budou jiné(ne longlife) a bude třeba dávat specifikaci VW505.00, 505.01.

Na závěr asi napíšu o jaké auto se jedná i když jsem snad ve správné kategorii.. Škoda Octavia II 2.0 TDI 103kW 16V kód motoru BKD r.v. 2006.

Změna specifikace doufám ničemu neuškodí. Když tam doteď byl olej 5w30 je nutné dodržet to samé nebo je lepší dát 5w40 nebo něco jiného? Auto je jinak po technické stránce naprosto v pořádku a chci aby to tak zůstalo, tak bych nerad šlápnul vedle a celé to pokazil jenom špatným výběrem oleje.

Moc děkuji za případné rady a tipy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nemas filtr pevnych castic, tak je to jak pises, muzes zmenit specifikaci na 505.01. Rozhodne tam nedavej 505.00, ta do PD motoru nepratri. Pokud jde o viskozitu, je to na tobe. Pokud olej splnuje normu, muzes ho pouzit. Ja uz dlouho pouzivam 5W40 a s nicim nemam problem, konkretne Valvoline All Climate Diesel C3 5W-40.

 

PS: Asi jsi mel vyuzit nejake uz existujici vlakno. Uvidime, co na to moderator...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je možné (dle specifikace si myslím že ano) olej s označením G052195 odkaz zde. jde o koncernový olej, který můžu mít za lepší peníz. Jde o longlife, doteď v autě byla taky 5w30. V servisce je uvedena specifikace 507.00 což tento olej splňuje. Určitě nemám v plánu na něj najezdit 30.000Km ale měnit jej nejpozději do 15.000Km. Bude to dostačující nebo bude lepší pořídit nějaký se specifikací 505.01? Auto mám OII 2.0 TDI 103kW PD BKD 16V r.v. 2006 najeto okolo 140.000.

Předem Vám moc děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje VW 507.00 / 04 jsou lehkoběžné oleje pro naftové motory, omezení sulfátového popelu, prodloužené výměnné intervaly a lze jimi nahradit oleje VW norem: VW 506 00, VW 506 01, pro pevný interval výměny i VW 500 00, VW 505 00, VW 505 01 viz https://www.oleje-motorove.cz/www-oleje-motorove-cz/5-RADY-ODBORNIKA/7-SPECIFIKACE-OLEJU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Co se týká přechodu z 5W30 na 5W40 tak to jde udělat i u CR motor i když výrobce tvrdí že ne, takže u PD vůbec není problém. Nicméně je to blbost. Klasické 5W30 507.00 jsou nejlepší oleje, které do naftových motoru s EGRem nebo DPF můžete dát. Krom toho že se díky tomu oleji výrazně snižuje tvorba úsad v emisním systému, tak vyšší viskozitu a střihovou stabilitu si olej 5W40 drží jen prvních 1000 km pak jde rapidně dolů a má výrazně horší viskozitu i střihovou stabilitu než 5W30 už po 3K km, když už tam nutně chcete 5W40 cpát, doporučuji ji měnit nejdéle po 10K km ideálěn kolem 8K km. 5W30 507.00 mají tu vlastnost přesně opačnou. Provozem se jim tyto vlastnosti zlepšují, proto s nimi není problém jezdit dlouhé intervaly, on ten oleje ne že by po 25K km měl horší mazací schopnosti, ba naopak, ale už má vyčerpané detergenční přísady a v motorovém prostoru se začíná usazovat karbon. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

Prosím o radu. Mám Octavia 2.0 TDI 16V a je v ní olej 10w40 chtěl bych ji dát 5w40. 

Otázka zní... Udělat výplach ?

Mám obavy že bych šel z horšího oleje na lepší a mám strach. Ale zároveň vím že ta 10W40 pro ni není nic dobrého. 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...