Přejít na obsah

2.0 TDI PD 103 kW - motorový olej


TTomas

Doporučené příspěvky

504.00 - 507.00 výměna 30 000 km, 505.01 výměna 15 000 km. Takže si nemyslím že není v ničem výhodný, ale je to věc názoru.

 

To je pravda, asi jedina vyhoda. Nicmene 30 000 km je trochu zavadejici. Vetsine se vymena oleje rozsviti mnohem drive nez po tomto najezdu. Ale tohle je OT a hlavne neustale omilane tema, takze uz radsi mlcim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde tam jen o 2 roky, ale o mnoho dalsich veci. Pokud nejezdis jen velmi dlouhe cesty, tak te to urcite nenecha najet 30 000 km. Auto vyhodnoti, ze je potreba olej vymenit treba uz po 20 000 km (i kdyz tohle je asi extrem, kdybys jezdil jen po meste). Ale tohle prece musis vedet, takze se nesnaz nekoho namotat na 30 000 km, kdyz to tak v realu temer nikdy neni. 15 000 km je konecna hodnota, jsi omezen jen 1 rokem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Ahoj, koupil jsem OII 103kw BKD s DPF 06r.v. a potřebuji vyměnit olej s filtry. Chci tam dát Castrol, který se tam dává od výroby.  Do těhle aut se dávali LongLife že? V servisce je na prvni straně rukou (propiskou) napsáno 5w30  VW50601 .. může te mi poradi co tam mám teda koupit? A na štítku v servisce je G61 což znamená prodloužený interval-50601. Jenže já takový olej stímhle číslem najít nemůžu, jen samé 504-507.. Nechci tam lít nic jiného než co tam je. A od předchozího majtele to nevyzjistím, auto je dotažený z německa.  Děkuji za pomoc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte pani,

opat nastal cas na vymenu oleja a opat dilema jaky kupit. Doteraz som vzdy kupoval castrol a v podstate auto jazdi bez problemov. Zacinam spekulovat ze by som mozno cisto zo zvedavosti vyskusal nejaky iny olej ci motor pojde tichsie alebo ci sa auto bude spravat nejako inac. Napadlo ma dat tam Shell Helix Ultra Diesel 5W-40. Mate niekto prosim vas skusenosti s tymto olejom a aj s castrol edge turbo diesel 5w 40?

Videli ste nejaky rozdiel?

 

este upresnim octavka 2005 tdi pd 2,0, bkd najazdených 320 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tiez nad tym uvazujem...preto ma zaujimalo ci je tam citit nejaky rozdiel..pretoze podla tabuliek co som nasiel na nete je letne cislo 30 vhodne do cca 30 stupnov...u nas v lete uz byvaju horucavy aj okolo 38 ako toto leto.

Preto by som chcel vediet nejaky rozumny argument na olej 5w30 .

Editováno: , autor: pajko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, zůstanu tu v tématu jelikož je to podobnej motor, poradíte mi prosím jak dostáváte olejoví filtr z toho pouzdra u O2 RS PD. Děkuji za rady

 

editace: Trošku poklepání a lehkého páčení z přední části trubka a k motoru trčí šroub.

Editováno: , autor: clunny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Menil jsem olej ted o vikendu na moji ORS 2 PD, je tam fakt blby pristup.

Vpravo nad filtrem je drzak kďe drzi plastovy kryt motoru a nejaka vedeni.Oba srouby jsem vyhodil ven a tim padej mohl tohle trochu posunout doprava a mista bylo trosku vci.Potom vysroubovat 19 golovkou plastovy uzaver olejoveho filtru.Pak trosku nervu ale dostanes ho nahoru.Ja mam filtr Mann 719/7x mozna mas ten stejny tak se ti muze stat jako mi ze vyndas filtr a zustane cast filtru dole - takova plastova tycka.Vyndat pak kombinackama.Nezapomen vymenit tesneni na krytu filtru a samozrejme obe tesneji lehce maznout olejem.

Mej se R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám stejný motor. Od výroby tam byl Castrol EDGE 5W30 možná s přívlastkem Professional (má stejnou specifikaci, ale je dražší), všeobecně tam můžeš dát jakýkoli 5W30 co splňuje normu VW 504 00/507 00 a důležitá je ještě specifikace ACEA C3 (to je kvůli DPF).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...