Přejít na obsah

Co mě dále čeká ? aneb nemoci 55kW


HanyZ

Doporučené příspěvky

Ahoj, tak jsem se po posledních problémech chtěl zeptat, co mě dále čeká za nemoci u mé octy.

Shrnutí:

Původní majitel

měněn přední a zadní díl výfuku - prasklina

měněna po 3 reklamacích lambda sonda - porucha

měněny brzdové kotouče - vlnění

V mém vlastnictví

olejová vana - převrtání výpustního šroubu - netěsnost

servomotorek kufru - zadřený, výměna

zadní sklo - prasklo, výměna

Možná jsem na něco zapoměl. Co tedy dále může vzniknout za problém ? A jak se daný problém začne projevovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám Oct LS 1,6 55Kw z roku 2000, najeto 190t km a od 114t předěláno na LPG. Mám ji od roku 2005 a jsem třetí majitel

Již jsem musel měnit:

ve 120t nové zadní hliníkové brzdové válečky (propouštěli brzdovku) + zadní brzdy a bubny a přední brzdové kotouče

čidlo teploty motoru

výfuk "parohy" byla tam prasklina ale po výměně nebyl znát žádný rozdíl, jen byl o trošku méně hlučnější motor

několikrát zapalovací kabely, svíčky ale spíše kvůli LPG

zapalovací trafo,

2x škrtící klapku (při 115 t a při 180 t , nekupoval jsem originály tak mě druhá vydržela asi 70t km, projevovalo se to kolísáním volnoběhu a čištění nepomáhalo)

oprava palubní desky ( nějaká součástka způsobovala vypadávání údajů na palubní desce)

výměna termostatu (když byl motor pořád studený)

lambda sonda (mám už jiné uchycení a to zvrchu a ne zboku, ale nebylo poznat zlepšení, asi proto, že jezdím na LPG)

rozvody a napínací klapka s čerpadlem

Celkem to nebyly drahé věci, ale je to docela velká četnost poruch a to ještě nemám nic v elektrice. Zase to ale v pohodě napíchnu na VAG a většinu opravím sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou škrtící klapkou to vidím také tak, zkusím ji nejdříve vyčistit. Na volnoběh otáčky kolísají (zatím jen mírně,ale třepne to celým autem a je to docela nepříjemné). A při vytočení raidu chcípne celý motor.

Koroze kolem víčka nádrže je taky na postupu, na jaře se na to podívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked mas hrdzu okolo viecka nadrze, ze ti je vidiet zvonku tak to uz na jare riesit vobec nemusis. Uz je to prezrate durch. Jedine vyvarit. Uz to nezachranis. Inak je to fajn motor na priblizovanie. Vsetko stoji 5 korun. Ma par svojich chorob ale neda sa povazovat za poruchovy. Hold klapka, rozdelovac, vyfuk. zberne potrubie su chronicke zalezitosti u tejto motorizácie. Okrem ineho mam doma aj tuto 1,6 od novoty. T.j. 1997. Ma 105 tkm. Menil som rozdelovac, cidlo spiatocky a servo. Inak bezproblemove auto. Nemozem povedat zleho slova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo , s tím vyvařením počítám, prodávájí se opravné plechy apod. Uvidíme, jak to dopadne.

Co může způsobovat bouchání od přední nápravy na straně řidiče při přejezdu nerovnosti ?

Jinak maximální spokojenost s tímhle autem, opravy vyjdou opravdu na pár korun (až na to zadní sklo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

návod na výměnu jsem našel, akorát jsem nenašel cenu :) myslím, že bych to zvládl vyměnit sám dle návodu .. co myslíš ?

K závadám, které se ještě objevily, bych přidal zaseknutí ovladání okna řidiče - stačilo prostříkat kontakty ovladače a vše je v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje skusenosti s Octaviou I. 1,6 55KW

1.Kolisajuce otacky: Vymena skrtiacej klapky

Oprava rozdelovaca

2.Lambda sonda : Dodnes jazdim bez nej.

3.Spinacia skrinka : Nevracia sa klucik do zakladnej polohy.

4.Zatekajuce dvere na soferovej strane.

5.Zaseknute stierace: Vymontovanie kompletne premazanie stacilo. Dost neprijemne ak sa vam

to stane ako mne na dialnici pocas lejaku.

6.Zamok na dverach sofera: Rozpadol sa.

7.Central original skoda :Problemy so zatvaranim zadnych dveri na strane vodica.

8.Zle tesnenie pod antenou na streche : Nasledok odlepenie vrstvy latky na caluneni - Vymena anteny,Precalunenie stropu.

9.Plastova stahovacka okna : Zadne dvere - rozpadla sa.

10.Zadne sklo: Prasklo. Vyrobna chyba vyhrievania zadneho skla.

11.Odisla rucna brzda - Konkretne paka kde vnutorna zaistovacia cast je plastova, Jednoducho sa rozpadla.

12. Rele cyklovaca stieracov.

13.Termostat

14.Vyfuk - prasknute potrubie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec lidi,potřebuju radu,nejsem moc znalec.Mam 1.6 55kw LPG po vyměně rozvodu,pist.kroužku,vybrusu hlavy, vyčištění klapy a následné diagnostice sem si jezdil v pohodě....Jezže včera,jsem odstavil auto a po 2 hodinach jsem jel asi 10 min na benzin,pak jsem přepl na plyn,po 200m brutální řacha,dým a chcípl motor a vytekal fridex při otevření expanzky to teklo jěště víc, smrad jako by se palil plast...s největší pravděpodobností mi prasklo saci potrubí....nevíte jestli zároven s tím mohlo odejít jěště něco jiého nebo proč se to stalo?nemohly se kousky plastu dostat do motoru nebo tak něco?nastartovat šlo ale ten zvuk-jako by startovalo letadlo,ihned jsem to vypnul.ted čekám až si známý udělá čas a koukne na to,jen se chci připravit co bude třeba koupit.v té zimě pořádně nezjistím co je v pr..li,gasráž nemám..prosím hodtě koment,diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec lidi,potřebuju radu,nejsem moc znalec.Mam 1.6 55kw LPG po vyměně rozvodu,pist.kroužku,vybrusu hlavy, vyčištění klapy a následné diagnostice sem si jezdil v pohodě....Jezže včera,jsem odstavil auto a po 2 hodinach jsem jel asi 10 min na benzin,pak jsem přepl na plyn,po 200m brutální řacha,dým a chcípl motor a vytekal fridex při otevření expanzky to teklo jěště víc, smrad jako by se palil plast...s největší pravděpodobností mi prasklo saci potrubí....nevíte jestli zároven s tím mohlo odejít jěště něco jiého nebo proč se to stalo?nemohly se kousky plastu dostat do motoru nebo tak něco?nastartovat šlo ale ten zvuk-jako by startovalo letadlo,ihned jsem to vypnul.ted čekám až si známý udělá čas a koukne na to,jen se chci připravit co bude třeba koupit.v té zimě pořádně nezjistím co je v pr..li,gasráž nemám..prosím hodtě koment,diky

Co to je za LPG??? Podtlak, nebo sekvenční vstřikování? Jestli je to podtlak, tak u něj dochází často ke střelení do (plastového) sání, které to nevydrží.

Ale jak praví kolegové-chce to prohlídnout ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ten stary typ-podtlak,po konzultaci se známýma,mi taky bylo řečeno že ty LPGčka to tak dělají..udajně se da naistalovat nějaká věcička aby to neprdlo znovu,mate s tím někdo zkušenost? Potrubí jsem už koupil (z bouračky) za 2000,- zítra po práci to jdu kuchnout a vyměnit.Snad mě nečekájí jěště další překvapení až to sundám,ale snad ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je vše vyměněné,sací potrubí na svém místě,motor šlape,jen s plynem je problem, asi cívka nespíná..dal jsem to dnes chlapkovi co děla plyňaky tak se na to koukne. Je to problem,ty auta jsou dělane na benal a ne na plyn,i to potrubi je plast a praská to dost často,ja už to s tim plynem koupil a už ted vidík že s tím bude asi dost problémů,že já nešel raději do toho TDička...: :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je vše vyměněné,sací potrubí na svém místě,motor šlape,jen s plynem je problem, asi cívka nespíná..dal jsem to dnes chlapkovi co děla plyňaky tak se na to koukne. Je to problem,ty auta jsou dělane na benal a ne na plyn,i to potrubi je plast a praská to dost často,ja už to s tim plynem koupil a už ted vidík že s tím bude asi dost problémů,že já nešel raději do toho TDička...: :aggressive:

1,6 55Kw si s LPG rozumí :palec2: ALE!!! Musí mít to co k ní pasuje. Podtlak je levnej ale do motorů s plastovým potrubím se prostě nehodí.

Pokud někdo chce Oktu AEE s LPG tak jedině čtyřbodový vstřik :palec2:

Navíc ani pokles výkonu u něj není takový jako u podtlaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...