Přejít na obsah

Oprava el.oken


zbyšek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Mám stejný problém, okno sjelo pouze dolů, nahoru už nevyjelo. Není to ale vypínačem, ale praskl jeden ze dvou plastových běžců, co zvedají přes lanka nahoru a dolů kleštinové držáky bočního okna ( zjištěno po rozebrání dveří ).

Servis mění pouze celé spouštění okna - bratru 3 tisíce Kč. Hledám proto možnost kde tento kousek plastu sehnat, děkuji za každou dobrou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne taky.. :disgust: chtel sem koupit ten plastik a rekli mi ze jenom celé.. iba nejaké novejsi, nevim které.. :angry: mám uz po faceliftu a mam tam ten stary. Ono se to sklada z 4 casti: motor, mechanizmus s lankama, plastik a drzak skla. Koupil sem ten novy plastik a ted premyslim jestli by tam nepasoval k tomu ten novy drzak skla.. jestli vite o cem mluvim. Ma s tim nekdo skusenosti? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
pls nevíte někdo jak opravit ovládání el.okna u spolujezdce?

dolu funkuje ale nahoru už nikoliv.(od řidiče funkuje nahoru i dolu)

když budou náké obrázky budu vděčný

díky

Ahoj, momentálně trpím něčím podobným, takže hledám na netu, co se dá, abych zjistil jak to dát dohromady a nevypláznout za to 3000 v servisu. V mym případě ještě víc, protože mně odešlo stahování na 2 oknech během měsíce.

V prvním případě něco prasklo, motor běží a okno stojí, pokud ho stáhnu rukou, nahoru jde vytáhnout motorem (levé zadní dveře)

V druhém případě opět cosi prasklo, okno spadlo postupně dolu, nejde vytáhnout a je slyšet, že se nějak divně cuchájí lanka (pravé přední dveře)

Ještě jsem to zatím nerozebíral, sbíram moudra, abych to vůbec rozebral, případně spravil dal zas dohromady :-) Dokáže někdo poradit, kdo měl taky podobný problém a pustil se do toho sám?

Zatím jsem sehnal tenhle zajímavej odkaz http://www.automrazik.cz/News_View.aspx?Articleid=20 , kde nabízejí jakési náhradní díly za zajímavý peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvním případě něco prasklo, motor běží a okno stojí, pokud ho stáhnu rukou, nahoru jde vytáhnout motorem (levé zadní dveře)

pravděpodobně vypadl kolík, který drží sklo. Sundej tapecíruk a v dolní polovině stahovačky je velká plastvá zátka - vyndej ji. Zapni stahování až se za tou dírou objeví černý pastový držák skla - v něm je díra a tou by měl být protažený cca 1 cm tlustý kolík, který drží sklo (sklo je provrtané). Pokud tam je, tak se něco ulomilo ze skla a musíš ho vyměnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Je ale až nepochopitelné že ten kolík môže prasknúť, ja čo som rozoberal dvere som práve mal problém ho odtial dostať tak bol napružený...

V prvním případě něco prasklo, motor běží a okno stojí, pokud ho stáhnu rukou, nahoru jde vytáhnout motorem (levé zadní dveře)

pravděpodobně vypadl kolík, který drží sklo. Sundej tapecíruk a v dolní polovině stahovačky je velká plastvá zátka - vyndej ji. Zapni stahování až se za tou dírou objeví černý pastový držák skla - v něm je díra a tou by měl být protažený cca 1 cm tlustý kolík, který drží sklo (sklo je provrtané). Pokud tam je, tak se něco ulomilo ze skla a musíš ho vyměnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, momentálně trpím něčím podobným, takže hledám na netu, co se dá, abych zjistil jak to dát dohromady a nevypláznout za to 3000 v servisu. V mym případě ještě víc, protože mně odešlo stahování na 2 oknech během měsíce.

V prvním případě něco prasklo, motor běží a okno stojí, pokud ho stáhnu rukou, nahoru jde vytáhnout motorem (levé zadní dveře)

V druhém případě opět cosi prasklo, okno spadlo postupně dolu, nejde vytáhnout a je slyšet, že se nějak divně cuchájí lanka (pravé přední dveře)

Ještě jsem to zatím nerozebíral, sbíram moudra, abych to vůbec rozebral, případně spravil dal zas dohromady :-) Dokáže někdo poradit, kdo měl taky podobný problém a pustil se do toho sám?

Zatím jsem sehnal tenhle zajímavej odkaz http://www.automrazi...px?Articleid=20 , kde nabízejí jakési náhradní díly za zajímavý peníze.

nezkoušel jste někdo tento odkaz a tuto firmu???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Zdar, trochu té radosti po ránu :

V pátek jsem šel na úřad přihlásit dovozovou fabku 1,9 TDI z Německa, auto jede jak šlak všechno klape a funguje jak má i když r.v. 2005. Chlap na úřadě mi povídá: ,,Jo pane, to bude až v pondělí, musí to projít kontrolním systémem.'' Jako amatér vím o tom houby, takže jsem vyplnil papíry a šel pryč. Za deset minut jsem volal chlapíkovi, co mi to auto prodal a on mi sdělil že je to blbost, že ta kontrola trvá jen pár minut. Nakonec mi pán na úřadě techničáky a značky ,,ochotně'' vydal :-) co bylo mezi tím se zde nehodí rozebírat. V neděli ráno sedám do auta, a cestou do práce si otevírám okýnka ve předu abych se nadýchal taky toho jarního vzduchu. Po hodině cesty do práce, jsem na kost zmrzlý vystoupil z mého ,,nového'' vozu a šel si uvařit hrnek horkého kafe. Nyní se tedy táži, nemá někdo nápad jak a hlavně kde v neděli opravit nefunkční okénka?!! OBĚ!!!

 

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...