Přejít na obsah

Original xenony Octavia 1 malo sviti :-(


milan.randl

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni,

chtel bych vas pooprosit o radu, protoze uz sem zoufalej. Mam na moji octave r.v. 2001 original xenony. Zdalo se mi, ze malo sviti - kazda vybojka jina barva, atd. - tak jsem se rozhodl je vymenit za nove 6000k. Po namontovani a vycisteni cocky ale sviti stale velmi spatne. V noci se s nimi skoro neda jezdit a bez zapnutych mlhovek bych nic nevidel. A to radsi nemluvim o jizde v noci a v desti...

Diky za kazdou radu.

Milan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš vysvícený paraboly a K.O výbojky. to má každý auto když překročí +- 100Tis km to svícení ve dne tomu neprospívá. Řešení je koupit nový skelety světel, nejlevnější jsem je viděl za 2200 jedno. Výbojka origo se dá koupit kolem 700Kč kus origo. Takže tě ta sranda bude stát cca 5500 . mě to čeká taky...nic jinýho s tím nevymyslíš........pokovení partaboly se nevyplatí a nevydrží to,stejně je to jen plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je naprosto zbytečný řešení. Stačí jen pochromovat paraboly. Jinak 6000K svítí dobře, tím to rozhodně není. I s 8000K by pořád viděl lépe, než se žárovkou. První co udělej je to, že si zjisti, v jakém stavu jsou ty paraboly. Pokud nebudou ve vnitř vesměs chromové, seš doma a třeba výměna nebo pochromovat. Taky budeš mít určo zaprášenou čočku. Tvoje řešení: renovace - www.bixenony.com nebo koupě čoček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jdu rozhodně do nových skeletů,páč mám otřískaný i světla a někde jsem slyšel problémy na to pokovení. Takže Nový skelety = nový čočky,nový paraboly,záruka na zboží a kvalita prvovýroby. Za 4400 kč obě světla nemám co řešit. No a co se týče těch 6000K tak ty tam mám a už je nechci,svítí to spíš do modra a navíc provozem se ta teplota světla zvyšuje,takže je to čím dál horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Máš vysvícený paraboly a K.O výbojky. to má každý auto když překročí +- 100Tis km to svícení ve dne tomu neprospívá. Řešení je koupit nový skelety světel, nejlevnější jsem je viděl za 2200 jedno. Výbojka origo se dá koupit kolem 700Kč kus origo. Takže tě ta sranda bude stát cca 5500 . mě to čeká taky...nic jinýho s tím nevymyslíš........pokovení partaboly se nevyplatí a nevydrží to,stejně je to jen plast.

Jo tak nejak to je. Mel jsem to take v planu, ale predbehl me nenechavec. Takze nakonec novy svetla komplet.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Otázkou je, jestli se najde někdo, kdo ty světla pak po renovaci seřídí. Všechny paraboly jsou na jediný nastavovací desce (takže nastavováním světlometů nastavujeme všechny 3 světla naráz) a jsou upevněny na gumových distančních podložkách. Podle mně je v domácích podmínkách nemožné seřídit tyto 3 paraboly tak, aby to jako celek svítilo tam kam má.Já jsem je taky rozdělal, vyčistil, stejně tam mám plast bez chromu (teda hliníku), takže nakonec jdu do nových skeletů...

EDIT: Tak skelety namontovány, elektriku jsem předělal, světla svítí tak o 300% líp...

pokud by měl někdo zájem, staré skelety mám k dispozici (třeba na renovaci parabol, ať na to nemusíte dlouho čekat...).

Editováno: , autor: aaakecal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zdarec kuciii..taky neco pridam....Shanel jsem nekoho, kdo by mi pochromoval krytky na hagusy a objevil jsem tady u nas jednu firmu, ktera naparuje hlinik....Dokonce jsem se dovedel, ze obcas jako bokovku delaji renovace parabol na veterany a tak....takze toto by asi bylo reseni....Krytky me vysly asi na 900 Kc, takze toto by bylo asi podobny.Jedna se o staticky nanaseni hlinikoveho mikrofilmu a pote zalakovani, takze zivotnost NO PROBLEMA (pryyyyy)...Asi bude problem s tim serizenim pri montazi zpet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...