Přejít na obsah

Modelový rok 2011


Dix1

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Yeti:

22 KT/10

- náběh výroby 4x4 2.0 TDI CR 103 kW 6AP

45 KT/10

- náběh výroby Yeti GreenLine 1.6 TDI CR 77 kW 5MP

OII FL:

22 KT/10

- náběh výroby 2.0 TDI CR 103 kW 6MP, 6AP

45 KT/10

- náběh výroby Octavia Combi 4x4/Combi SCOUT 2.0 TDI CR 103 kW 6AP

52 KT/10

- konec výroby 1.9 TDI PD 77 kW 5MP, 6AP

SII a SII Combi:

22 KT/10

- náběh výroby 2.0 TSI 147 kW 6MP

37 KT/10

- konec výroby 1.9 TDI PD 77 kW 5MP, včetně GreenLine

38 KT/10

- náběh výroby 1.6 TDI CR 77 kW 5MP, LB i Combi

45 KT/10

- náběh výroby 2.0 TDI CR 103 kW 4x4 6AP, LB i Combi

- náběh výroby modelu GreenLine II. 1.6 TDI CR 77 kW 5MP, LB i Combi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FII:

12 KT/10

- ukončení výroby předfaceliftových verzí Fabia HB/Combi

- ukončení výroby motoru 1.4 TDI PD 51 kW

- ukončení výroby motoru 1.4 TDI PD 59 kW

- ukončení výroby motoru 1.9 TDI PD 77 kW

- ukončení výroby modelu Fabia Greenline I. 1.4 TDI 59 kW

13 KT/10

- náběh výroby faceliftovaných verzí Fabia HB/Combi

- náběh výroby motoru 1.6 TDI CR 66 kW 5MP

- náběh výroby motoru 1.6 TDI CR 77 kW 5MP

16 KT/10

- náběh výroby motoru 1.2 TSI 63 kW 5MP

- náběh výroby motoru 1.2 TSI 77 kW 5MP, 7AP

- náběh výroby motoru 1.2 TDI CR 55 kW 5MP

22 KT/10

- náběh výroby verzí Fabia RS HB/Combi 1.4 TSI 125 kW 7AP

- náběh výroby verzí Fabia GreenLine II. HB/Combi 1.2 TDI 55 kW 5AP

Roomster:

12 KT/10

- ukončení výroby předfaceliftových verzí

- ukončení výroby motoru 1.4 TDI PD 51 kW

- ukončení výroby motoru 1.4 TDI PD 59 kW

- ukončení výroby motoru 1.9 TDI PD 77 kW

13 KT/10

- náběh výroby faceliftovaných verzí

- náběh výroby motoru 1.6 TDI CR 66 kW 5MP

- náběh výroby motoru 1.6 TDI CR 77 kW 5MP

16 KT/10

- náběh výroby motoru 1.2 TSI 63 kW 5MP

- náběh výroby motoru 1.2 TSI 77 kW 5MP, 7AP

20 KT/10

- náběh výroby motoru 1.2 TDI CR 55 kW 5MP

22 KT/10

- náběh výroby verze Roomster GreenLine 1.2 TDI 55 kW 5AP

Octavia Tour:

52 KT/10

- ukončení výroby modelu Octavia Tour LB/Combi

Editováno: , autor: Dix1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm no chcel som len porovnat ale neda mi to na Slovensku je VW polo 1.4 63kw HIGHLINE 4 dv., ktoré ma rovnakú výbavu (polo +ESP, TPM) ako fábia 1.4 63kw ELEGANCE (bez TPM a ESP). Cena pola je 13215€ a fabie 12929€.... tak to sa mi nezda velmi nižšia cena oproti polu, pričom kvalita a polo je niekde inde....

Editováno: , autor: VladoFII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chceš vidět, bude tam pětka. Škoda je pod VW a lacinější. Třeba bude v šestka v Seatu.

No tak to čumím. Jsem počítal že 1,2TSI bude mít 6st. VŽDY. V Seatu je to sice hezký, ale hovno platný.

Třeba udělají delší kvalty té pětistupňové, ale na dálnici to bude zase žrout, ala HTP. No banda idiotů-škoda peněz-škoda mluvit :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2'Tangerín': nelze než souhlasit, mám škodovku taky rád, ale v poslední době mi připadá, že dělá ze zákazníků jen blbce a přitom má potíže s odbytem (viz oznámení o omezení výroby OII). Je to bohužel tak a pokud chcete lepší nebo levnější variantu ke škodovce, ohlédněte se po akčních modelech VW. Zajímám se o Y. 1,2, který ve střední výbavě Ambition s nějakou drobnou výbavou vychází na cca 480.000,-, ale přitom podstatně lépe vybavený Tiguan s motorem 1,4, který má o 33 kW větší výkon (110 oproti 77!!!) je k mání za 499.000,-. A pokud si vyberete ze skladových vozů, pak se dostanete i na tu cenu slabšího jetíka...

Ano, vím že servis je dražší, ale i tak je to z mého hlediska lepší volba a připadá, jako kdyby někdo v MB nechtěl, aby se škodovky lépe prodávaly!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se, ale neuvádíš úplně všechny okolnosti. Ano, Octavia II je oproti Golfu srovnatelná s combi Variant. Srovnání hatchbacku a liftbacku jde jasně pro Golf. Ceníkově je i Superb o něco výš než Passat. Naopak Fabia je výrazně levnější než Polo a je v nabídce i combi a Roomster.

Jenže u Yetiho je situace trochu jiná. Srovnání Yeti Ambition 1.8TSI/118kW vs. Tiguan Trend a Fun 1.4TSI/110kW je aktuálně 604 800Kč ku 614 600Kč. Tiguan má mírně horší výbavu (nemá např. tempomat, kola z lehkých slitin, loketní opěru, kožený volant, střešní nosič, naopak má třeba zadní el. okna). Navíc jde za 30k mít vyšší výbavu Yetiho, kde se rozdíl rozšiřuje ještě víc, u Tiguana si vejš moc nepomůžeš.

A teď k tomu dělání blbců, jak píšeš. Dvoukolka Tiguan byla představená až v lednu a je docela nápadný, že za pohon 4x4 je příplatek u tohoto motoru rovnou 115 tisíc , ačkoli běžný příplatek je u ostatních modelů Škody i VW běžně poloviční. Opravdu si myslíš, že to je dobrá vůle importéra a nebo že jednoduše chtěl a musel reagovat na nástup Yetiho a nabídnout levnější variantu?

Já toho Tiguana beru jako dobrou nabídku vyplňující volný prostor, Škoda bude muset zřejmě nějak reagovat, i po dovybavení je totiž Tiguan dostupný jako dvoukolka a je zhruba o tu cenu levnější než Y 1.8TSI. Ale že by snad dělala Škoda blbce z lidí tím, že během měsíce ihned neupravila ceny?

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím porovnáním Tiguana a Yetiho máte oba v něčem pravdu. Yeti nabízí víc výbavy, dle testů to je ve 4x4 jedno z těch nej ve své třídě. A cena auta je dost spekulativní, vždycky záleží, jestli si ho člověk nechá udělat na zakázku, nebo koupí skladovku či mírně jetou referenčku, furt jsou to nový auta a ceny jsou mnooohem nižšší, než co se kde uvádí.

Designově jsou obě auta pěkný, to už záleží na kažýdým člověku, co ho chytne víc.

Ale pro mě asi to nejpodstatnější u těchto aut. Pokud některý z těchto SUV, chtěl bych jednoznačně 4x4, abych mohl využít ten potenciál auta, pro kterej bylo dělaný (tj. výška, najezdový úhly, tuhost karoserie apod.) Naco mít doma Yetiho či Tiguana s pohonem předku, když např. v zimě na sněhu nebo v blatě vyjedu stejný kulový, jako s obyč osobákem. Navíc, pokud bych měl dát 600tkč, chci aby to mělo krom slušné výbavy nějakej použitelnej kufr a ten mi ani jeden nenabídnou. Zato konkurence - X-trail, Grand Vitara aj. ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2bojler:

Nezlob se, ale nechápu, proč zase srovnáváš "hrušky a jabkama",když řeč byla o Yeti vs. Tiguan v základu...

Napsal jsem, jak si na tom stojí Tiguan a Yeti celkově. Vypíchnout jednu, navíc měsíc čerstvou výbavu a dělat z toho oblbování zákazníků je pod úroveň každého aspoň trochu uvažujícího člověka. Chápu, že se člověk může podívat poprvý do ceníku a přijde mu to divný. Ale pak je asi lepší bez kokrétních znalostí nevyskakovat co že je to ten dodavatel za hovado. Já bych si asi koupil Tiguana, mimochodem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...