Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Myslíš že to pos... čidlo má takový vliv na výkon a spotřebu auta? nevíš náhodou kde se v autě nachází a kolik to stojí

Kdybys vedel jaka malickost muzu mit vliv na spotrebu a cidlo zas takova drobnost neni, dyt cidla prensasi data do hlavni ECU a pokud ta vyhdonoti spatne nejake hodnoty tak pak se ti to ani nemusi nastartovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši tak teď nevím jestli si děláte srandu a nebo mám díru v nádrži. Mám Fabiu 1.4 MPi 50Kw a s hooodně lehkou nohou spotřeba 8,5 l, při normálnější jízdě 9. Nevím jak kdo dokázal spotřebu u tohoto auta 7l, ale podle mě ho musel půl cesty asi tlačit nebo co. Pokud víte co by na mém kladkostroji mohlo být špatně, písněte mi sem. Do té doby si budu myslet, že spotřeba 7l u této fábie je holý fantas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8.5 L mi prijde docela hodne, mam sice 44 kW a s hoodne lehkou nohou na trase 200 km po dalnici, pri cca 100km/h jsem se dostal k 5.7 l na 100 km, ale to je hodne extrem, pri moji normalni jizde mam spotrebu kolem 6 - 6.5 a kdyz pospicham tak lehce pres 7... tipoval bych, vadna lambda, cidlo teploty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši tak teď nevím jestli si děláte srandu a nebo mám díru v nádrži. Mám Fabiu 1.4 MPi 50Kw a s hooodně lehkou nohou spotřeba 8,5 l, při normálnější jízdě 9. Nevím jak kdo dokázal spotřebu u tohoto auta 7l, ale podle mě ho musel půl cesty asi tlačit nebo co. Pokud víte co by na mém kladkostroji mohlo být špatně, písněte mi sem. Do té doby si budu myslet, že spotřeba 7l u této fábie je holý fantas.

dnes rano mesto cca 20 km spotreba 7,4 1,4 kombi 50 kw (podla PCmimo mesta nieje problem do 6l),rozbeh a potom sa len dotykam plynu,ale nie žeby som bol brzdič normal ,niekedy idem aj nižšie so spotrebou,jasne ,ked to vytačam ,tak sa da spotreba urobit aj 15l :) ,čistena klapka a vynulovanie na zakl.poziciu,vymena stredneho vyfuku,vlnovca ,termostat a palivovy filter (žiadna sranda) ;) ...

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik ujedete na plnou nadrz s 1.4mpi km???

na nádrž -cca 38 litrů - najedu po Praze 450-500 max (to se mi ale povedlo jen jednou)

mimo město okolo 500- 600 (povedlo se mi jen jednou)

Mě ta moje mrcha žera jako zvíře - vychází to na cca 8,4 litrů takže na ty příběhy o 5 litrech s tímto motorem fakt nevěřím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím že normální spotřeba je tak 7-7,5 nikdy se mi nepovedlodostat se nějak výrazněji pod samozřejmně při méně svižné jízdě se dá asi i těch 6 myslím, že těch 5 litrů se dá dosáhnout max s mírného kopce, ale dlouhodobý průměr je podle mě nemožný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, neměj strach - třeba jezdíš rychlejch než ostatní. Za 5l s 1,4 musí být podle mě šneko jízda (jinej by třeba řekl, že frčel...)

No jak se to vezme....po městě do 3000 ot/min (jen rozjezdy) a pak to držím okolo 2000-2500 ot/min. Mimo město + dálnice dle situce cca 3500 ot/min.

Měl jsem dříve feldu a to byla jiná spotřebička. Nevím, jestli se mi v tom motoru něco "nedojebalo". Sem tam mi to za studena chcípne-třeba i 6x za sebou, ale pak si to dá říct a můžeme vyjet do práce. Info z Vag ještě nemám a ted jsem prošel emisema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute,

mam 1.9 tdi a prumernou spotrebu mam cca 4,7 . Dneska sem ale jel do nakejch 280 km a rucicka nadrze ukazovala chloupek pres půlku... po dojezdu sem byl na ty čárce co je kousek před označením rezervy... přijde mi to najednou docela dost... pritom palubni pc ukazuje porad spotrebu kolem 4,7. Nevite kde muze bejt problem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký máš na autě kola?...co chip? jakym stylem jezdíš? já na 15" v zimě jezdím v průměru za 5,2 l/100...těch 6/100 jsem jezdil na 16"....ale jestli ti auto nějak netáhne, nebo řere víc než si myslíš, tak ho píchni na VAG u někoho kdo tomu rozumí a ať ti mrkne na podstatný údaje: váha, EGR, vstřiky atd ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola mám 14ky, jezdím normálka,ani lenoch ,ani závodník,něco mezi.už jsem to měl na VAGu tak 10x a nic.Chip samozřejmě nemám.Mě ta spotřeba nějak nevadí,je pořád krásná,ale spíš se divím těm spotřebám vaším :-) Minimální momentální spotřeba kterou dokážu vykouzlit na PP je 4,8l a to musím udržovat rychlost na 4ku cca 80kmh a jen lechtat plyn.Takže dostat se na průměrnou 4,7 je nemožné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám chip a když jsem měl ještě letní 15" tak jsem dálky jezdil (okresky 100, dálnice 140) se zaplou klimou za 4.8 až 5.2 l/100km...teď mám 17" a s klimou jezdím popojížďky po okrskách kolem 6.2 l/100km......když jedu na krev a fakt blbnu s autem, tak mi to ukáže nějakých 7.5 l/100km ;) a na 16" jsem dokázal jezdit i pod 4 l/ 100km - ale to jsem vážně jel na spotřebu (rekord mám 3.7 l/100km....trasa cca 5km :) )

PS: spotřebu může dělat spustu věcí....stav výfukové soustavy, jak je zanesený EGR a sání.....podhuštěné pneu....jak je auto "zajetý"...a nakonec jestli člověk s dieselem umí jezdit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mam 1.9TDi a když jedu do 110kmh na okreskach tak mi palubák ukazuje těch 6,9 - 7.2 , a vypočítaná spotřeba je 6 litrů.Na Vašich 4,7l se nedostanu ani kdybych se zbláznil.. A to mám novou váhu vzdychu a najeto 108 tis.

No tak to tam máš něco hodně špatně :) 6,9 a víc na TDi, to je spotřeba noha na podlaze a pořád plný. Pokud ti vag nic neukazuje, zkus se zeptat nějakého mechanika co tomu rozumí (doporučuju někoho mimo autorizovaný servis...to co umí oni umí i moje babička a možná líp lol ). Jinak bych vyměnil filtry a nechal zkontrolovat turbo i vstřiky. Někde bude vada kámo, ty se i se svižnější jízdou musíš vlézt do 6 litrů. Já osobně jsem měl u TDi naprasklou hadici u turba a spotřeba se mi zvedla o litr a půl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam něco včudu. Já mám nalítáno 195tis km, model 06 a za posledních 4tis km mám 5,1L. A to do práce jezdím jen 17km a pak 17km zpět, samé couračky, ale taky mě to pak popadne a dávám tomu na každém rozjezdu atd. Zkrátka na téhle trase i když půlku letím s plným plynem atd tak domu dorazím s max 5,5L, teď v zimě max k 6L. Jinak když jsem si nechal dělat chip, tak jsme koukali na stav váhy vzduchu a turba a váha ukazuje max co může a turbo tlačí stejně. Mechanik mi tvrdí, že po tolika tis km to není možný, že ty věci musí být určitě letos nové a kdo ví. Jinak ve čtvrtek cesta do Prahy a zpět (130km), Dvě třetiny po dálnici a pořád mezi 130km/h - 205km/h, v Praze celkem svižně projeto a zpátky jsem domů dorazil s 5,9L. To si myslím, že na zimní období je dost slušný, navíc cesta zpět se motala spíš okolo 170km/h. Včera cesta do Lysý po okreskách a tak spíše na pohodu a 4,3L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute,

mam 1.9 tdi a prumernou spotrebu mam cca 4,7 . Dneska sem ale jel do nakejch 280 km a rucicka nadrze ukazovala chloupek pres půlku... po dojezdu sem byl na ty čárce co je kousek před označením rezervy... přijde mi to najednou docela dost... pritom palubni pc ukazuje porad spotrebu kolem 4,7. Nevite kde muze bejt problem ?

ono to neukazuke presne,ja dam plnu a prejdem na dialnici 200km a az potom ide rucicka dole.trochu pod polkou mi to hovorilo 21.5litrov ze mam este v nadrzi,inak nech si hovori kto chce co chce,ja mam 1.4 mpi 50kw,a na dialnici -nemam pocitac mi to podla vypoctov spapa okolo 6 litrov,ale chodim okolo 120/hod

:feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se teda taky pochlubím.

Spotřeba mé Fabie 1.4 MPi, 50 kw je průměrně 7l/100 km, když jedu klidnou jízdu, tak spotřeba spadne zhruba na 5,7-6l/100 km.

Moje nejnižší dosažená spotřeba tedy byla na trase dlouhé cca 200 km 5,7l/100 km a nikdy jsem nejel pomaleji, než je povolená rychlost.

Když jedu jen město ve špičce, tak je spotřeba cca 8-8,3/100 km.

Uvedené údaje mi ukazuje PP, ale když jsem to počítal v reálu, tak to zhruba sedí.

Nikdy bych nevěřil, že se s 1.4 MPi dá jezdit pod 6l/100 km, ale je to tak.

Tohle auto mám sice krátce (cca tři měsíce), ale můžu potvrdit, že to s tou spotřebou není tak hrozné, jak se říká.

Nicméně tenhle motor se mi zdá otřesný a kdybych to auto nekoupil za pár korun, tak bych o takovém motoru nechtěl ani slyšet.

Zlaté TDi, nebo ještě lépe SDi, když někdo nepotřebuje výkon.

Editováno: , autor: Kamil07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včerajšia jazda z TN, Tr.Turná do Dolného Kubína cez Terchovú, 3 osoby v aute, vzdialenosť 153 km, čas cca 1 hod 50 min, celkový priemer okolo 84km/hod, (diaľnica medzi 125-140 tacho) spotreba 6,3 podľa PP, opačne to bola pohodová jazda čas tesne pod 2 hod (diaľnica 110-125) priemerná rýchlosť okolo 77 km/hod a spotreba 5,0 podľa PP. Ale keďže je to aj výškový rozdiel medzi TN a DK, tak aj to spraví aj rozdiel v spotrebe v jazde jedným, alebo druhým smerom. Aj nedeľná kľudná doprava a asi len zastavenie na 2 semaforoch po celej ceste pomohlo k dobrej spotrebe. HTP Combi 47 KW ročník 2006 :t

Editováno: , autor: Milanino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný motor jako ty a při svižné jízdě, je má spotřeba 8l/100km což při současné ceně lpg +-13kč dělá 1kč/km. Přes léto, kdy byla cena 11kč to bylo kapánek lepší:) Jinak lpg sem dal ve stejné situaci jako ty. Taky sem uvažoval či koupit 1,9 tdi, měl sem ji 14 dní pujčenou, při stejných časech jízdy spotřeba 5,5-6l nafty no a vzhledem k ceně nafty a tomu, že člověk neví jaké auto koupí, když je z druhé ruky, sem se rozhodl zůstat u toho co znám a co vím co mu je a nelituju. Nehledě na to, že přestavba stála 30000 a nové auto v solidním stavu 130000. Jo a ten čip opravdu za ty cca 4000 stojí:) I když samozřejmně turbo to není:)

Editováno: , autor: WLK111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...