Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Tak jsem se vrátil z dovčy v Itálii,najezdil jsem 2 000 km,ve dvou lidech,2 kola na kouli,plný kufr,1 400 km dálnice,400 okresky a 200 horské cesty na kopec kde jsem jel třeba i na jedničku.A průměr 6,3 l.Po dálnici tak 110-120,ale posledních 500 km jsem jel z Německa do Prahy furt 130-135 GPS.Protože jsem předtím tankoval tak mám spočítáno,že tuhle část jsem jel za 7,8.Ale s celkovým průměrem jsem spokojen,už se nesnažím jezdit pod 6 :) .A až budu po čipu,to teprv bude úža.V podstatě mé pozorování spotřeby se jinak shoduje s postřehy zde na fóru,kolem 3000 otáček to má nejmenší spotřebu,ale jak se dostanou přes 4000,je to žrout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím.

No tak moje fabka je 1,4 MPI - 50KW a mám ji skoro měsíc. (R.v.1999).Najeto 125 000. km

Když jsem ji kupoval , myslel jsem že budu jezdit tak za 7 a lehká noha tak za 6.

Skutečnost je taková že jezdím lehká noha město za 10,0 .

Mimo město se pod 7. nedostanu a to jedu tak že vyřazuju.

No doufal jsem že to bude lepší.

Pokud jedu normálně, tak město za 11,5 a mimo město za 8.5.

Standa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, mám taky fabii 1.4 50 KW sedan a spotřebu mám dlouhodobou 6,2 až 6,4 litrů. Jezdím 50% město a 50% silnice 1 a 2 třídy. Rychlost město tachometrových 60,mimo město 100 až 110. Nejhorší je to každodenní stání na semaforech... Myslím si že základem je kvalitní olej v motoru (5W 40) a úzké pneumatiky. Loni jsem měl na vozidle 195/50 r15 a spotřeba byla o 0,6 až 0,8 litrů vyšší....

Editováno: , autor: base
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Mám FII HTP 51 kW. Najeto necelých 5000 km.Koupeno nové v listopadu 09. Nejprve průměr 6,5 teď 6,2. Jezdím vetšinou couračky kolem 70 km v poměru 1:1. Jezdím stylem přes obec 50 na 4 před koncem obce řadím 3 rozjedu na 100 řadím 4 pak 5 a poté plyn jenom lechtám. Myslím že nikoho nebrzdím. Při rozjezdu na 3 PP ukazuji i 18 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Motor 1,2 12v HTP 51kW. Vrátili jsme se ze Slovenska najeto cca 850 km. Průměrná spotřeba dle PP 6 lt. Část cca 60 km po dálnici ostatní silnice l tř. Zajímala by mne ale jiná věc.Na PP nastavená okamžitá spotřeba. Při sundání nohy z plynu okamžitá spotřeba klesá postupně. Třeba ukazuje 9 lt. uberu a PP ukazuje postupně 7,2/ 5 / 3,1 a pak spadne na nulu.trvá to možna 2-4 vteřiny. Je to normálni. U předešlého auta Opel Vectra v dieslu okamžitá spotřeba spadla po ubráni na nulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, já to taky začínám řešit, protože jsem nucená s autem jezdit denně cca 10km ráno a 10km zpět, jezdím mimo město - mezi vesnicema a jelikož tam není žádný provoz, tak fakt držím max. do těch 60km/h a 2500ot.

Docela mě vyděsilo, že jsem při posledním písknutí rezervy ihned dotankovala plnou (plnou po první vypnutí pistole - nemachruju s tankováním po okraj), a teď pískám znovu na 465km...což mi přijde dost drsný.

Žádná dálnice ani dlouhá jízda na čtyřku pětku v tomhle časovým úseku nebyla a auto nechávám asi dvě minuty zahřát na volnoběh, jezdím v něm sama (60kg :D ), občas pes a nákup. Je to krátká Fabka 1,4 r.v. 2002, bohužel je úplně v základu takže tam mám jen počítadlo ujetých km, který jsem si po natankování schválně vynulovala.

Bohužel si nepamatuju, kolik se tam posledně vešlo, nevím při kolika zbývajících litrech se rezerva hlásí? Teď pojedu natankovat znovu, tak na to mrknu. Jak to mám pak spočítat prosím? :/ byla jsem teď i v servisu, koukali jsme na vejfuk protože se loupe ten svrchní obal, jinak je potrubí a všechno ok, zatím dojíždím na letňákách, ale to snad nemůže mít tak katastrofální vliv...prosím pomoc, nebo mě to auto sežere :D

Jo a ještě jedna věc, natankovala jsem na bezobslužný benzínce v Praze v Průhonicích, údajně ten benzín tam má být slušný, tak nevím. Další benzínka u nás je jedna z těch, co neprošla při kontrolách čoiky a zbývající je Shellka, tu vůbec nechci financovat :/

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a zbývající je Shellka, tu vůbec nechci financovat :/

Díky.

škoda, ale možná by jsi přišla na to, že ikdyž dáš na nádrži třeba 40Kč navíc, že za to ujedeš ve výsledku třeba o 60-80km navíc, než by jsi ujela na stejné natankované množství u no name benzínky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,bacha na to první vycvaknutí pistole,já si takhle taky naběhl.Vycvakla pistole,zdálo se mi,že jsem tankoval nějak málo,po zaplacení a nastartování se mi rafička nádrže zastavila dílek před plnou.A najel jsem taky o 100 km míň.Takže teď když vycvakne pistole,pro jistotu to zkusím znovu.Už se mi to několikrát osvědčilo.

Co se týká spotřeby při těch couračkách,tak to je logické,motor není zahřátý a má větší spotřebu,zvlášť v zimě to bude znát.A zkuste se s někým poradit,jaký olej při takových krátkých jízdách by byl neljepší.To taky dělá hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ták a já napíšu jak to mám já a je to nějaké divné. 1.2 HTP 40Kw, dlouhodobá spotřeba podle PC za cca 8000km 5,4l, ale skutečná evidence nákladů je průměr 6,9l myslel jsem, že tak ojebávají u pump, a teď pozor na stejných trasách felicie MPI 50Kw za 6letnějakých 35000km je 6,6litru a felicie BMM za cca tři roky 6,8l. Prostě ten palubák na fabce brutálně lže, navíc to auto houby jede ale má největší spotřebu.

Z toho plyne otázka dá se nějak zkalibrovat přes VAG palubní PC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Čaute,

Takže pridám zopár mojich meraní spotreby na mojej Fabii Combi 1,2 HTP 47 kw, r.v.2006, najazdené cca 61000 km. Z dlhodobého hľadiska mám po najazdení tejto vzdialenosti spotrebu 5,92 L. Je to na základe spočítania všetkých bločkov za toto obdobie. Vždy keď natankujem, tak si spočítam, že koľko to vychádza na spotrebu. Tieto hodnoty medzi tankovaniami sa mi pohybujú medzi min.5,06 - max.7,32. Presne pozorujem napr. jav, keď mi v zimnom období stúpa spotreba oproti obdobiu od jari do jesene, hlavne kvôli krátkym jazdám v meste a dlhšiemu zohriatiu motora na pracovnú teplotu.

Takže k samotným hodnotám spotreby

Prvých 10000 km vychádzala spotreba 6,21 L/100 km

10000 - 20000 km 5,93 L/100 km

20000 - 30000 km 5,89 L/100 km

30000 - 40000 km 6,01 L/100 km

40000 - 50000 km 5,67 L/100 km

50000 - 60000 km 5,85 L/100 km

Jazdím skôr na spotrebu (myslím tým, že sa snažím dodržovať rýchlostné limity-udávam rýchlosti tacho- mesto 50-55/ mimo 90-100/ diaľnica 110-130 podľa situácie a dopravy), ale 45% - 50% z môjho jazdenia je v meste, ďalších 35% - 40 % sú jazdy mimo mesta a asi menej ako 10 % sú jazdy po diaľnici. Väčšiu polovicu času jazdím sám, alebo dvaja, raz za čas štyria.

Keďže som zadal moju spotrebu za takú dlhú dobu, tak si myslím, že to má už nejakú vypovedaciu hodnotu o spotrebe, hlavne z dlhodobého hľadiska.

Keďže tak dosť času jazdím v meste a mimo mesta, tak sa mi táto motorizácia javí z môjho hľadiska ako najviac vhodná pre moje potreby. A aj z hľadiska nákladov.

Niekedy v budúcnosti sa pokúsim zasa po najazdení nejakých ďalších km tu pripísať ďalšie hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, taky se pridam :) Jezdim s fabii I 1.2 HTP 40Kw .. moc motor netrapim a spotreba kombinovana 5.5-6L .. mesto za 7 a mimo mesto spotreba 4.5L :kuk: .. dalnice 5-6L .. podle me slusne a ve meste si myslim ze brzda nejsem jen kdyby ten benzin tolik nestal :feve: jo a palubni pc nemam vse jsou me vypocty ale jsou spravne :)

Tankuji taky na shell obycejny natural 95 a taky jsem parkrat zkusil tu slavnou hypernova benzinku..no pote co jsem v kratke dobe po natankovani musel menit hlavu :feve: ( nevim jestli to bylo tim ale v servise rekli nekvalitnim benzinem ikdyz se mi to nezda ) a ujel jsem o mnoho kilometru min tak uz jedine shell a benzina :palec2:

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dlouhodobá spotřeba FI Combi 1.4 16V 74 kW za posledních 4050 km (cca 65% dálnice,30% okresky,5% město),spotřeba 6,4 l (odpovídá tankování),průměrná rychlost 79 km/h. Celkově po ujetí 28 000 km to je 6,62 l.

post-32075-0-83704800-1297531716_thumb.j

post-32075-0-89661000-1297531741_thumb.j

post-32075-0-04727500-1297531769_thumb.j

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

má, ale nebude to nic závratného, pokud nebudeš počítat jak ekologové všechny auta v republice za celý rok. Zapnutá světla = zvýšený odběr elektriky = zvýšený nápor na altík, ten klade větší odpor přes řemen motoru = ten musí za dodržení otáček více pracovat = vyšší spotřeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám fabii I RS 121kw a 164 koní a jezdím město do 5 litru a dálky ( protože to letím kolem 150km/hod a více) za 6litru takže se spotřebou u fabky po chipu jsem max spokojenej protože zní jde vymáčknout 250km/hod ted jako nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...