Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Tak jsem konecne koupil ojetou fabuli ve slusnem stavu .. me prvni auticko :) 1.4 44kw .. podle pp mesto 7.6 dalnice se da za 6L pri 130 km/h .. ale celkovy prumer 7.4 .. 20% dalnice 30% okresky a 50 % mesto .. jeste se stim ucim jezdit ale zacinam byt spokojen :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Spotřeba po roce s HTP 12V BME průměr 6 litrů.

Cesty většinou kolem 40km na trať, město/okreska poměr 50/50. Naložení jeden nebo dva lidé, občas klimatizace.

Když se jede známá trasa a člověk se trochu krotí, dá se se dvěma dospělými lidmi bez klimatizace jet za 5,6l předpisově. Bez nějakého hlídání se to vleze do 6,2.

Teď jsme točili 350km do Polska se čtyřmi lidmi (cca 100 + 60 + 60 + 70 kg) bez klimy a spotřeba 6,3l.

Nejméně jsem zvládl pokusně jet asi za 5,1 z karviné do Ostravy, ale to člověk neuvažuje nad ničím jiným.

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak ja jel endavno z tatralandie do frydku-mistku (nejakych 200 km tam a zpet kvuli spatne nastavene navigaci) a spotreba do tatralandie kde jsem na to slapal 5.9 a cestou zpet jsem jel klidneji a spotreba 4.8 :) neuveritelne s 1.4 MPI .. jinak uz zvladam po meste bezne za 6.5 nechapu co kazdy nadava na spotrebu MPI .. jiste kdyz jedu 4 km a polovinu se studenym motorem tak mam tech 9-10 ale na takovou trasu neni auto delany ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

já mám 1.2 40kW a na plnou nádrž pravidelně najedu 750 - 800km, což při objemu nádrže 47l vychazí na spotřebu cca 6l/100km, je pravda, že jsem nikdy nedojížděl úplně na sucho a tak se má spotřeba pohybuje těsně pod 6-ti litrovou hranicí. ;)

Fabia má objem nádrže standardně 45l ve všech verzích... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám:

- při jízdě na benzín jsem měl max. rekord 4,4l/100km při jízdě 100km na trase Vranovská přehrada-Znojmo-Pohořelice-Brno. Bylo to o víkendu po půlnoci, takže ideální podmínky, provoz téměř nulový, nádherně plynulá jízda, časté vyřazování, brzdění motorem, paráda... :w00t1:

- jinak na benzín standard 5,5-6,0 bez velkého snažení, ale musí jít o plynulou jízdu

- nejvíce ale logicky nalítám na plyn, a tam jsem dlouhodobě na 6,67l LPG/100km + 0,5l benzínu/100 km (na starty a ohřev do přepnutí na LPG) -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jsem to uz psal v jinem vlaknu, kde to asi tolik nepatri.Tak to napisu i sem.

Fabii 1,4 Mpi 50Kw Kombi mam skoro mesic a uz jsem najezdil neco pres 1600km. Prumernou spotrebu dle tankovani a najetych km a stavu rucicky paliva, me vychazi spotreba mezi 6-6,5litru na 100km.

S autem se drzim vecinou predpisovych rychlosti a snazim se jet plynule a brzdit motorem, obcas auto poradne protocim aby uplne nezlenivelo. Z toho je dost kilometru jen popojizdeni a motani po meste a okrscich + jeden vylet do Prahy po dalnici a z5.

Takze jsem vazne se spotrebou spokojeny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute,

Takže pridám zopár mojich meraní spotreby na mojej Fabii Combi 1,2 HTP 47 kw, r.v.2006, najazdené cca 61000 km. Z dlhodobého hľadiska mám po najazdení tejto vzdialenosti spotrebu 5,92 L. Je to na základe spočítania všetkých bločkov za toto obdobie. Vždy keď natankujem, tak si spočítam, že koľko to vychádza na spotrebu. Tieto hodnoty medzi tankovaniami sa mi pohybujú medzi min.5,06 - max.7,32. Presne pozorujem napr. jav, keď mi v zimnom období stúpa spotreba oproti obdobiu od jari do jesene, hlavne kvôli krátkym jazdám v meste a dlhšiemu zohriatiu motora na pracovnú teplotu.

Takže k samotným hodnotám spotreby

Prvých 10000 km vychádzala spotreba 6,21 L/100 km

10000 - 20000 km 5,93 L/100 km

20000 - 30000 km 5,89 L/100 km

30000 - 40000 km 6,01 L/100 km

40000 - 50000 km 5,67 L/100 km

50000 - 60000 km 5,85 L/100 km

Jazdím skôr na spotrebu (myslím tým, že sa snažím dodržovať rýchlostné limity-udávam rýchlosti tacho- mesto 50-55/ mimo 90-100/ diaľnica 110-130 podľa situácie a dopravy), ale 45% - 50% z môjho jazdenia je v meste, ďalších 35% - 40 % sú jazdy mimo mesta a asi menej ako 10 % sú jazdy po diaľnici. Väčšiu polovicu času jazdím sám, alebo dvaja, raz za čas štyria.

Keďže som zadal moju spotrebu za takú dlhú dobu, tak si myslím, že to má už nejakú vypovedaciu hodnotu o spotrebe, hlavne z dlhodobého hľadiska.

Keďže tak dosť času jazdím v meste a mimo mesta, tak sa mi táto motorizácia javí z môjho hľadiska ako najviac vhodná pre moje potreby. A aj z hľadiska nákladov.

Niekedy v budúcnosti sa pokúsim zasa po najazdení nejakých ďalších km tu pripísať ďalšie hodnoty.

Takže po najazdení 70000 km klesla celková spotreba na 5,87 L ale preto, pretože posledných 10000 km bola spotreba 5,54 L. :) Som spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

htp 40Kw, do práce a zpět 7km+7km okreska kde se nedá pětka,sem tam do města 50+50Km. Brzda provozu určitě nejsem. Za 17 000km co mám auto tak průměr skutečný dle evidence na PC a lístků 6,39l, podle palubáku však dlouhodobý 5,4 Takže pozor nevím jak druhým ale mně lže. Jezdí se za každého počasí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj tak po delsi dobe jezdeni s MPI a razeni normalne ne u 2500 otacek a duseni ho na 1500 jsem se dostal na spotrebu mesto 8-9 podle delky trasy a kdyz je uplne ledovy motor tak 10 litriku na 5 km .. kombinace mesto a mimo mesto je 6-6.5 dalnice taky 6-6.5 podle rychlosti a kombinovana dlouhodoba 7 :) 80% je mestsky provoz s delkou tras do 5km .. Jinak kdyz jsem zacal radit u 2800ot. auto docela ozilo a neni takove zdechle jako kdyz jsem se snim ucil jezdit a drzel jsem ho mezi 1800-2500 ot. ..

Ale prosimvas co by me zajimalo .. beru benzin v polsku u Orlenu pry je kvalitni ale o to nejde problemy nejsou a lijeme to do obou aut .. Ale napadlo me jestli by nechtelo ten muj moturek vycistit .. Prece jen ma uz na krku 152 500 km .. napadlo me jestli nemam zkusit VIF aditiv do benzinu (pry cisti i motor) .. myslite ze to poznam treba na spotrebe nebo chodu? A nebo to bude to same akorad se mi minimalne zvednou naklady na benzin? :) Co myslite? Diky :)

Jinak co jsem zjistoval a pocital tak nevim ejstli je to mozne ale me vysel prepocet ze palubak mi pri dlouhodobe spotrebe keca asi jen o pul litru .. nevim zda je mozne ze tak malo ale asi je to tak .. ale hlavni je ze dojezd km sedi na metry :D Nedavno jsem jel az do dna a dojezd byl 10km spotreba dlouhodoba 7 litru a v nadrzi me zbylo 0.8L ..

A jeste neco .. dost lidi me trvdilo ze spotreba zavisi na vytaceni motoru a na otackach .. a az palubni pc me utvrdilo v opaku ze to neni pravda .. silene zalezi na te prave noze .. ale jiste ze kdyz to toci 4000 tak to zere vic ikdyz mam lehkou nohu nez kdyz to toci 2000 s lehkou nohou..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes jel pro benzin .. jel jsem jako totalni zacatecnik po autoskole ktery jeste nema ani zkousky za sebou ale spotreba s 1.4 MPI 4.5L! Musim rict jedno .. za min uz to nejde :smich: je to kombinace dalnice (asi 70% a 30% mesto) vzdalenost asi 50 km .. padla i dobra hlaska .. jestli pojedes jeste pomaleji tak to uz asi zastavime .. sotva jsem dojel zbyl me litr v nadrzi u benzinky ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Já na HTP v zimě dal 4.7 na 100km, do Chorvatska 850 km v pohodě na jednu nádrž - spotřeba 5.9 a to nás hnali dvě turbo Octávky a jedna z nich čipnutá na 100 Kw :D Takže docela pecka držet se za nimi... Věčně plyn na podlaze, 190 km/h na tachometru... Ale za 5.9 na místě určení se mi jeví jako opravdu šíleně nízko..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na HTP v zimě dal 4.7 na 100km, do Chorvatska 850 km v pohodě na jednu nádrž - spotřeba 5.9 a to nás hnali dvě turbo Octávky a jedna z nich čipnutá na 100 Kw :D Takže docela pecka držet se za nimi... Věčně plyn na podlaze, 190 km/h na tachometru... Ale za 5.9 na místě určení se mi jeví jako opravdu šíleně nízko..

A teď chceme ještě tu o Červené Karkulce! :smich: :smich: :smich: 190 km/h za 5.9 a to z HTP. :doh:specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravím a mám dotaz:zkusil jsem u OMV natankovat maxmotion 95(snad jsem to napsal dobře) a byl jsem překvapen,že jsem dojel dál než na obyč.95.Ale ne o pár km,ale zatím mi to při druhé nádrži vychází o 100 km,což mi připadá dost.Jinak tankuju do vycvaknutí pistole,takže stále stejně.Má někdo s tímto palivem podobné zkušenosti?Zkusím to přepočítat na peníze a uvidím,jestli se to i při vyšší ceně vyplatí.Ale koukal jsem,že toto palivo nemají všude,jen na některých OMV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Po tomto lete som došiel k záveru cca 6.1litra/100km. Väčšinou buď len mesto alebo dialnice, na ktorých pod 4000otáčok (tj okolo 125kmh) nejdem. Všetko su kalkulácie podla natankovaných litrov a prejazdených km, PP ukazoval cca 5.8, čize rozdiel je 0.3litra

Chvílu som sa trocha aj prdkal po Záhorí a len čisto okreskách, nestihol som si to vtedy odmerať cez nádrže ale vtedy mi PP ukazoval 4.8, takže ak vychádzame z predchádzajúcej odchýlky, tak som docielil spotrebu 5.3litra na sto :)

47kW HTP BME

Editováno: , autor: PaveloSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia 1,4 MPI 44 kW (motor upravený na 69 kW), při jízdě po dálnici po rovině, plný plyn, 5000 ot./min. na 5-ku (podle rychloměru 180 km/hod), okamžitá spotřeba 14,7 l/ 100 km.

Průměrná spotřeba za posledních 1800 km je docela dobrá: 8,2 l/ 100 km.

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Můj výsledek s Fabií 1,4 44kw po více jak 8 tisících km co jsem prováděl měření je 5,62l/100km. Pal pc ukazoval okolo 5,2 - 5,3... Jezdím z 75 procent po okreskách a zbytek je město. Takže u mě dobrý...

Jo, potvrzuju, s 1,4MPi 44kW (chip) jsem na tom byl úplně stejně. Nyní s HTP 47kW (chip) jsem na tom o 0,2l/100km hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...