Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Tak ono je to i podminkama, za kterych to jedu - jsem v aute sam, max. 30kg v kufru, jedu jen okresky a vesnice a jeden prujezd mestem.

No a hlavne tu trasu dokonale znam, vim kde je lepsi vyradit, kde brzdit motorem atd... ;)

Rezervu tam ale uz nevidim, jedine snizit rychlost. Ted to jezdim na urovni rychlostnich limitu dle GPS.

Přesně jak píšeš, hodně záleží i na terénu. Když jedu od nás na jih, tak mívám průměr do 5,5. Ale když jedu na sever, tak dostat spotřebu pod šest litrů je téměř nemožné. V tom směru je hodně prudkých kopců a ostrých zatáček...

Ale před tvojí spotřebou se teda klaním. To bych snad musel obout 155 a hodně přehustit, abych se na tu tvoji spotřebu dostal. (...a vyhodit klimu... lol )

Jinak nevím podle čeho mi dneska PP spočítal dojezd - dojezd 610km, najeto 360km, dnešní průměr 5,3l/100km, dlouhodobě 5,5l/100km - že bych do nádrže nalil 53l, to bych o tom musel vědět... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes se mi konečně podařilo vyjezdit po týdnu plnou LPG nádrž:

tak tedy 44,64l za 692,-Kč najeto 720km, s odpočtem 7km kdy jedu po nastartování na beneli než to přepne, tak mi vychází spotřeba 6,26l/100km tedy 0,99Kč/1km

to potěší v tuto těžkou dobu pro benzíny a nafťáky lol

HAJZLEEEEEE :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haťapkáři ( tribiťáci ) se nedokážou podívat pravdě do očí. Kolega jezdí vždy do práce maximálně ve třech lidech a jezdí opravdu extrémně ekonomicky ( lidově řečeno připos*aně ) všude, kde se dá, vyhazuje kvalt atd. a má vždy spotřebu okolo 4,9-5,1, což je opravdu paráda, na to, že vyjíždí se studeným motorem a kus cesty má přes město - to klobouk dolů.

Minulý týden jel ale v 5 lidech a na kousku rychlostní silnice ( 6km ) místo obvyklých 100 jel 140+ a když jsem ptal, za kolik jel - abych si udělal obbrázek, tak miřekl, že se bál podívat ( nebo kecá ). fuck

Tak bych poprosil vás kouzelníky, ukázat někdy spotřebu taky v "reálném" provozu a při "reálném" využití a ne jen ekojízdy... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo...to by chtělo... zajímalo by mě jak žerou různý motorizace dejme tomu při průměrné dálniční rychlosti 140km/h, na trase dejme tomu 20km. Udělat si třeba takovej průměr ze dvou jízd, když jedete tam a zpět...vynulovat vždy PP, najet těch 20, odečíst spotřebu...ať neberem v potaz zahřívání motorů, atd... :) ...kdo si hraje nezlobí :p:palec2:

Já jezdim z Radošovic (MELLO možná zná?) přes Bene, do Prahy. Po okreskách, když to provoz dovolí 100 jedu, na dálnici většinou pod 140 nejezdím... a u sjezdu na průhonice mívám spotřebu 6-6,5l/100km a vydrží až domu (někdy ještě klesne). :) Šněčí jízda mě nabaví, a uspává...

A co ty MELLO ? Při takovémhle stylu bys tam s dieselem měl tak 4,5-5l...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...někde dřív jsem to psal, spotřeba myslim že byla 7,8.

Trasa Znojmo - Jihlava - Praha - Písek

Celou cestu jsem jel co to dalo, brzdil jsem akorát ve městě a v některých vesnicích. Rychlost na dálnici z kopce 180-190, do táhlého kopce 120-130, okresky kolem 140-150km/h (prostě co dalo HTP 40kW)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné spotřeby se dá dosáhnout defakto s každým motorem co je ve Fabce..jen se musí chtít a být k tomu ideální podmínky..takový trošku opak...dnes jsem měl pujčenou Fabii od známé (HTP 47kw) a koukal jsem, že má dlouhodobou za posledních 1600km 8,9 L hezky,že ? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haťapkáři ( tribiťáci ) se nedokážou podívat pravdě do očí. ...

Tak bych poprosil vás kouzelníky, ukázat někdy spotřebu taky v "reálném" provozu a při "reálném" využití a ne jen ekojízdy... :p

hele Mello, tak jestli tě to potěší, tak ti povím i můj druhý extrém ;)

dálnice Brno-Praha (120-160km/h), asi 50km myškovací jízdy po Praze a pak zpět po hopsaštrase na Brno (120-160km/h) a nádrž mi stačila akorát na 380km :p spotřeba asi 9,3l/100km lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele Mello, tak jestli tě to potěší, tak ti povím i můj druhý extrém ;)

dálnice Brno-Praha (120-160km/h), asi 50km myškovací jízdy po Praze a pak zpět po hopsaštrase na Brno (120-160km/h) a nádrž mi stačila akorát na 380km :p spotřeba asi 9,3l/100km lol

No tak to už je lepší. Dík. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo...to by chtělo... zajímalo by mě jak žerou různý motorizace dejme tomu při průměrné dálniční rychlosti 140km/h, na trase dejme tomu 20km. Udělat si třeba takovej průměr ze dvou jízd, když jedete tam a zpět...vynulovat vždy PP, najet těch 20, odečíst spotřebu...ať neberem v potaz zahřívání motorů, atd... :) ...kdo si hraje nezlobí :p:palec2:

Tak ja som to zmeral na useku Trencin - Dubnica nad Vahom, na tej "rovinke" za kopcom v oboch smeroch (cize 2x 6km) pri rychlosti tachometrovych 140km/h udrziavanej tempomatom, bezvetrie, Fabia Combi 1.4 16v 59kW r.v. 2007, pri danej rychlosti su ot. 3800 min.

.

Vysledok je 7l/100km v oboch smeroch.

post-7056-1213044257_thumb.jpg

post-7056-1213044268_thumb.jpg

post-7056-1213044284_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia 1.2 HTP Elegance 47 kw, v meste 7l ked nevypinam motor kazdy 1-2 km. ked ano tak 8-9l! Okresky 4.8-5.5l( ked dodrzujem 60km/h a mimo obce 100 km/h!

Pred Fabcou 1.2 sme mali 1.4 MPI, 50 kw, r.v. 2001! Dynamika tá istá podla mna(v nízke otáčky lepšie sedia 1.4 ale vysoke nie až pri prekročeni 5000 ot/min žiadal motor preradit, ale 1.2 HTP na moje prekvapenie sa veľmi ľahko točí a nevadí jej ani občasne výlety do 6000 ot/min, motor tocí asi o 200 otacok viac ako 1.4 pri tej istej rychlosti,). Spotreba o 1l viac vo vsetkom oproti terajsej 1.2 HTP!

U mňa vyhrali 1.2 HTP oproti 1.4 MPI 50kw. možno že už tá novšia 1.4 59kw je lepšia, neviem neviezol som sa ešte s ňou!

Toto auto je hlavne do mesta, preto bolo kupované, ciže náklady na palivo nižšie, poistka nižisa, havarijne nižšie!!! Komu nevadí zvuk ,,vysávača" :) je to rozumná voľba!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám svou zkušenost s 1.4 55kw motor BKY...jezdím celkem často trasy ZL-UH-BŘ a vždycky se vlezu do 5,5 a někdy i hodně pod...je fakt, že si zapnu tempo na cca 100 a pak už jen podle potřeby koriguju...záleží ale fakt na stylu jízdy, nicméně brzda provozu rozhodně ne...:-) Na dálnici vždycky tak +-140 a nikdy sem ještě nad 6 litrů nebyl...a že tam bych snad zdržoval, to žádná, předjedu dost a dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak sleduju to vaše Fabia forum o spotřebě, tak mi přijde hrozně líto, že do fabie se nemontuje motor 1.8T co mám v oktavii, protože jinak jsou prakticky veškerý motory hrozně nudný. 1.2 HTP v obou verzích je prakticky bez emocí a jakýhokoliv požitku z jízdy, 1.4 MPI, nebo 1.4 16V to je prostě taková klasika kterou se nic nezkazí, SDíčko je takovejch lenoch-pracant a jediný zajímavý je TDIv RS verzi. Bohužel chybí výkonej benzín. Myslím že 1.8T by se do Fabie náramně hodil a spotřeba by byla naprosto perfektní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Combi 1.2 HTP 47KW. Spotřeba ve městě 8l s klimou 9l při rychlosti nad 50km/h. Kombinovaná je okolo 7l. Když jsem jel asi 40km s tempomatem na 90km/h , tak spotřeba 4,8l. Jednou jsem jsel po dálnici z Brna do Ostravy na plný knedlík a když jsem dojel do Ostravy tak pal.PC ukazoval 8,4l, Jel jsem ale celou cestu od 160 - 185km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak sleduju to vaše Fabia forum o spotřebě, tak mi přijde hrozně líto, že do fabie se nemontuje motor 1.8T co mám v oktavii, protože jinak jsou prakticky veškerý motory hrozně nudný. 1.2 HTP v obou verzích je prakticky bez emocí a jakýhokoliv požitku z jízdy, 1.4 MPI, nebo 1.4 16V to je prostě taková klasika kterou se nic nezkazí, SDíčko je takovejch lenoch-pracant a jediný zajímavý je TDIv RS verzi. Bohužel chybí výkonej benzín. Myslím že 1.8T by se do Fabie náramně hodil a spotřeba by byla naprosto perfektní.

Jo to je motor...táta ho má taky, buď jede nebo nežere :)) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia 1.2 HTP Elegance 47 kw, v meste 7l ked nevypinam motor kazdy 1-2 km. ked ano tak 8-9l! Okresky 4.8-5.5l( ked dodrzujem 60km/h a mimo obce 100 km/h!

Pred Fabcou 1.2 sme mali 1.4 MPI, 50 kw, r.v. 2001! Dynamika tá istá podla mna(v nízke otáčky lepšie sedia 1.4 ale vysoke nie až pri prekročeni 5000 ot/min žiadal motor preradit, ale 1.2 HTP na moje prekvapenie sa veľmi ľahko točí a nevadí jej ani občasne výlety do 6000 ot/min, motor tocí asi o 200 otacok viac ako 1.4 pri tej istej rychlosti,). Spotreba o 1l viac vo vsetkom oproti terajsej 1.2 HTP!

U mňa vyhrali 1.2 HTP oproti 1.4 MPI 50kw. možno že už tá novšia 1.4 59kw je lepšia, neviem neviezol som sa ešte s ňou!

Toto auto je hlavne do mesta, preto bolo kupované, ciže náklady na palivo nižšie, poistka nižisa, havarijne nižšie!!! Komu nevadí zvuk ,,vysávača" :) je to rozumná voľba!

Mě jsem na chvilku pučenou HTP a ta síla mě moc nenedchla, když jsem se vrátil do 50mpi chipovaný,cítil jsem sílu.Točit to do 3tis s HTP a čekat na výkon a asi nemáš klimu.Je to 3 válec ,vyhnanej otáčkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

tal jak to tu pročítám, tak mě dost baví to vaše přetahování o kolik decilitrů benzínu dovede jet na vzdálenosti 100km míň, než váš soused :-)))

Jestli někdo jede za 5,5L a druhej za 6L = to mě teda vážně rozesměje kol5 .......auto v plný palbě pomalu za půl mega a pak se řeší 15-30kč na 100km..................................už čekám jak mě tady někdo rozmete s výpočtem že na 1000km to je 300 a atd. :-)))))) Ne že bych neřešil spotřebu a tohle mi už fakt přijde dost vyhrocené :-))))) Asi jako když důchodci přebíhají z marketu do marketu pro levnější máslo a rohlíky... :-)))) :p

Jak řiká můj děda... " každý auto snižuje životní úrověň, protože se do něj furt jen serou peníze..." lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...