Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

nevidim duvod proc nekdo neveri, vetsina lidi rika ze mimo mesto neni problem pod 6 l a je to praavda, (pc nekeca, propocitano a sedi dle spotreby na cca 5000 km).

uz jsem psal ze mam dlouhodobe 6,2

kdyz jedu trasu Slavkov - Namest,jsem na cca 6 a neco (podle toho jak clovek specha), cestou zpatky bez toho abych byl brzdou provozu okolo 5,2 (jednou jsem to hrotil a vlezl jsem se na 4,1- ale to uz bylo moc i na me), no a mluvim o nalozenym aute 2 dospely, dite, kocar............po dalnici, vesmes.

Ono je to proste jenom o tom jak clovek slape na plyn a jak se snazi jet plynule.... tim nechci hanit kohokoli, kazdej jezdi jinak a ja mu to neberu -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejne zajimavy...Ja se fakt tak nejak pod 7,5 nedostanu.Ale je pravda,ze to zas nejak nehrotim,kdyz jedu,tak jedu a moc na to nekoukam,ale kdyz na to nekdy "kouknu" tak je to stejne kolem tech 7,5l...I kdyz,kdybych se mozna vazne snazil,tak jo,ale to uz bych byl zase na nervy z toho tempa.. :D

Jinak ne,ze bych neumel jezdit s autem s nizsi soptrebou si nemyslim.Treba v ORS se stejnym stylem jizdy pohybuju nekde kolem 7,5- 7,8l..Coz me docela prekvapuje,kdyz si clovek veme,kolik ma vykonu "v rezerve" kdyz potrebuje..A se Superbem TDI jezdeni jen po praze za nejakejch 5,7l...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

važeni pratele zajimam se o to kvuli memu vozu 1,4mpi 50kw fabia sedan.zacalo to pred rokem kdy jsem tento vuz koupil a zacal sledovat spotrebu ostatne u kazdeho vozu jsem to delal skoda 120 potom felicie a ted fabie.Zacalo se mi zdat ze to papa cim dal vice tak jsem navstivilservis kde v diagnostice nic nenasli nasledovala dalsi diagnostika a zase nic.tak jsemkontaktoval boleslav a tam mi poradili Prahu Jarov a na valce a zmerit kdyz jsem se tam objednal tam mi rekli ze na valcich to pouze zmereji ale nic nenajdou tak jsem na webu hledal rady a nasel firmu cimbu v Sukoradech ktera cipuje ale pan slibil i diagnostiku protoze ja na cipovani nejak neverim.Tak jsem u pana toto prodelal kde nalezl ze pod vstrikovaci netesni krouzky a hned mi je vymenil nyni se nachazim ve stadiu mereni protoze palubni pocitac nemam ale zatim se to zda ze to opravdu kleslo na onech asi 7,2 az 7,5l ale asi tobude chtit čas tak co vy jako odbornici pres fabie je toto mozne??????Predem timto upozornuji ze autorisovany servis mi i napsal at to neresim ze tytom motory jsou od prirody opilci.Uvitam kazdy vas nazor jestli je to takto mozne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

važeni pratele zajimam se o to kvuli memu vozu 1,4mpi 50kw fabia sedan.zacalo to pred rokem kdy jsem tento vuz koupil a zacal sledovat spotrebu ostatne u kazdeho vozu jsem to delal skoda 120 potom felicie a ted fabie.Zacalo se mi zdat ze to papa cim dal vice tak jsem navstivilservis kde v diagnostice nic nenasli nasledovala dalsi diagnostika a zase nic.tak jsemkontaktoval boleslav a tam mi poradili Prahu Jarov a na valce a zmerit kdyz jsem se tam objednal tam mi rekli ze na valcich to pouze zmereji ale nic nenajdou tak jsem na webu hledal rady a nasel firmu cimbu v Sukoradech ktera cipuje ale pan slibil i diagnostiku protoze ja na cipovani nejak neverim.Tak jsem u pana toto prodelal kde nalezl ze pod vstrikovaci netesni krouzky a hned mi je vymenil nyni se nachazim ve stadiu mereni protoze palubni pocitac nemam ale zatim se to zda ze to opravdu kleslo na onech asi 7,2 az 7,5l ale asi tobude chtit čas tak co vy jako odbornici pres fabie je toto mozne??????Predem timto upozornuji ze autorisovany servis mi i napsal at to neresim ze tytom motory jsou od prirody opilci.Uvitam kazdy vas nazor jestli je to takto mozne

jestli se ted pohybujes se spotrebou kolem 7., tak to je v poho, jinak je pravda, ze tenhle motor trosicku vic papa..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu nereagovat. S 1,4/50kW se DÁ jezdit v pohodě kolem 5 l/100 km. V extrému to jde až ke 4 l/100 km. Ale to musí člověk chtít!!! Jezdím trvale "na spotřebu" a mám se šestiletou Fabií za poslední rok průměr 5,4l/100km. Jezdím 80% silnice I. třídy obsazeno 3 lidmi a kufr z 3/4 plnej. Ale přiznám se, že jsem trochu brzda provozu.

Na trase Rychnov n.K. - Brno mám průměrnou rychlost necelých 60km/h. Obce jezdím 60tkou, mimo obec 80 - 90. To vše při hezkém počasí za 4,5 - 4,8 l/100km.

A na závěr: Myslím si, že spotřebu ovlivňuje tak ze 75% řidič a zbytek auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam na 5000km dlhodoby priemer 6,8 mi ukazuje pp. Ked jazdim iba po meste je to aj 9l ked idem napr. Topolcany-Nitra urobim to 5,5l ked idem Topolcany-Bratislava 6,5-7 zalezi ako na to slapem. Na dialnici to sem tam vyzeniem na 170km/hod na chvilu aby sa prebralo to auto s tych mestkych a primestkych jazd. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fábii clasic 2000 1.4mpi /50/čip na 56kw moje spotřeba je tak kolem 7l.Ted mám v autě dodělávanej palubní PC tak se snažím jezdit podle něho..docela to jde ted jsem jel asi 230km dálnice -měto-a normálńí silnici a průměrná spotřba 6.6l dálnice tak kolem 120km/h ostatní tak kolem 80-90km/h auto bylo plně obsazeno...prostě podle toho palubního PC jsem zjistil že není nutné na totolik šlapat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra vy jste mě vyhecovali, že taky zkusím jezdit podle PC :)

Zatím jezdím podle provozu a na tacho moc nekoukám :huh:

U mého minulého R19 1.8 65kW co mělo v techničáku kombinovanou 8,1 L jsem jezdil s lehkou nohou za 6,7 L tak na 1.4 MPi jsem zvědavej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HTP je :ble ale jinak nic ve zlým -_-

Kurva ma neser ako moze niekto napisat na HTP :ble to iste mozemi mi na mpi napisat MPI :ble ale nic v zlom tak trochu sa zamysliet nad sebou ;) PS: dufam ze nerozputam vojnu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 let stary 1.4MPi 50kW:

vloni jsem s lehkou nohou udelal 150km cestu po okreskach a silnicich I. tridy (ve 4 lidech s vecma = auto narvany az postrechu) za 4.9l/100km a brzda provozu jsem rozhodne nebyl:)

nicmene souhlasim, jak tu nekdo psal, ze ze 75% zalezi spotreba na ridici. (kdyz to clovek trochu vic potrapi a nejede sam, tak si to klidne rekne i o 11l/100km)

snazim se jezdit ekonomicky (i kdyz za brzdu provozu se taky urcite nepovazuju), za posledni 2000km mix mesta a dalnice mam spotrebu 6.7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť třeba HTP splňuje Euro 4 a má jeden kat a MPi ho splňuje taktéž a katy má dva.

(urcite se nehodlam pouste do debaty MPi vs. HTP), ale maji vsechny MPi 50kW dva katy?... konkretne u AME se totiz v dilenske prirucce pise jenom o jednom katu a norme EU-2. ale ATZ a AQW maji udajne katy dva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť třeba HTP splňuje Euro 4 a má jeden kat a MPi ho splňuje taktéž a katy má dva.

(urcite se nehodlam pouste do debaty MPi vs. HTP), ale maji vsechny MPi 50kW dva katy?... konkretne u AME se totiz v dilenske prirucce pise jenom o jednom katu a norme EU-2. ale ATZ a AQW maji udajne katy dva.

Všechny ne, jenom ty co splňujou normu Euro 4 nebo D4- motor ATZ.

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť třeba HTP splňuje Euro 4 a má jeden kat a MPi ho splňuje taktéž a katy má dva.

(urcite se nehodlam pouste do debaty MPi vs. HTP), ale maji vsechny MPi 50kW dva katy?... konkretne u AME se totiz v dilenske prirucce pise jenom o jednom katu a norme EU-2. ale ATZ a AQW maji udajne katy dva.

Všechny ne, jenom ty co splňujou normu Euro 4 nebo D4- motor ATZ.

Tom

oki...jen tak pro zajimavost, jakeho puvodu je ta norma D4? u EU4 je puvod vcelku jasny uz z nazvu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...