Přejít na obsah

1.9Tdi PD 77kW závada na bloku


Doporučené příspěvky

potřebuji poradit co s blokem motoru. Koupil jsem doveženou O2 z Holandska,nádherná v RS paketu, motor nádhernej, no všechno super. Jen nebyla možnost podívat se z pod auta. Po napíchnutí vše OK, má najeto 57tis a je čipnutá na 105kW od bývalého majitele. A teď ten problém jen tak náhodou jsem ji dnes hodil na kanál a hle totálně poblitý olejem kryt motoru. No zkrátim to. Zjistil jsem,že byl prasklej možná i utženej držák motoru, někdo to opravoval.Je vidět že to někdo vařil, ale na prd.Z sváru toho držáku na motoru prostě teče olej,na volnoběh OK ale po ostré jízdě koukám že vytekl olej. Potřebuju poradit co s tím mám dělat. Kamarád mi radí zkusit tekutý kov. Já se bojim dost toho abych nemusel měnit motor. Ten motor jede jak dravec a tohle je dost blbej problém. Písněte mi třeba na mail chytil_petr@centrum.cz nebo tel 776870310 Předem děkuji moc za rady

Editováno: , autor: Petr 1.9TDI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele dneska se dá vařit lecos nebo možná i lepit, ale v motoru probíhají takový teplotní změny, že to nemusí dlouho vydržet. Takže určitě záleží na tom, kde ta trhlina je. Nicméně si myslím, pokud jsi to koupil za nějaký hodně dobrý peníze, abys do toho ještě zainvestoval ten blok. Nechci tě děsit, protože to nemusí být nutně velká investice. Já koupil holej motor (cca 50 t. km) za 25 000 Kč. Škoda, že nemáš 2.0 TDI, protože bych ti lacino prodal ten můj původní, kde je jen prasklá hlava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc vám děkuji za informace, vypadá to,že bývalý majitel se rozhoupal, když jsem pohrozil, že mi prodal auto se skrytou vadou,ale nechci to zakřiknou, pak bych to musel zkusit soudně. Prý sehnal holý motor s 12tis km za 12tis z vrakáče od známých, ale bojim se toho jestli nemá třeba i mnohem víc. Já rozhodně na tom nepoznám nic,maximálně, že ten blok je v cajku,hlavně po stránce těch držáků. Když jsem viděl tenhle,tak to jsou děsný blijance. Ale víc z toho zřejmně nevykoukám. Dá se z motoru nějak poznat jak zhruba na tom může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moc vám děkuji za informace, vypadá to,že bývalý majitel se rozhoupal, když jsem pohrozil, že mi prodal auto se skrytou vadou,ale nechci to zakřiknou, pak bych to musel zkusit soudně. Prý sehnal holý motor s 12tis km za 12tis z vrakáče od známých, ale bojim se toho jestli nemá třeba i mnohem víc. Já rozhodně na tom nepoznám nic,maximálně, že ten blok je v cajku,hlavně po stránce těch držáků. Když jsem viděl tenhle,tak to jsou děsný blijance. Ale víc z toho zřejmně nevykoukám. Dá se z motoru nějak poznat jak zhruba na tom může být?

no za 12 t. je to hodně málo a pokud to má i tak málo najeto, bude se to blejskat, jak psí koule. To pozná i lajk, že to je nový. Takže tam se asi nespleteš. Je otázka, proč je ten původní motor tak zmordovanej. To někam spadlo nebo co ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no za 12 t. je to hodně málo a pokud to má i tak málo najeto, bude se to blejskat, jak psí koule. To pozná i lajk, že to je nový. Takže tam se asi nespleteš. Je otázka, proč je ten původní motor tak zmordovanej. To někam spadlo nebo co ?

těžko říct, když od někoho kupuješ auto,tak ti neřekne, hele bylo to bořený atd. bude zatloukat co pujde, mě taky řekl,že bořená nebyla ale proč měnil levej blatník z něj nevylezlo. S tim motorem těžko říct,navrhoval jsem,že si vyberu sám motor kterej zacvaká,ale prostě si stojí stále za svim,že už má. Na inzerát jsem našel skoro fungl se všim všudy 3tis km jen ho tam prdnout tedi i s převodovkou za 20tis. Tohle je holej za 12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dal jsem za ni 280, strašně se mi libyla tak jsem to prostě dal,chtěl jsem origo RS,ale jelikož jsem potřeboval auto a nechtěl kupovat na úvěr tak jsem koupil tuhle,je to replika víceméně se všim všudy.Až na ten motor jsem rád,že jsem ji koupil,jinak jsem velice spokojenej. Nechci se s někym přít,ale v naftový RS jsem jel 2x,ale tahle chipovaná mi připadá,že je ostřejší.Navíc toho kluka znám,tak jsem nečekal,že tam bude taková prasečina. Musel o tom určitě vědět a možná bych i tvrdil,že to byl důvod proč ji prodal. Já to chtěl tak udělat,že si vyberu motor sám,ale prostě to nemělo cenu, řekl,že motor má a nic jinýho nechtěl slyšet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už sem to taky parkrat viděl..je to bolest OII motoru..ja mam rok08 a už tam ten roh maj jinak vystuženej..při bouračce se to tam vyrve..na funkčnost to nema vliv..je to kanal vracení oleje..ja bych to zkusil odmastit čističem brzd a zalepit silikonem na motory...a musí to držet

nedavno sem kvuli tomuhle měnil jednomu maníkovi blok motoru :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už sem to taky parkrat viděl..je to bolest OII motoru..ja mam rok08 a už tam ten roh maj jinak vystuženej..při bouračce se to tam vyrve..na funkčnost to nema vliv..je to kanal vracení oleje..ja bych to zkusil odmastit čističem brzd a zalepit silikonem na motory...a musí to držet

nedavno sem kvuli tomuhle měnil jednomu maníkovi blok motoru :feve:

ono tam je na nic vidět. neni tam přesně opravdu určit jestli to není prasklí výš. Ale at se s tim bývalý majitel popere a dá to do pořádku. Jen aby ten blok co tam chce dát měl opravdu jen 12tis km a ne víc než tam zatim mám. Koukal jsem na tvoji kárku. Jak jsi tam dostal takový výkon jestli ty info patří k tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...