Přejít na obsah

mikrospínač v levých předních dveří


passport5

Doporučené příspěvky

Teď akorát jsem odvezl supa do servisu, rozebrali to a řekli že ten mikrospínač odešel do věčných lovišť. Nedá se to prej za boha rozebrat, je to součástí celého zámku, potvrdil mi to i známej, co v tom dělá. Takže pro zajímavost 4300 za zámek a něco za práci, takže si připrav 5500Kč....to mi řekli u Klokočky v Praze. Zejtra si mám pro to přijet.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma to uplne stejne zamky oprava podabna jak u fabie cca 30minut.Je to tu i s navodem nekde podrobne popsano myslim nekde mezi O1.Koupite si mikrospinac za cca70kč a trosku sikovny ruce.Pokud by nekdo potreboval pomoci z okoli domazlic jsem k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma to uplne stejne zamky oprava podabna jak u fabie cca 30minut.Je to tu i s navodem nekde podrobne popsano myslim nekde mezi O1.Koupite si mikrospinac za cca70kč a trosku sikovny ruce.Pokud by nekdo potreboval pomoci z okoli domazlic jsem k dispozici.

Zamky jsou stejne (nebo hodne podobne) vsude (Octavia, Fabia, Pasik, Golf, Bora atd...) proste koncern VW. Vymena neni slozita pokud uz jsi to delal. Poprve to urcite za 30 min. neudelas, pokud nevis co kde a jak. Jak udelas jedno auto tak potom uz to tak slozite neni. Ale i tak je s tim drbacka a tu hodinku na tom stravis. I servis ma na to asi taulkove 2 hod. jak psal nekde Clint a to meni zamek za zamek a ty musis rozebrat ten spinac - prehodit a radeji vsechny spoje nproletovat. To zabere nejaky ten cas i kdyz vis jak vse rozebrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda, mají dvě hodiny a potvrdil mi to i známej co tam dělá. Prej to taková legrace není. Nicméně, včera jsem auto přivezl z auztor. servisu a výsledek:

Materiál - zámek cca 4300 Kč, proměření, práce rozebrání dveří, výměna zámků a kompletace, pročištění, nahřátí a vyfoukání parkovacích senzorů (na to jem chtěl aby mrkli, pač blbly),

cena celkem s DPH 5280 Kč.

Tak zase na to, že na Supáka počítaj 860 Kč/hodinová sazba mech. práce, to celkem šlo. Auto mi navíc komplet umyli.

Navíc zrovna tyhle dveře - děsně vrzaly vnitřní plasty za jízdy, tim jak se to rozebralo a složilo se zdá, že je klid :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pravda, mají dvě hodiny a potvrdil mi to i známej co tam dělá. Prej to taková legrace není. Nicméně, včera jsem auto přivezl z auztor. servisu a výsledek:

Materiál - zámek cca 4300 Kč, proměření, práce rozebrání dveří, výměna zámků a kompletace, pročištění, nahřátí a vyfoukání parkovacích senzorů (na to jem chtěl aby mrkli, pač blbly),

cena celkem s DPH 5280 Kč.

Tak zase na to, že na Supáka počítaj 860 Kč/hodinová sazba mech. práce, to celkem šlo. Auto mi navíc komplet umyli.

Navíc zrovna tyhle dveře - děsně vrzaly vnitřní plasty za jízdy, tim jak se to rozebralo a složilo se zdá, že je klid :palec2:

Mas hotovo a budes mit zase klid to je parada, ale skoda tech penez. Dalo se to opravit opravdu do 100 kc a jen par hodin tve popr. nejakeho kluka co to uz delal prace. Priste uz to asi zkusis urcite sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se na tyhle práce blbě někdo hledá a já sám bych si na to netroufnul, dveře sem nikdy nerozebíral, natož se hrabat v zámku. Navíc mrzne a stojí to za prd. Mám známého, co dělá v aut. servisu, ale ani on mi nechtěl pomoci, že prej to nejde a že se musí zámek, že to už několikrát zkoušeli. Asi se do toho nikomu nechce:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se na tyhle práce blbě někdo hledá a já sám bych si na to netroufnul, dveře sem nikdy nerozebíral, natož se hrabat v zámku. Navíc mrzne a stojí to za prd. Mám známého, co dělá v aut. servisu, ale ani on mi nechtěl pomoci, že prej to nejde a že se musí zámek, že to už několikrát zkoušeli. Asi se do toho nikomu nechce:)

To je pravda co pises ze se na to asi moc lidi nepohrne. Viz tady na foru. Taky jsem to nikdy nedelal a jak se mi to stalo nekdy loni v lednu, tak jsem do leta shanel ruzne rady a rozumy (hlavne odvahu se sam do toho pustit) a taky hledal nekoho kdo by mi pomohl, ale nikdo se neozval a to myslim ani radou ani tim ze by mi to pomohl udelat. Par veci k tomu tematu kluci napsali ale vice mene mimo misu. Hledal jsem i na forech VW a nebo v americkych forech VW a svete div se tam bylo dokonce podrobne popsano jak se to dela i s fotkama sice na Pasika ale to je skoro stejne. A hodne me udivilo ze i ti kluci v Americe si to meni sami (bylo to popisovano i na Golfika, Boru aj.) a nejdou do servisu pro cely zamek. V lete jsem u babiny na place u RD a to 350 km od domu jsem se do toho pustil. Mel jsem problemy s vrtackou tu jsem si nevzal z domu a sehnat ji u ni na dedine byl skoro neresitelny problem, ale i ta se nakonec sehnala. Pak se mi to podarilo blbe slozit a ted nervy kde co a jak a za 2 dni odjezd domu a honem zkoumat kde jsem udelal chybu. Nakonec jsem na to prisel a hned asi za 2 tydny jsem to uz delal na svagrove Bore a tam to bylo taky hodne podobne. V autoriz. servisu jak ve Skodovce (dokonce ve dvou ruznych u nas ve meste) tak i ve VW mam kamarady kteri umeji ledasco jak opravit tak i dobre sehnat, ale tady k tomu mi rekli presne co tobe - oni meni pouze cely zamek. Nabidli mi ze to udelaji a dokonce by mi udalali hoodne dobrou cenu ale i tak za 75 kc co stal ten spinac to nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám tedy, že mi odejdou i ty další:) Přemejšlim, jestli jsem si to nezavinil trochu sám, auto jsem před tím myl, nechal jen málo uschnout a fláknul na mráz. Rozčilovaly mě ty zmrzlé nánosy pod prahama a vůbec to bylo totálně zahnojený od soli.

Už bych ale auto v mrazu nemyl, pak mi pár dnů něco klepalo ve dveřích, asi led. Samo to pak přestalo. Navíc mi přimrzla klapka od palivové nádrže, musel jsem jí fénem nahřejvat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám tedy, že mi odejdou i ty další:) Přemejšlim, jestli jsem si to nezavinil trochu sám, auto jsem před tím myl, nechal jen málo uschnout a fláknul na mráz. Rozčilovaly mě ty zmrzlé nánosy pod prahama a vůbec to bylo totálně zahnojený od soli.

Už bych ale auto v mrazu nemyl, pak mi pár dnů něco klepalo ve dveřích, asi led. Samo to pak přestalo. Navíc mi přimrzla klapka od palivové nádrže, musel jsem jí fénem nahřejvat :)

Mi se to stalo tak ze za mrazu bylo u nas loni asi - 18 st. tak jsem dalkacem otevrel auto otevrel dvere a chtel jsem zabouchnout, ale v tom se dvere dovrely ale zamek nezaskocil a tak byly vlastne porad otevrene (takhle mi kdysi docela casto zmrzal zamek na S120L) ale u Supika bych to necekal. No a tak jsem bouchal dvermi asi 3-4 krat a najednou se zamek zacvaknul a dvere drzely zavrene. Noo ale bylo po spinaci, ten se tim bouchanim rozbil. Zajimave bylo ze jak jsem to mel rozdelane a merakem jsem ho prozvonoval tak se jevil jako dobry ale nefungovalo zobrazovani na maxiku a po vymene vse pri starem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Prosím o pomoc potřeboval bych někoho v okolí Olomouce kdo by mi vyměnil mikrospínač u dveří řidiče a spolujezdce a taky ovládání zrcátek,nefunkční tempomat a různé elektrodrbky,za rozumnou cenu nechci nic zadarmo.Věřím že je tady spousta vás šikovných kluků kteří by si rádi přividělali a já budu spokojenej že nemusím cpát peníze do chřtánu předraženým mechanikům ze Škodovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Prosím o pomoc potřeboval bych někoho v okolí Olomouce kdo by mi vyměnil mikrospínač u dveří řidiče a spolujezdce a taky ovládání zrcátek,nefunkční tempomat a různé elektrodrbky,za rozumnou cenu nechci nic zadarmo.Věřím že je tady spousta vás šikovných kluků kteří by si rádi přividělali a já budu spokojenej že nemusím cpát peníze do chřtánu předraženým mechanikům ze Škodovky

No pokud je takový člověk z okolí BRNA....tak mikrospínač potřebuji taky : nezvládnu to ani z tech návodu co jich tady je ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Hele ja sem z Prahy a uz jsem to rozebiral pravda co tu nekdo psal pokud to clovek dela poprve tak mu to zabere pul dne, nehorazna drbacka, nejhorsi je ze mam rozbity 3 dvere takze me cekaj jeste dalsi dve... mikrospinac sem si omeril a pokusim se je nekde koupit zatim sem ty jedny dvere opravil tak, ze jsem na stary mikrospinac pripajel kus plastu na ten obrousenej plastik co macka to ustroji vevnitr.. funguje to, nevim teda jak dlouho bude, ale nemohl jsem to auto nechat bez zamku otevreny no... kdyby nekdo chtel muzu mu s tim pomoct nekdy ve volnym case. dalsi dvere uz pujdou rychle uz vim co kde a jak no.. je tam toho totiz fakt hodne a nez to clovek objevi... v servise ty 2 hodiny ani se jim nedivim docela to sedi.

Editováno: , autor: smajchl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Hele ja sem z Prahy a uz jsem to rozebiral pravda co tu nekdo psal pokud to clovek dela poprve tak mu to zabere pul dne, nehorazna drbacka, nejhorsi je ze mam rozbity 3 dvere takze me cekaj jeste dalsi dve... mikrospinac sem si omeril a pokusim se je nekde koupit zatim sem ty jedny dvere opravil tak, ze jsem na stary mikrospinac pripajel kus plastu na ten obrousenej plastik co macka to ustroji vevnitr.. funguje to, nevim teda jak dlouho bude, ale nemohl jsem to auto nechat bez zamku otevreny no... kdyby nekdo chtel muzu mu s tim pomoct nekdy ve volnym case. dalsi dvere uz pujdou rychle uz vim co kde a jak no.. je tam toho totiz fakt hodne a nez to clovek objevi... v servise ty 2 hodiny ani se jim nedivim docela to sedi.

Ahoj.

Mám Superb 2003 a mám také problémy s mikrospínačem ve dveřích. Bylo by možné prosím poradit, popřípadě mikrospínač pomoci vyměnit? Sám si na to netroufám. Bydlím kousek od prahy. Jestli ano, tak mi prosím napiš na mail: kubrt-m@seznam.cz

Díky Miloš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Mám podobný problém.. ale nevím jestli je to ten mikrospínač. prostě když zamču auto dálkáčem tak se všechno zamče ale dveře řidiče zůstanou odemčené. Nekdy to funguje a někdy ne. Ale všechny světla a zobrazení otevřených dveří funguje, proto usuzuji že to ten mikrospínač asi nebude ne? Co by to mohlo byt? Když to pak znovu odemču a zamču tak nekdy se to zamče a někdy ne. Musím to pak zamknout ručně klíčem. Četl jsem že zámek je dost drahy tak jestli to nebude jen někdo v tom mechanizmu nebo ja fakt nevím no...

Dík za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli je to mikrospínač, nebo něco jinýho. Normálně signalizace otevřených dvěrí, DO funguje, všechno, jen se nerozsvítí stropní lampičky když otevřu dveře, ty světýlka dole ve dveřích taky svítěj, když tu stropní lampičku ručně rozsvítim tak funguje, ikdyž občas tak problikne, neví někdo čím to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To torreto.

Měl jsem skoro stejně problém, občas se nezamčeli dveře řidiče, až jednou, to přestalo jít uplně. Zároven se přestalo sklápět a nastavovat řidičovo zrcátko. Problém nalezen, uhnilý drát v propoji, umístění podlaha u prahu řidiče. Svazek červenomodrých drátů. A byl uhnilý pouze ten jeden...(viz. téma voda na zemi za řidičem) Takže znovu spájet, a zrovna všechny propoje, do smrštovací bužirky nebo zalít tavnou pistoli. a je klid...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vešechny klemy u řidiče jsem opravil, ale furt to nesvitilo, ale světylka poblikavali. U jsem si byl bezradnej, protoze mě tohle nebavi. opět jsem vše rozdělal a odklopil i za řidičem koberec a pod nim je u prahu svazek našel jsem 2 dalši klemy s buzirkou, opě uplne zooxidovany a kabely uhnily kompletně 1.svazek asi 4modro šedých - osvětleni stropu, 2.svazek asi 10. černočervenych, osvětleni pod nohama a zespod dveři. uz vim proč mi to tak poblikavalo...opraveno vysušeno a zatim parada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim ja mam jeste jiny problem a opet taky nevim zda je to mikrospinacem nebo necim jinym proste z niceho nic mi prestaly jit odemykat centralem ridicovy dvere a peave zadni dvere v centralu se neozve ani za vrceni jako by tam vubec nesel proud a u spolujezdcovych dveri se zame nekdy otever a neky ne jako by mel ubytk energie a byl slaby nevite neko co stim skoda super 2004 1.9 74kW dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...