Přejít na obsah

Centrální zamykání - závady, poruchy, dotazy


huja

Doporučené příspěvky

Pánové poslední dobou mě zlobí origo centrál na mé O II rv.07, po odemčení auta nasednu a po zavření dveří než dám klícek do spínačky tak se mi zamkne autí, po vystoupení zamknu centrálem a kontrolka ve dveřích zabliká a poté trvale svítí, a někdy se mi stává, že mi nejde otevřít kufr, musím otevřít LZ dveře a pak jde!

Elektrice nerozumím půjde to k autoelektrikářovi, ale díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

    Zdravím pánové, poslední dobou se mi několikrát stalo, že když stálo auto venku na mrazu, tak po odemknutí dveří dálkovým ovladačem nešly otevřít oboje přední dveře. Teprve po opětovném zamknutí a odemknutí jdou dveře otevřít. Zadní jdou bez problémů. Když je auto v garáži, tak to nedělá. Je možné, že když jsou zámky ztuhlé mrazem, tak motorky zámků nemají dost síly na úplné odemčení zámků?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného mě dělalo Volvo u zadních dveří. Jakmile začalo být chladněji musel jsem několikrát za sebou zamknout aby vše bylo ok a při odemykání také. Tlačítkem v autě to bylo vždy na menší počet zmáčknutí. Výměna baterie v DO nepomohla tak jsem vyměnil motorek zámku a bylo po problému. Teď ale začali prý blbnout dveře na druhé straně :) Takže je možné že pomalu, ale jistě odcházejí motorky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Tak ono by to mohlo mít i nějakou souvislost s tím, že jak mám auto celá léta v teplé garáži nezamčené, tak zámky ani nejsou zvyklé na to být v poloze "zamčeno". Co je nějak namazat bez demontáže. Napadlo mě, jestli by tam nešlo nějak nastříkat mazivo, třeba do otvoru po horním upevňovací šroubu. Nemá někdo nějakou zkušenost s namazáním zámků?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

 Mám jeden dotaz. Již od nova mám na svém autě nakódovanou funkci automatického uzamčení při rozjezdu. Jenže po zastavení se mi auto odemkne jen buď vytažením klíčku ze spínačky, nebo pomocí tlačítka ne středovém tunelu. Podle mého by mělo ho jít odemknou i vnitřní klikou dveří řidiče. Například zastavím, vystoupím pomocí dvojího zatažení za vnitřní kliku a jdu otevřít kufr. Ten se zamozřejmě neodemkl, takže musím znova do auta odemknou vnitřním tlačítkem na tunelu, či vytažením klíčku za spínačky.

  To je dost nepraktické, například u manželky na F II se auto odemkne i zatažením za vnitřní kliku dveří.

 

  Jak to máte vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to úplně stejně. Pokud odemknu celé auto DO a pak vytáhnu klíček ze zapalování odemkne se zas celé, pokud odemknu jen dvěře řidiče, tak pak zas jen dveře řidiče. Pokud odemknu auto dvojím zatažením za kličku a klíč zůstane v zapalování mám pocit že se odemkou jen dvěře, kde jsem zatáhl za kličku, ale na 100% si jist nejsem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim všechny.muj problem-central nezamkne prave predni dvere ale ve dverich central cvaka jako ze normal funguje.pri zamykani nebliknou blinkry.dvere reaguji normalne,pri otevreni se rozsviti interier maxidot zobrazuje.zamknu dalkou otevru dvere aktivuje se alarm.poradite prosim co s tim?sundal jsem tapec a narazil na zanejtovany dvere tak dal se mi zatim moc nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, nechal jsem auto (1.9 TDI) týden bez provozu a vybila se mi úplně baterka(varta né ta nejlevnější ale ani ta nejdražší staří max 3 roky), tak jsem auto odemkl klíčkem u řidiče a odemkly se jen tyto(protože centrální je napojených na elektřinu žeo-to je OK) přijel automechanik nastartovali jsme přes externí baterku a hodinu jsem jezdil po okruhu abych to nabil. A nastartovani nefunguje centrální zamykání auta přes tlačítko v autě, přes dálkové ovládání se daji ovládat jen zadní dveře a kufr, dveře u řidiče odemknu a zamknu klíčkem ručně a do toho dveře u spolujezdce nejdou ničím otevřít zevnitř ani zvenku ovladačem ani klickem(předtim odemkl všechno v autě). Ještě tam mám připojen alarm keetec (asi 5-6 let) a když někdy otevřu nějaké dveře tak tak auto blikne blinkrem a pípne(ale ten alarm nikdy nebyl schopny odemykat či zamykat zámky).
Nevíte co se mohlo stát?

Edit: ty pravé dveře budou asi taky tou zateklou vodou ale co ten zbytek?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Dobry vecer,po odpojeny baterie mi nejde central na prednych dverach,okna ani spetne sa nedaju ovladat.Klucom sa zamknu len soferove dvere.Poistky,kable su ok.
Diagnostika hlasi chybu 01331,01332 nejde vymazat.skusal som aj baterku znovu odpojit na 15 min.

Skoda O2 BXE 2006

Editováno: , autor: pituch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Zdarec pánové,

nemáte někdo páru v čem je problém, když po zamčení auta (dálkové ovl.) mi párkrát blikne ta červená kontrolka ve dveřích řidiče, potom to asi půl minuty svítí a pak to začne zase blikat? Koukal jsem u známého a tomu to jenom bliká, žádné dlouhé svícení. Všechny dveře se zamykají/odemykají standartně bez problému...

Díky

 

EDIT: pardon za založení nového topicu, koukám že v tomto se tento problém už řešil, omlouvám se tedy :)

Editováno: , autor: PillMaister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Čaute.Od kúpy auta mi niekedy nezamkne centrál zadné ľavé dvere. Začal som to riešiť. Rozobral som dvere , vybral komplet zámok a rozobral . Všetko vyzerá v poriadku . Káble boli skontrolované. Už dávno som si všimol že v aute niekedy cvaka niekde v palubovke. A dnes presne to cvakanie , keď som pripojil centrál ku konektoru -mimo auta , akoby zlý kontakt , alebo klasicky vadný mikrospínač.  Video ako niekedy nezamkne : 

 

Zámok sa dá rozdeliť na dva celky , takže zámok som vrátil do auta , aby som vedel zavrieť dvere a el. časť ostáva doma na ďalšie riešenie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...