Přejít na obsah

Signalizace opotřebení brzdových destiček


Paro

Doporučené příspěvky

V tomto počasí se mě rosvítila siganlizace opotřebení brzdových destiček - je mě jasné co bude následovat. Do autorizovaného servisu se mě zrovna nechce - za zásady chtejí vymněnit vždy celé auto a to nutně. Mám na Vás dotaz - napojení signalizace je pouze na předních deskách? Tento dotaz pokládám jen s ohledem na současné počasí - nechce se mě sundavat zadní kolo - musel bych to provést venku na parkovišti !

Žádám o radu - od jaké společnosti koupit brzdové destičky ( přijatelná cena - dobrá užitná hodnota ) ?

PS: S-1/ RV 2003/ 1,9 TDI/ 96 KW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V tomto počasí se mě rosvítila siganlizace opotřebení brzdových destiček - je mě jasné co bude následovat. Do autorizovaného servisu se mě zrovna nechce - za zásady chtejí vymněnit vždy celé auto a to nutně. Mám na Vás dotaz - napojení signalizace je pouze na předních deskách? Tento dotaz pokládám jen s ohledem na současné počasí - nechce se mě sundavat zadní kolo - musel bych to provést venku na parkovišti !

Žádám o radu - od jaké společnosti koupit brzdové destičky ( přijatelná cena - dobrá užitná hodnota ) ?

PS: S-1/ RV 2003/ 1,9 TDI/ 96 KW

Tiež som ich menil minuly rok kupil som ferodo premier majú v sebe prímes proti pískaniu sada na celé auto cca 100 eur max. spokojenost. V tvojom pripade je to dobre že ti zahlasilo mne odtrhlo kabel jazdil som až železo na železo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto počasí se mě rosvítila siganlizace opotřebení brzdových destiček - je mě jasné co bude následovat. Do autorizovaného servisu se mě zrovna nechce - za zásady chtejí vymněnit vždy celé auto a to nutně. Mám na Vás dotaz - napojení signalizace je pouze na předních deskách? Tento dotaz pokládám jen s ohledem na současné počasí - nechce se mě sundavat zadní kolo - musel bych to provést venku na parkovišti !

Žádám o radu - od jaké společnosti koupit brzdové destičky ( přijatelná cena - dobrá užitná hodnota ) ?

PS: S-1/ RV 2003/ 1,9 TDI/ 96 KW

Mám rovněž Ferodo premier. Dobrá cena a celkem slušný účinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto počasí se mě rosvítila siganlizace opotřebení brzdových destiček - je mě jasné co bude následovat. Do autorizovaného servisu se mě zrovna nechce - za zásady chtejí vymněnit vždy celé auto a to nutně. Mám na Vás dotaz - napojení signalizace je pouze na předních deskách? Tento dotaz pokládám jen s ohledem na současné počasí - nechce se mě sundavat zadní kolo - musel bych to provést venku na parkovišti !

Žádám o radu - od jaké společnosti koupit brzdové destičky ( přijatelná cena - dobrá užitná hodnota ) ?

PS: S-1/ RV 2003/ 1,9 TDI/ 96 KW

Děkuji všem za rady - kotouč a destičky na předku vyměněny - vše značka Ferodo - je to jiná káva - spokojenost!

Paro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Otázka. Dají se homemade doma vyměnit brzdové destíčky se signalizací opotřebení na Oct I ? Mohu je koupit jako origo díly výrazně levněji než mi je naúčtují jako materiál v servise. U Š120 si otec takové opravy dělal sám, u takovýho auta si nejsem jistý zda to vůbec jde. případně jaká je obvyklá cena za výměnu předních destiček na Š octavia I combi 4*4 ?? napište i vlastní zkušenost. V Praze 3 nějaký obyčejný servis a ne servis kde živím i 10 uklízeček a prsatou blondýnu v recepci ?

Pardon, tohle spíš patří do otázek okolo octávie..našel jsem téma vyhledáním...

Editováno: , autor: JuraS.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdarec, nechal jsem si u známéno vyměnit přední brzdové kotouče zn. Zimmermann + přední destičky Textar se signalizací opotřebení. Po výměně, kontrolka signalizace opotřebení brzd. destiček neustálé svítí :kol-29: . Při tom čidlo by mělo být zapojené dobře. Ještě to musím hodit na rampu a podívat se, ale mezitím, jestli vás náhodou něco napadne, dejte vědět, když už to zvednu, tak ať vyzkouším rovnou všechno. Jo jinak zkontroloval jsem kontakty na destičkách a vypadají, že jsou v pořádku. Děkujiiiii!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opotřebení respektive signalizace má spojitost s hladinou brzdové kapaliny.To znamená,že jakmile se destičky ohoblují tak poklesne hladina brzdovky a tudíž ti to začne hlásit.Takže se koukni na výšku brzdovky.A i tam by mělo být nějaké čidlo tak jestli není třeba zaoxidované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdarec, tak teprve před dvěma týdny jsme se na to podívali s mým mechanikem....a problém VYŘEŠEN! :kol-46:

Kontakt z auta (samice) měl větší dírky a kontakt z destiček (samec) byl hodně úzký, takže mi to sem tam zasvítilo a sem tam ne.

Ten vidlicový kontakt (samec) jsme trochu ohli a hurá, vzalo to, destičky už mi nesvítí. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdar, toto nelze vypnou přes VAGínu, není to vedeno přes ŘJ

Pokud chceš aby Ti nesvítila signalizace opotřebení, musíš spojit ty dva piny na konektoru přímo u brzd. Např přes starší čidlo nějakých destiček - prostě spojit kabely, nebo spojit přímo na konektoru nějakým kabelem a zaizolovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to zrušit stačí v kodování to jen odkodovat z výbavy . Uděláš to v 17 přstrojová deska - kodování  a odčteš čísla dle tabulky které potřebuješ. Žádný login není potřeba. Když tak napiš SZ a navedu tě.

Výstřižek2222.JPG

Editováno: , autor: Pavska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavska mi objasnil postup v VAG COM,sekci :

17-panel přístrojů

 

vypnutí signalizace opotřebení brzdových kotoučů

07-Kodování

 

načtená hodnota (např. 31117) se změní na 30117.

(xxxxx, první dvě určují: x0=bez signalizace, x1=se signalizací

Měl jsem obavy z nějaké špatné manipulace s nastavením ale vše OK. Pavsko díky.

 

Změna nastavení ŘJ diesel

Login pro nastavení některých parametrů: 12233

Úprava parametrů

01-motor

Login 12233

10-Přizpůsobení

Kanál 01= vstřikované množství paliva, snižování zvyšuje odezvu plynu

Kanál 02= volnoběh, 32768 v základu zvýšit na 32850 nebo více

Kanál 03= EGR, 33768 v základu, snižování  redukuje kouř

Kanál 05= startovací dávka, v základu 32768 zvýšit na 33000 nebo více

Kanál 12= prodloužení délky žhavení, v základu 32768 snížit na 32730

 

 

 

Editováno: , autor: Petr.gr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den poradci…

 

Nemáte z Vás náhodou někdo zkušenost s odkodováním opotřebení brzdových destiček na Octavii II ?

Použil jsem Váš návod a narazil jsem u kodování, že původní zapsaná hodnota je 110B00 a tak nevím co přepisovat, protože prostě hodnota 31 , tak není, tak není v co zaměňovat.

Moc děkuji za ochotu…

Fotografie0959.jpg

Editováno: , autor: bilovec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...