Přejít na obsah

Ramena, silentbloky, stabilizatory


Cizap

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

s tím originálem, je to vždy složité. OII už se nevyrábí a je dost možné, že už se nevyrábí ani identický díl, který se montoval ve výrobě. Možná dodávku "originálního" náhradního dílu zajišťuje jiná továrna, možná je jich dokonce víc, možná to dělá stále ta samá, ale využívá na to "béčkové" linky, protože ty "áčkové" dělají díly pro stávající generaci auta. Hodně byť originálních náhradních dílů nedosahuje kvality dílu z výroby. Může to ale být i naopak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ľavý má síce "gumu" v poriadku, ale má vôľu v šesthrane a  na nerovnostiach už vydáva zvuky , pravý je OK

 

Tiež som si najsôr povedal, veď je to iba povrch, ale na druhej strane, prečo by som tam mal dávať "rapavý" silentblok, ktorý už ani na pohľad a dotyk nevyzerá dobre, keď sú na trhu od iných značiek, takmer dokonalé výrobky. Naviac pri takto vylisovanom povrchu, sa nejaká extra kvalita nedá očakávať.

Editováno: , autor: ITT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silentbloky vymenené, náprava je ako nová,ani ťuk,  teda aspoň zatiaľ :kol-48:

Kúpil som celé bloky, aj s hliníkom. Za pár €, nemá cenu sa trápiť s prelisovaním, dokonca mám dojem, že tie vložky nie sú len vlisované, ale aj prilepené, potom už vôbec nie. Skrutky som povolil ľahko a silenbloky išli stiahnúť,tiež pomerne ľahko, stačí pootočiť -potiahnúť-pootočiť-potiahnúť-pootočiť atd. Najviac času mi zabralo trafiť ich presne na to isté miesto, ktoré som si pred demontážou označil.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To som si myslel aj ja, ale medzi silentblokom a hliníkom ( resp. na povrchu vytlačená), bola biela hmota, niečo ako lepidlo.

 

Stáli 28€/kus, FEBI vložky, čo som mal, stáli 8€, ale tak aj vyzerali, nedal by som ich ani na fúrik.

Editováno: , autor: ITT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Dnes jsem si nechal seridit geometrii, vymeney vsechy silentbloky na predni i zadni naprave, teda krome horniho ramene na zadni naprave. Nemate odkaz, kde koupim silentbloky na horni rameno?? A prodavaji se v paru a jsou rozmerove stejne?? Nejde mi po 11 letech udelat odklon. Ale i presto mi auto tahne trochu ke strane. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jaký dát přední stabilizátor. Mám nové tyčky a stále trochu mlátí,  v zatáčce při nerovnostech auto míň drží.

Myslím že to bude ten stabilizátor mám najeto 280t jen nevím jaký dát. jestli máte někdo zkušenosti se ( sportovním )  ? Nebo jestli mám dát origo na škoda dílech  mají asi 4 druhy pro přední pohon ( různé průměry ) zajímá mě jestli pasují všechny a jestli dát třeba největší průměr nebo se držet toho co tam mám. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

čaute, jen se chci podělit o zkušenost - zdaleka se vyhýbejte u ramen (a asi u všeho) značce Teknorot, vydržely asi 2.5 roku a když to hodně přeženu, tak 15tkm. Potom to začalo na každé díře mlátit tak, že mám chuť to auto shodit ze skály. (tlumiče mám nový, origo, a asi 2tkm)

 

Zkusím dát Lemforder ramena a opravnou sadu na zadek, a uvidíme.

 

A ještě se zeptám, když mám v řízení jakoby vůli - pokud točím do strany a pak zase naopak, tak tam jakoby občas cvakne - co by to mohlo být?

Asi vezmu i čepy (1K0407365C 1K0407366C), ale má smysl k nim brát i tu tyčku řízení, nebo ne?

A někde kdosi psal, že jsou tam ty čepy 4, chápu to správně že druhej je na druhým konci té tyčky řízení?

Vyměnit to vše, nebo stačí ten jeden čep na ramenu? Nájezd 172tkm.

Díky!

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...