Přejít na obsah

Počátky stavby....


Fire

Doporučené příspěvky

Ahoj, tak pozemek máme vyřešenej v podstatě a během následujícího období chceme začít pomalu řešit projekt. Jak dům má vypadat, co tam chceme a nechceme, čím topit apod. v podstatě máme vyřešeno, jen to probrat s projektantem. Hlavní a zásadní otázkou je, z čeho stavět !!!!! Máme jasno, bude to CIHLA . YTONG - tady ty pórobité materiály jsme v podstatě zavrhli, chceme klasiku, pálenou cihlu s dobrými tepelnými vlastnostmi a s možností (lehkostí) výstavby svépomoci ! Jenže jakou ? na trhu je v současné době tolik různých "odrud", že člověk aby se v tom vyznal, tak ..... :feve: ... koukal jsem na POROTHERM, HELUZ, TONDACH apod... jaký tedy zvolit materiál (z vlastní zkušenosti třeba) tak aby byl finančně v mezích, měl dobré tepelné vlastnosti (chceme i zateplovat polyšem)... děkuji za vaše názory :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to bude trošku OT, ale na druhé straně města vyrostla nová ulice + dalších pár domků po městě a nikdo z cihel už dneska nestaví, téměř vždy používájí právě Porotherm apod. A když už někde byla klasická cihla, tak jedině někde z demolice (očištěné) a z těch je tak garáž apod. Já bych do cihly už nešel, už jsme nad tím doma taky přemýšleli, kdyby se začalo stavět, takže je to můj pohled na věc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to bude trošku OT, ale na druhé straně města vyrostla nová ulice + dalších pár domků po městě a nikdo z cihel už dneska nestaví, téměř vždy používájí právě Porotherm apod. A když už někde byla klasická cihla, tak jedině někde z demolice (očištěné) a z těch je tak garáž apod. Já bych do cihly už nešel, už jsme nad tím doma taky přemýšleli, kdyby se začalo stavět, takže je to můj pohled na věc

jééééé, špatně jsem to popsal, nechci klasickou plnou cihlu, jasně že chceme POROTHER, HELUZ apod...izolační děrované broušené cihly :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja letos z Ytongu - Lambda - bez zatepleni fasady. Je to takove lego kdyz si koupis s tema pero drazkama/kapsy pro ruce.

Vyhoda i kdyz jeste nemas fasadu, tvarnice je bílá, tak to tolik netluce do oci.

Je presna, tezka, perfektne opracovatelna.

Porotherm dnes se da take uz jen lepit, horsi to je s jeho rezanim a tvarovanim - pokud pracuji zednici tak no problemo, ale kutil se zapoti jak u michacky tak u fasady a vn.omitky - tady se to prodrazi, u Ytongu na lepidlo perlinka a stuk - taky se Ytong dobre zarovnava - skrabanim.

Ja bych volil Porotherm a partu chlapu aby to frcelo

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to chceš stavět vlastníma rukama tak jedině YTONG.....levny, lehky, pevny...snadno opracovatelny...ted jsem dodělal stavbu, která se dělala z porothermu hl.kontrukce a moc nadšenej jsem z ní nebyl...chceš bourat třeba vodu atd a je z toho bordelu jak cyp....kolega už staví vlastníma rukama 2.barak a jedině YTONG... stropy z SDK stěny z SDK nebo omítky...střecha vazníková obalená tondachem...a máš levnej a kvalitní barák :) zbytek už je jenom na tom jak budeš vymýšlet...světýlka, záchodky obklady dlažby...

Editováno: , autor: Krtek6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikoš dělám jako stavební technik, tak určitě můžu doporučit nějaké tvárnice z porobetonu např ten ytong by bylo reálnější jen z toho důvodu, že je o dost kvatitnější, než třeba QPOR akorát je to stále jen zděná stavba, která se stavý hrozně hdouho, je tam bordel, prach, vlkost. Teď se spíš rozjíždějí v ČR dřevostavby. Jinak máme stavební firmu, stavíme rodinné domy na klíč za opravdu přehnaně nízké peníze :kol-142: kdyby jsi chtěl více info i v průběhu stavby stačí napsat a dokážu poradit. mám dost dobré kontakty na různé lidi od výrobců, prodejců apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

narovinu se pórobetonu (Ytong apod. ) bojím docela... mám strach z toho, že tento typ stavby nedokáže tak dobře naakumulovat teplo, tzn. rychle vychladne, ale rychle se i prohřeje. Cenově ani nevím jak to vyjde plus mínus. No a kdosi mě i strašil tím, že po 20ti letech ten syporex pěkně nacucá vodou a je to jak houba no....to se mi moc nezdá no... v čem je ten syporex lepší jak klasická cihla krom jednoduchosti stavby ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u toho ytongu, nebo jinak řečeno u zděnýho domu jde přesně vydět, co jsem psal prach, zbytky + další věci, které se najdou, ale hlavně se staví hrozně dlouho!!! co třeba tu dřevostavbu. Si projeď strávnky různých stavebních firem. A navíc v dnešní době nepoznáš, jestli je to zděný, nebo montovaný, rozdíl je pouze v tom, co ušetříš za provoz toho baráku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja bych se vyprdl na drevostavbu po strance takove si tam nic neudelas, je to vsechno prace monteru-pokud si uz koupis neco jako z DEED, MS HAUS.

Je fajn ze krome desky je vse uz na klic, ale neni to v zadnem pripade levne a jedna se jen o drevostavbu.

Pokud jsi truhlar nebo tesar je mozny ze te nechaji po dohode neco udelat, ale neco jako sve pomoci tam neni sance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevostavbu nechcem.... už jem v pár byl a ta atmosféra je úplně jiná no...ale to je věc názoru, chceme prostě cihlu a TEČKA :t ... chceme klasiku, tedy cihlu...jen teď serfuju po netu a hledám co a jak...líbí semi, jak někteří obchodníci, tŕeba YTONG nemá u popisu cihel součinitel prostupu (přestupu) tepla, proč asi ??? :D .... mají tam součinitele tepelné vodivosti, tuším odpor ale ne přestup...prostě obchodníci :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fajn tak cihlu! :t je tu porobeton a pak třeba helut, porotherm... porobeton buď YTONG nebo QPOR. QPOR je o dost levnější než YTONG, ale zas Y je v lepší kvalitě a na nějaký lambdy tepelné vodovosti vůbec nekoukej, protože stejně se to zatepluje, pokud chceš, a navíc zaleží čim topíš atd.... HLAVNĚ NÉ TEPELNÝ ČERPADLO!!!!!! je to kotelně drahý a nevrátí se ta investice! ale prodejci budou tvrdit opak a taky to hučí a sousedi by ti poděkovali :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zádný čerpadlo :-) klasika plyn a dřevóóóóó, chceme uprostřed domu nějakej krb, ať dobŕe vypadá a hlavně funkční včetně rozvodů do patra :palec2: :palec2: :palec2: .... ten materiíl ještě uvidím, ale tuším, že to skončí někde u Porothermu a určitě suchou metodou. Tedy ne malta, ale lepidlo no.... a pak to wobalit polišem....

JInak dŕevostavba je mi jasný, že bude postavena raz - dva... ale fakt asi dřevostabu nechceme no.... hoď sem pro zajímavost nějaký vaše www

Editováno: , autor: Fire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se pripojim do diskuse. My jsme aktualne ve stavu, ze mame kde (skoro), ale dal zatim nemame za co :) a hlavne nevime poradne co. Mame jasno, ze to nesmi byt placka a vzhledem k mistnimu regulativu to nesmi byt plocha strecha.

Desne se nam libila Canaba, ale postupem casu od toho upoustime - prece jen to neni tak uplne flexibilni a neda se to moc "priohnout k obrazu svemu". Drevostavbu jsme take vypustili - sice to vypada obcas i pekne, ale je to samej sadrokarton... Takze zbyva cihla (resp. Porotherm, nebo jina dutina) nebo Itong. Nedavno jsem videl nejakej Porotherm, co lepej "monazni penou". Co to bude dalat za 10 - 15 let? Mate s tim nekdo zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...