Přejít na obsah

Parkovací senzory - zadní


jakubfotbal

Doporučené příspěvky

Já bych to tak nehrotil. Je docela dobře možné, že Ti tam zatekla voda, zmrzla a při současném počasí se samozřejmě nemá jak dostat ven. Tedy banální příhoda, kterou zažil skoro každý po větším slejváku nebo návštěvě myčky. Ale co v létě zmizí za chvíli na sluníčku, v zimě holt vydrží déle. Takže bych s řešením v klidu vyčkal na oteplení. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém, čidlo je už objednané,ale může mi někdo poradit(bohužel jsem se tady nikde nedočelt)jak provést demontáž zadního nárazníku. Díky

Už jsem našel návod na demontáž..... :palec2:

Editováno: , autor: Jerry25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to dost možné, ale pokud by tam byla namrzlá voda, tak by si to čidlo myslelo že je u překážky a pípalo by to pořád, ale pokud dlouze pípne a přestane a čidla nejdou, pak to pípnutí signalizuje poruchu ...

Nee, když je voda/led v čidle, tak právě dlouze pípne a pak přestane. Přijde mi to i logický - mezi daty z jednotlivých čidel je velký rozdíl (vodou/ledem nejsou ucpané všechny), což systém vyhodnotí jako poruchu a dlouze pípne. Takhle mi to dělá už pár let, naprostou většinu času čidla fungují bez jakýchkoliv problémů a u problémů mám jasně vypozorovanou souvislost s ledem, případně s velkým množstvím vody. Proto říkám, ať to v tomhle počasí neřeší a počká na oteplení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám stejný problém, nedávno mi to čistili, nahřejvali a profukovali, pak chvíli dobrý. Než jsem ovšem projel zasolenou silnicí. Znovu po zařazení zpátečky dlouhý vysoký ton. Čidla ale jdou, alespon tedy ty zbývající. Přijde mi, že jak se ty čidla zaserou solí, začnou mít problém. No počkám na teplo a uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém, čidlo je už objednané,ale může mi někdo poradit(bohužel jsem se tady nikde nedočelt)jak provést demontáž zadního nárazníku. Díky

Už jsem našel návod na demontáž..... :palec2:

Ahoj mohl by jsi mi poslat na mail navod na demontáž zadního nárazníku mám ten samý problém se senzory ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím proč tu polemizujete!!!! vag - měřené hodnoty a zjístím které čidlo a proč.... to bych se na to mohl vy... čekat na teplo... nemáte S120 ale Superba.. ach jo...

Z VAGu poznáš důvod nefunkčnosti čidla resp. jestli je jenom zamrzlý? Pokud jo, tak OK. Ale AFAIK to z něho nepoznáš.

Jinak nevím jak je to v UK, ale v ČR působí (kupodivu) na Š120 i na Superba ty samé fyzikální síly. Tedy sníh, led, voda, mráz. Ach jo. Pokud něco zamrzne, tak se to samozřejmě dá vyřešit návštěvou servisu a výměnou zamrzlého dílu za nový, nezamrzlý. Určitě to pomůže, byť třeba jen do doby nejbližšího dalšího zamrznutí. Každý si musí zvážit, jestli mu to stojí za to. Mě to za to nestojí, couvat umím i bez senzorů. Obdobně když mám na bočních oknech vrstvu ledu a ty proto nejdou otevírat, nejedu s tím do servisu rozdělávat dveře a měnit okna a motorek, ale prostě počkám, až to odmrzne. ;)

Nikomu nic nenutím, jen si opravdu myslím, že v současném počasí a stavu našich silnic nemá smysl zrovna tuto závadu řešit, zvlášť pokud čidla do té doby fungovala bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, taky myslím, že nějaké dalo sbohem. Příští tejden zajedu za známým do škodovky, ať mi to napojí. Dneska jsem s ním mluvil a také říkal, že každej den vysokej tón při couvání je nesmysl, že je něco špatně. ty čidla prej měněj jak na výrobním pásu, takže kvalita asi žádná sláva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem to nechal napojit a výsledek je drsnej...3 zadní senzory ze čtyř hlásí zkrat a čtvrtej nefunguje vůbec. Ty zkraty se podařilo vymáznout, byla to sporadická chyba, ale ten čtvrtej senzor je asi K.O. Takže budu muset příští týden, sundaj nárazník a mrknou kde je problém, jestli senzor, nebo dráty. Je možné, že ten zkrat na těch třech byl způsoben tím, že se mi do zadního nárazníku trefil před tím otec, nedobrzdil za mnou na křižovatce, ale zase taková rána to nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes mi sundali nárazník a výsledek: 2 špatné nef. parkovací čidla, výměna, celkem 4200 s prací a to jsem ještě dostal slevu. Takže zbývají ještě ty dvě, příp. řídící jednotka, doufám že to dobře diagnostikovali.. Nějak přestávám stíhat vydělávat prachy na to auto.... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci popravdě vás nechápu, že do toho origo parkovacího systému vrážíte takový love...

Stojí zaprd, časté poruchy, jediné co umí je pípání a cena jednoho měněného čidla je jak za celou sadu

od jiného výrobce.. Sakra vždyt dneska se za 2-3 tisíce dá koupit systém včetně kamery..... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já už jsem chlapi z těch senzorů na mrtvici! Minulej tejden sem vymáznul 4200 za výměnu dvou čidel a nebudete mi to věřit, dneska mi to začalo zase řvát ten dlouhej tón, že je někde průser. Zajel sem zase na diagnózu a jeden z těch senzorů, co jsem měnil ukazuje zase zkrat na kostře!!!

Je sice teď v záruce, ale známej servisák mi řekl, že problém asi bude někde v drátech a že to musej celé rozkuchat, i svazky drátů. Takže ty čidla možná byly dobrý a já vyhodil 4 klacky do luftu! Naneštěstí jsme jedno to čidlo totálně rozkuchal, tak se nedá ani vrátit, jedno ještě mám, takže možná by se dalo pak vyměnit a to nové by mi vzali nazpátek...fakt bych to rozkopal...

když si představim, že jablotron nabízí sadu senzorů i s LCDčkem za 1800 a senzor vyjde na 230 korun, poslal bych škodovku do hajzlu. Napíšu jim asi dopis.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem chlapi z těch senzorů na mrtvici! Minulej tejden sem vymáznul 4200 za výměnu dvou čidel a nebudete mi to věřit, dneska mi to začalo zase řvát ten dlouhej tón, že je někde průser. Zajel sem zase na diagnózu a jeden z těch senzorů, co jsem měnil ukazuje zase zkrat na kostře!!!

Je sice teď v záruce, ale známej servisák mi řekl, že problém asi bude někde v drátech a že to musej celé rozkuchat, i svazky drátů. Takže ty čidla možná byly dobrý a já vyhodil 4 klacky do luftu! Naneštěstí jsme jedno to čidlo totálně rozkuchal, tak se nedá ani vrátit, jedno ještě mám, takže možná by se dalo pak vyměnit a to nové by mi vzali nazpátek...fakt bych to rozkopal...

když si představim, že jablotron nabízí sadu senzorů i s LCDčkem za 1800 a senzor vyjde na 230 korun, poslal bych škodovku do hajzlu. Napíšu jim asi dopis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem chlapi z těch senzorů na mrtvici! Minulej tejden sem vymáznul 4200 za výměnu dvou čidel a nebudete mi to věřit, dneska mi to začalo zase řvát ten dlouhej tón, že je někde průser. Zajel sem zase na diagnózu a jeden z těch senzorů, co jsem měnil ukazuje zase zkrat na kostře!!!

Je sice teď v záruce, ale známej servisák mi řekl, že problém asi bude někde v drátech a že to musej celé rozkuchat, i svazky drátů. Takže ty čidla možná byly dobrý a já vyhodil 4 klacky do luftu! Naneštěstí jsme jedno to čidlo totálně rozkuchal, tak se nedá ani vrátit, jedno ještě mám, takže možná by se dalo pak vyměnit a to nové by mi vzali nazpátek...fakt bych to rozkopal...

když si představim, že jablotron nabízí sadu senzorů i s LCDčkem za 1800 a senzor vyjde na 230 korun, poslal bych škodovku do hajzlu. Napíšu jim asi dopis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde o to jestly ti senzory od jablotronu a dalších levních prodejcu jsou kvalitní a ne ještě horší než original na Supíku.Ale ta cena je hrozna ,po mě chtěl servis asi 3700 za výměnu 1 senzoru a to byl neautorizovanej servis /ale dobrý a vyhledanavý /

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...