Přejít na obsah

Parkovací senzory - zadní


jakubfotbal

Doporučené příspěvky

Dal jsem si do Supa místo origo jakousi čínskou sadu za 600Kč : 4x čidlo + display, no klasika ukazuje zhruba vzdálenost v centimetrech,levou a pravou stranu ...

Mám to na autě už dva roky a fachá to dobře a žádnej problém a to se s tím teda nemazlím a vapkou to beru i přes čidla.

Ta stará origo sada i s funkční jednotkou šla do kontejneru, ted lituju mohl jsem na ní vydělat balík :smich:

A když mě jedno čidlo vydechne, koupím zase sadu za 600Kč a ještě budu mít 3 do foroty.. lol

Nerozumím dost dobře chtíči po originální čidlech, při poruše jednoho z nich... :smich: Peníze vydělávám a nekradu...

Editováno: , autor: seler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte nějaké neorigo vyzkoušené? Značku, výrobce, cenu?

Už si se mnou ve škodovce nevědí totiž rady. Povolali 3 elektrikáře a koumali nad tím. Pokaždé jim to hází jinej senzor, tak vyměňujou a stále píská, stále píská... Už to vyměňujou na jejich režii, pač nevědi co s tim maj dělat. Rozkuchali svazky drátů a na nic nepřišli. Zbejvá už jen řídící jednotka, tak čekaj, až se jim nějaká objeví a zkusej mi ji tam dát :) Když se tam vždycky objevím, pokoušej se o ně mdloby, je to pro ně záhada. Asi budou muset poslat někoho z Boleslavi.

Závada se projevuje furt stejně, po zařazení dlouhej vysokej tón a na diagnostice čisto, po výměně skoro všech čidel žádná závada :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud značku, tak třeba Jablotron PS-062 cca 1500Kč základní verze.. (Oproti Škoda nadstandard) Jinak se dá koupit čína sada od 500Kč a funguje stejně a u mě bez problémů už 2roky ... Většina neorigo čidel, má malou nevýhodu, že se zasunují směrem do auta a nejsou zastrčené zcela až v liště, čidlo překrývá hranou otvor. Myslím, že ten milimetr přesah určitě ničemu nevadí a na liště se to ztratí ... Prodávají se v průměru 20 a 22 mm. Pokud koupíte větší, díru v liště jednoduše zvětšíte a pokud menší a nebude tam zcela na pevno, tak tomu zezadu pomůžete třeba silikonem nebo kapku tekutejch hřebíků.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Když se tady tak bavíte o těch senzorech tak vám napíši taky svůj příběh. Stalo se mi to samé čidla fungovaly, přišla zima a nic dlouhej tón a konec. Teď, když začalo teplo jsem si řekl, nějaká ta voda odtaje a budou fungovat. Jenže ejhle nic se nestalo, čidla stále nefungují jen dlouze písknou. Ale před 14-ti dny jsem parkoval zařadil zpátečku a z ničeho nic fungovaly. Ale ted opět nejedou, když vypnu rádio slyším jakoby takové lupání jako by chtěli ťukat ale nic. A pak se mi občas stává, že parkuji a kdžyž už jsem blízko auta vyřadím a zařadím opět zpátečku a třeba na popáte čidla naskočí. Tak a teď mi řekňete jestli máte někdo podonej případ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec borci,tak já mám ten stejnej broblém,zařadím zpátečku a ozve se krátké pípnutí a hned dlouhé táhlé pípnutí a pak už nic!to samé jak vám!podle mě odešlo čidlo!a dá se to zjistit i bez vagu!pročítal sem podrobně celej forum superb a byl tady zajímavej postřeh,že když date klíček v zapalovaní do polohy aby se rozsvítily kontrolky a zařadíte zpátečku a pujdete si poslechnout čidla tak pokud je čidlo v pořádku tak v něm lupe!!mě lupou tři a čtvrtej je asi mrtvej!pak je tu ještě další poznatek že bývají zaoxidované konektory na jednotce parkovámí která je v kufru na pravé straně pod tapecem!!mohl by někdo potvrdit s tím lupaním,jestli je to tak jak tu píši??a další dotaz,musí jít celej nárazník dolů,když chci měnit levej krajní senzor????pokud jo prosím prosím hoďte sem návod jak sundat,sice jeden návod sem tu našel ale není moc podrobnej!!!jo a kde na netu maj nejlevnější senzory,neví někdo?? :D mockrát díky -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten nárazník musí dolů. To loupání zkusím vyposlechnout. Nejradši bych do toho kopnul. Už sem za to vysolil 4500 a žádná změna, kdybych to tušil, celé bych to odpojil a nazdar...teď se mi nechce po té investici to rušit a rád bych to zprovoznil. Ale škodovka si neví rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

tak zavada na svazku asi bude, protoze zkrat hlasi bud prave nebo leve prostredni cidlo, jak vyndat cidla? staci sundat listu ???

jo a jeste sem zapomnel napsat ,ze obcas funguji, parkrat propipaji a pak jdou normalne, takze bude asi chyba nekde na vedeni.

Editováno: , autor: Blazer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jo, to je klasické hlášení, mě to také psalo u tří kusů najednou zkrat na kostře :D Rozebrali to, dokonce i svazky a po zkratu ani památka. Nakonec to asi bude problém v té řídící jednotce park. senzorů. V servisu tam auta počítaj na desítky a neví si s tím rady, ale jednotku prej ještě vyměnit nezkoušeli. Takže jsem jezdil dál a najednou z ničeho nic to začalo fungovat normálně a po dlouhém pískání ani památky. Nějak se to spravilo samo... ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je klasické hlášení, mě to také psalo u tří kusů najednou zkrat na kostře :D Rozebrali to, dokonce i svazky a po zkratu ani památka. Nakonec to asi bude problém v té řídící jednotce park. senzorů. V servisu tam auta počítaj na desítky a neví si s tím rady, ale jednotku prej ještě vyměnit nezkoušeli. Takže jsem jezdil dál a najednou z ničeho nic to začalo fungovat normálně a po dlouhém pískání ani památky. Nějak se to spravilo samo... ;)

nn nespravilo už opět kravnou zařadim zpátečku krátce propísknou pak dlouhej odlišnej tón a pak se to opakuje s tim krátkym tónem a začnou fungovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no vydrželo to fungovat celé léto naprosto bez problémů, ale senzory jsou OK, to vím stoprocentně, neboť dva jsem měnil na svoji režii a jeden měnila a hradila škodovka, protože z toho byli dost zmatení a nemohli najít problém. Takže zbývá ta jednotka, chtělo by to zkusit tam dát nějakou z jiného vozu na zkoušku, aby se vidělo co to bude dělat. Nebo počkat na jaro :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no vydrželo to fungovat celé léto naprosto bez problémů, ale senzory jsou OK, to vím stoprocentně, neboť dva jsem měnil na svoji režii a jeden měnila a hradila škodovka, protože z toho byli dost zmatení a nemohli najít problém. Takže zbývá ta jednotka, chtělo by to zkusit tam dát nějakou z jiného vozu na zkoušku, aby se vidělo co to bude dělat. Nebo počkat na jaro :)

uvidíme mno zkusim sehnat jinou řj do jara a přehodit ji na zkoušku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to chtěl dnes přes VAG odpojit, ale nějak se mi to nedaří postupuju podle V.I.S., kodovaní se sice změní ,ale pípá to pořát, poradíte někdo..

A ještě jednna věc ,ve VIS je napsano XXX?X 0-limuzina , 1-kombi, proč tam mam 1 ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, taky jsem si nechal udělat diagnostiku asistenta jedno čislo vadné a druhý sporadická chyba, dneska jsem objevil tohle, píšou tam že je to originál

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/autodily-volkswagen/golf-v/elektrosoucasti/3614-ultrazvukove-cidlo-park-systemu-vw.html

hlavně stojí 700 + poštovný, ale nevím přesný čislo čidla na supa

myslíte že by to mohlo pasovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...