Přejít na obsah

Parkovací senzory - zadní


jakubfotbal

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,

nikde tu není psáno o tlačítku hned za řadící pákou. Když při běžícím motoru zařadím zpátečku tak se ozve cca 3 vteřiny dlouhý tón a to tlačítko bliká střídavě zeleně a oranžově a skončí na zelené. Ale nic víc, i když jsem 20 cm od překážky. Jak jsem se dočetl, tak to zjistí diagnostika, ale nemáte někdo zkušenost s tím problikávajícím tlačítkem? Tím by se měl asistent deaktivovat? Já když ho mačkám tak to nedá ani tón ani nezabliká!

Díky

Editováno: , autor: tvankat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vynato z manualu

Pokud zní signalizace po dobu asi 3 s po zapnutí zapalování a zařazeném

zpětném chodu a v blízkosti vozidla není překážka, je v systému závada. Závadu

nechte odstranit v odborném servisu.

na diagnostice to zjistit jde a dokonce ti napise ktere cidlo to presne je

mam stejnej problem a dneska budu jedno cidlo menit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vynato z manualu

Pokud zní signalizace po dobu asi 3 s po zapnutí zapalování a zařazeném

zpětném chodu a v blízkosti vozidla není překážka, je v systému závada. Závadu

nechte odstranit v odborném servisu.

na diagnostice to zjistit jde a dokonce ti napise ktere cidlo to presne je

mam stejnej problem a dneska budu jedno cidlo menit

Díky to mám načtené, nevěděl jsem jestli se tím nedeaktivují i zadní čidla. Jinak musím kupovat originál čidlo, nebo k těm funkčním originálům můžu zapojit od jiného výrobce?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny,

nikde tu není psáno o tlačítku hned za řadící pákou. Když při běžícím motoru zařadím zpátečku tak se ozve cca 3 vteřiny dlouhý tón a to tlačítko bliká střídavě zeleně a oranžově a skončí na zelené. Ale nic víc, i když jsem 20 cm od překážky. Jak jsem se dočetl, tak to zjistí diagnostika, ale nemáte někdo zkušenost s tím problikávajícím tlačítkem? Tím by se měl asistent deaktivovat? Já když ho mačkám tak to nedá ani tón ani nezabliká!

Díky

Dlouhy ton je zavada.A k tomu ti blika to tlacitko,to znaci taky zavadu.Normalne sviti oranzove,pri aktivnich senzorech a zelene pri neaktivnich.Senzory můžeš aktivovat buď tlačítkem,nebo při zařazení zpátečky.A deaktivuji se tlačítkem.Ne jako u aut,co mají pouze zadní senzory,vyřazením zpátečky..Já měl taky předek i zadek, pro poruchovost jsem vyměnil jednotku pro přední i zadní za jednotku pouze pro zadek.Tak mám funkční jen zadní senzory a nějaký zepředu do foroty..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

připojil jsem Supa na diagnostiku a hlásil mi toto: Předem chci říct, že mi nefungují přední i zadní senzory.

Control Module Part Number: 3U0 919 283 B

Component and/or Version: Einparkhilfe V003

Software Coding: 00114

Work Shop Code: WSC 73430

1 Fault Found:

01547 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Right (G205)

03-00 - No Signal

Ukazje mi to chybu na zadním čidle vpravo uprostřed (to by mělo být to druhé z prava, když stojím za autem), ale o předním čidle to nic nehlásí, žádná závada. Jsou ty okruhy předních a zadních senzorů nějak propojené, že když odejde čidlo vzadu, tak nefungují i přední čidla?

Jinak je možné proměřit kabely od senzorů při zařazené zpátečce? Mělo by to dávat nějaký signál? Dá se nějak vyzkoušet funkčnost park. čidla?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Z VAGu poznáš důvod nefunkčnosti čidla resp. jestli je jenom zamrzlý? Pokud jo, tak OK. Ale AFAIK to z něho nepoznáš.

Jinak nevím jak je to v UK, ale v ČR působí (kupodivu) na Š120 i na Superba ty samé fyzikální síly. Tedy sníh, led, voda, mráz. Ach jo. Pokud něco zamrzne, tak se to samozřejmě dá vyřešit návštěvou servisu a výměnou zamrzlého dílu za nový, nezamrzlý. Určitě to pomůže, byť třeba jen do doby nejbližšího dalšího zamrznutí. Každý si musí zvážit, jestli mu to stojí za to. Mě to za to nestojí, couvat umím i bez senzorů. Obdobně když mám na bočních oknech vrstvu ledu a ty proto nejdou otevírat, nejedu s tím do servisu rozdělávat dveře a měnit okna a motorek, ale prostě počkám, až to odmrzne. wink.gif

Nikomu nic nenutím, jen si opravdu myslím, že v současném počasí a stavu našich silnic nemá smysl zrovna tuto závadu řešit, zvlášť pokud čidla do té doby fungovala bez problému.

Je to tak, jak rikas, minulou zimu jsem koupil supa, samozrejme jen prvni ton pri zarazeni zpatecky, tak jsem si rekl, ze na to kaslu. mam kouli, takze pridavnej park senzor :-D a jakmile se oteplilo, tak zacaly zase senzory fungovat a uplne v pohode.. na Vagu mi to taky napsalo chybu, a nakonec v pohode, takze je opravdu nejlepsi si na to teplo pockat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Trochu ozivim tema, dneska mi prestaly jit zadni senzory tak sem auto napojil na VAG a ukazalo se tohle: 01546 - Snimac pomoci pri parkovani vzadu vlevo uprostred (G204), 29-00 - zkrat na kostru , odeslo cidlo ?????

Nechápem ako je možne, že túto informáciu som našiel už od zhruba 20 ľudí na nete. Vždy je to ten istý senzor. Ano, občas sa objaví aj závada na inom ale 95% závad sa objavuje na tom istom senzore.

Mal niekto z Vás rozobratý kablový zväzok a našiel závadu? Alebo je vždy zlý len senzor?

Ďakujem za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Panove poradte mi prosim. ŠKODA Superb- parkovací sada, cislo dilu BEA 500 001 obsahuej i senzory cislo dilu 3U0 919 283 B?

Jde mi o to ze mi nejak nesedi ceny. Samotne cidlo za cca 2500,- a komplet park.radar (predpokladam ze je tedy se 4 cidly) za cca 5300,-?

Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...