Přejít na obsah

Parkovací senzory - zadní


jakubfotbal

Doporučené příspěvky

Sporadická závada to nebude, to by fachčilo normálně. Jen by byla zapsána v seznamu chyb a fungovalo by to dále normálně.

Mýlka lidí ohledně diagnostiky je taková, že si myslí, že smazáním závady v registru chyb se závada odstraní. Není to tak samozřejmě, diagnosticky se odhalí problém, závada se odstraní fyzicky a dále se chyba smaže diagnostikou. (i když to nemusí být ani potřeba, nebo smazáním chyby se zhasne třeba kontrolka motoru nebo airbagu, atd).

Viděl bych to nějakým špatným kontaktem na nějakém z konektorů u čidel. Mohlo se tak stát cuknutím při tom nesprávném zařazení a chcípnutí. VAGína to odhalí. K těm konektorům u čidel se dá dostat rukou, aniž by se musel sundávat nárazník. Nebo ho prostě shodit, konektory zkontrolovat a prostříkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem obpojil baterku, problém přetrvává, jen se se pak 40 minut bavil s rádiem, ale zase hraje lépe  :kol-28: . Zkusím kouknout ještě do pojistkové skříně na pojistku, ale to mi příjde spíše jen tak pro kontrolu, kdyby jebla pojistka, tak by to nejspíš ani nepíplo, ale za pokus nic nedám. Jinak to vidím asi na výměnu za nějáke s displayem, koukal jsem že se pohybují kolem 600,- a víc. Dávat to na diagnostiku za 300,- a tam mi řekne že mi to nejede, to mi příjde jako zbytečnost. Jiný návrh na zkoušku asi nemáte což ? 
PS: které senzory když tak koupit, ať to v zimě nezamrzá (měl jsem na minulém autě zkušenost) a má to display s ukazatelem vzdálenosti. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milý příteli, kdyby sis přečetl, co jsem psal výše, nebudeš odpojovat baterku a čumět do pojistek

Co chceš za "Jiný návrh na zkoušku"?

Nebuď prostě línej, vykašli se na odpojování akumulátoru a pojistky, shoď nárazník a projdi konektory k čidlům.

Nebo jak jinak Ti to mám napsat? Nelze spravit věc odpojováním akumulátoru a koukáním do pojistek, vždycky musíš rozbitou součástku zkontrolovat fyzicky, což jsou v Tvém případě jednotka,čidla a kabeláž k nim

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co docela odchazi jsou cidla a jsou 2 typy. Jeden typ je proste normalni valecek, scvaknuty 2 plasty k sobe. Pak je senzor kdy je spoj zalit nejakou pryskyrici a ty byvaji dlouhodobej ok. Setkavam se s tim ze do cidel natece a pak je to uz k nicemu. Pak uz to proste sem tam zlobi.

Jinak sup ma pravdu, vetsinou kdyz je sporadicka zavada normalne to funguje, nepremyslel jsem u psani :))

Editováno: , autor: brc.majkl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja se rozhodl ze to nebudu dlouhodobe hledat apatrat po tom, neni to vec za nekolik tisic a tezce k sehnani. Znamy ma nove cidla, za nejakych 350,- mi je streli a ma tam i predni (ty samozdrejme davag nebudu) takze mam dva nahradni cidla navic. Prave jedu do ovy za elektrikarem, ohledne alarmu a dalsich serepeticek, tak se ho rovnou poptam i na to.

PS: Zkusenost s panem Tulachem z levnealarmy.cz asi nemate coz ?

Editováno: , autor: angel.CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahoj, tak jsem si nechal nahodit nové senzory, sice nejsou to ty co jsem chtěl (s displayem, prej ty byly malé na tu dírů, ale co už). Ale elektrikář nemohl najít řídici jednotku těch starých. Nevíte kde je a zda se dá v pohodě odpojit, aniž by to dělo neplechu ? Díky za info (pokud to nebude moc schované, tak se foto hodí ;-) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to ešte nemáš tak NETREBA dávať dole celý tapacír, stačí ho len odkloniť (vycvakneš jednu úchytku a odšrobuješ jeden plastový šróB) tak ako je to na foto, potom už len odpojíš 2 konektory (ak mas senzory aj na predu tak 3) a vycvakneš celý asistent aj s plastovou konzolou... jediné na čo si môžeš dať pozor je aby si neodpojil aj otvaranie vika nádrže pri tankovaní ako ja :) potom som na pumpe rozmýšlal pár minút dokial som prišiel na to že som odpojil niečo naviac :D

 

 takto to stačí

park.jpg

 

a takto to vyzerá aj s konzolou

 

park2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci. Protože mi čidla parkovacího asistentu také hlásí závadu (dlouhý tón při zařazení zpátečky), rozhodl jsem se hledat problém nejprve sám. Dnes jsem odstrojil vnitřek a našel tento nezapojený kablík (vyznačeno na foto) - neví prosím někdo od čeho je? Jeho délka nikam pořádně nedosáhne a ani jsem nenašel žádný protikus. Zítra bych chtěl ještě shodit nárazník a mrknou na ty čidla. Díky moc za radu.

post-88657-0-53346300-1401132804_thumb.j

post-88657-0-89049000-1401132812_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...