Přejít na obsah

Octavia II 1Z3 ale combi je to možné?


1920

Doporučené příspěvky

Zdravím, tak jsem se dival po webu a shanel nejake nahradni dily a prisel jsem an zajimavou vec. Mam OII r.v. 19.8.05 kod motoru BJB a cast vin 1Z3, ale vsude v nahradnich dilech se uvadi 1Z3 pro kratkou verzi a 1Z5 pro combi. Tak me napadlo jestli nemam trochu zfusovanou octavku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nejde o to Z ale o trojku u kratke a petku dlouhe, přičemž tady je 3 u dlouhe..

Nejhorsi co by, že maš brutalně slepeny dve auta. Ale to by byl fakt asi extrem slepit kratkou a combi :)

Takže bych to spis videl na unikat škoda

presne tak, jde o to cislo, tak jak rikas, trojka pro kratkou a petka pro dlouhou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to v úplnom poriadku - VIN kód a typový kód je úplne niečo iné!

Vo VIN kóde je napísaný jedine model 1Z v prípade OII, číslo za znakmi 1Z je kontrolný súčet. Typový kód je 6 miestny, skladá sa z kódu modelu (1Z), kódu typu karosérie (3 = liftback), nasleduje výbava (2 = Ambiente) a na konci je identifikácia typu motora a prevodovky (64 = 1.9 TDI s manuálnou prevodovkou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to v úplnom poriadku - VIN kód a typový kód je úplne niečo iné!

Vo VIN kóde je napísaný jedine model 1Z v prípade OII, číslo za znakmi 1Z je kontrolný súčet. Typový kód je 6 miestny, skladá sa z kódu modelu (1Z), kódu typu karosérie (3 = liftback), nasleduje výbava (2 = Ambiente) a na konci je identifikácia typu motora a prevodovky (64 = 1.9 TDI s manuálnou prevodovkou).

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 let později...

Ahoj, potřeboval bych poradit trošku se v tom ztrácím ve vin mám 1Z0 - kontrolní součet to chápu

A potřebuju objednat zadní pružiny na combi - 1Z5 ?  Dle vin by měly pasovat tyto 1K0 511 115 BG  tak jsem objednal tady tyhle

Bohužel mi nepasují. spodní závit pružiny má vnitřní průměr vetší než vrchní závit. Stará pružina oba konce stejný, průměr stejný jako ten menší u nový.

Na starý pružině jsem rozlousknul kód 1K0 511 115 BF  Tak chci objednat tady ty 

Jsou to náhrady co mi to našlo po zadání kódu a měly by být pro větší zatížení.  

Ale nechápu proč tyto pružiny 1K0 511 115 BF  od jakýkoli značky i originál jsou pro 1Z3 = liftback  

V kelly moc nenakupuji dávám jen pro příklad u ostatních prodejců to mají stejně i  v tomto dokumentu od   kyb 

Uměl by mi to někdo vysvětlit ? V čem se liší liftback od combi koukal jsem že by rameno ve kterém je uložena pružina mělo být stejný. Ještě je tam guma do který je pružina v sazená neví někdo jestli je třeba jiná ?  Kde najdu ten typový kód ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl ještě v autorizovaným servise tam mi potvrdily že by tam měly pasovat tyto 1K0 511 115 BG.

Na autě byla jedna pružina origo s označením barvou bílá - oranžová  a druhá s označením 1K0 511 115 BF

Je tedy ještě možnost že někdo přede mnou vyměnil pružinu za špatný typ a pružiny od kyb které jsem objednal byly zmetci.

Možná to jsem teda nepatří, za každou radu budu rád ale nechci tam nechávat pružiny co tam nesedí auto mám ještě na heveru a nevím co s tím. Jaký pružiny objednat. Mají všechny pružiny stejný vnitřní průměr ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...